Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej...ma ktoś zamontowany kominek z płaszczem wodnym?My na razie będziemy mieli tylko 65m2 do ogrzania..planujemy w przyszłości poddasze,ale póki co tyle nam wystarczy. Znacie jakąś firmę ,która montuje takie kominki? na taka powierzchnię to chyba najlepszy sposób grzania,tym bardziej,że odpada kotłownia....doradźcie.Pozdrawiam!@!

P.S. My nadal stoimy w miejscu, wreszcie mamy mapę do celów projektowych,ale sądze,że pozwolenie będzie na sierpień...a tak bym chciała już zacząć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

queene - witaj. Domki fajne - pierwszy trochę jak z Jasia i Małgosi :wink:

W drugim fajna jest ta łazienka w wykuszu. Zauważyłem też dość niską ścianę kolankową - zaledwie 98 cm. Nie jest to dobre a szczególnie w połączeniu z dachem o małym spadzie. Ja mam podobną ściankę i nachylenie 35 stopni - nie jestem zadowolony.

W której części Niedobczyc będziesz budować? Ja "wykańczam się" w Radlinie więc o rzut moherem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

i czy ktoś pytał w urzędzie o dopłaty do kolektorów ??

 

Też kiedyś przerabialiśmy ten temat - nie ma dopłat na naszym terenie.

Zastanów się czy jest to opłacająca się forma użytkowania ciepłej wody. Wg mnie opłaca się dopiero jak rodzina ma 4-5 osób.

Można to potraktować jak inwestycja - tak jak dach lub komin - ale te ostatnie są ekonomiczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

i czy ktoś pytał w urzędzie o dopłaty do kolektorów ??

 

Też kiedyś przerabialiśmy ten temat - nie ma dopłat na naszym terenie.

Zastanów się czy jest to opłacająca się forma użytkowania ciepłej wody. Wg mnie opłaca się dopiero jak rodzina ma 4-5 osób.

Można to potraktować jak inwestycja - tak jak dach lub komin - ale te ostatnie są ekonomiczniejsze.

co do ekonomii to może Edzia się wypowie :roll: albo ilona75,ale już na forum chyba nie zagląda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

i czy ktoś pytał w urzędzie o dopłaty do kolektorów ??

 

Też kiedyś przerabialiśmy ten temat - nie ma dopłat na naszym terenie.....

Na Waszym nie ma ale na moim jest :D . W Radlinie dają "symboliczne" 1000 PLN dopłaty do instalacji ogrzewania lub CWU wykorzystujących źródła odnawialne.

Dopłatę do kotła z podajnikiem już zgarnąłem :wink:

Sebo - nasi górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene - witaj. Domki fajne - pierwszy trochę jak z Jasia i Małgosi :wink:

W drugim fajna jest ta łazienka w wykuszu. Zauważyłem też dość niską ścianę kolankową - zaledwie 98 cm. Nie jest to dobre a szczególnie w połączeniu z dachem o małym spadzie. Ja mam podobną ściankę i nachylenie 35 stopni - nie jestem zadowolony.

W której części Niedobczyc będziesz budować? Ja "wykańczam się" w Radlinie więc o rzut moherem :wink:

domki nieaktualne - po przliczeniu przerosły mnie finansowo...obecnie stanęło już mam nadziej ostatecznie na Szmaragdzie z Krajobrazów

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=134&opcja=opis

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_szmaragd_1.jpg

z podwójnym garażem :)

a buduje na ulicy Hetmańskiej tj główna ulica łącząca Wodzisławską z Niedobczycami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A queene to łon czy łona :wink: ?

łona 8)

powiedzcie mi jak wygląda sprawa tego okna w łazience/gospodarczym na parterze..w projekcie jest ono jako całe a widziałam już też takie z murkiem pomiędzy, wiem tez ze różnie dzielone jest to okno - więcej w łazience albo więcej w gospod., ale jak to technicznie wygląda bo ten murek pomiędzy psuje mi troche efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzny wywiad działa jak należy ;-)

a co do kosztów to tamte domki były ok 70 000 drozsze i stwierdziłam, ze wystarczy mi taki Szamragd ...szczególnie ze był moją miłością od pierwszego wejrzenia a wszystkie inne to były tylko skoki w bok :D

jamles a ty dokładniej skad jestes - mam teściów w ochojcu i często tam bywam :)

 

już mam :)

buduję na skraju parku cystersów, trasa Gliwice-Rudy Raciborskie

o parku cystersów pisałam pracę mgr :D a rejon wybrałes sobie cudny - ja chciałam w Rudach ale wyszło jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:)mój domek jednak z ulicy niewidoczny:)

A chciałam Was prosić o pomoc bo dzisiaj jadę do energetyki o warunki przyłączy prądu,jednak nie wiem co dokładnie wpisać we wniosku,

Myślimy żeby we wniosku wpisać wnioskowaną moc przyłączeniową 16 KW,nie jest to jednak ciut za dużo?Słyszałam opinie,że warto podać więcej bo i tak później płaci się za to co zużyjemy,a mamy pewność że nie braknie.

A druga rzecz z jaką mam problem to ile wpisać jako przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej??? mam podać w kWh.

Teraz jezcze napięcie,czy ma być jednofazowe czy trójfazowe?

No i ilość stref czasowych...jedną czy dwie.

 

Bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie,chciałabym podać koszty związane z przyłączeniem wody,ja sama niedawno szukałam coś na ten temat.A wczoraj dokładnie się dowiedziałam jak to wygląda.

Wniosek o warunki przyłączy- ok. 45 zł -czeka się 2 tyg.

Projekt przyłącza - 470 zł

wykopy:

135 zł za 1 m jeśli robi to zakład wodociągów,

a 40 zł za 1 m jeśli sami zrobimy wykopy.

Wcinka - 600-1000 zł(sama jestem ciekawa od czego zależy ta cena)

Później kontrola geodety- 215 zł

No i wodomierz- 250 zł.

My mamy na szczęście jakieś 30-40 m do wykopania więc nie jest tak źle.

A podłączenie będziemy mieli najprawdopodobniej we wrześniu/pażdzierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...