Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proszę forumowiczów o radę jakie zmiany muszę wprowadzać przy podpiwniczaniu budynku. czy wystarczy dorysowanie piwnic czy muszę przeprojektować instalacje, elewacje, przekroje ścian itp.? Czy muszę na projekcie uwzględniać zmiany w oknach, kształcie balkonu, zadaszeniu tarasu?

1. sprawdź czy pod "ważnymi" (ciężkimi) ścianami na parterze masz ścianę piwnicy lub podciąg pod stropem (u mnie panu architektowi się zapomniało w jednym miejscu i mam spieprzone)

2. szerokość ścian dobiera architekt (u mnie zewnętrzne mają 38 a działowe 25 z bloczka betonowego)

3. zaplanuj sobie zejście do piwnicy z zewnątrz żebyś nie biegał z popiołem przez główne wejście

4. zaplanuj sobie bunkier na węgiel i zsyp (zrzut do bunkra) cobyś nie ciepoł bez łokiynko

5. pamiętaj o wentylacji przynajmniej części pomieszczeń piwnicznych

6. pamiętaj o jakichś okienkach :-)

7. zastanów się czy będziesz te piwnice ogrzewał

8. nie właź zbyt głęboko do ziemi

Zmiany o których piszesz na końcu obgadaj z architektem lub kierownikiem budowy ale finalnie muszą być raczej naniesione na projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź czy pod "ważnymi" (ciężkimi) ścianami na parterze masz ścianę piwnicy lub podciąg pod stropem (u mnie panu architektowi się zapomniało w jednym miejscu i mam spieprzone)

2. szerokość ścian dobiera architekt (u mnie zewnętrzne mają 38 a działowe 25 z bloczka betonowego)

3. zaplanuj sobie zejście do piwnicy z zewnątrz żebyś nie biegał z popiołem przez główne wejście

4. zaplanuj sobie bunkier na węgiel i zsyp (zrzut do bunkra) cobyś nie ciepoł bez łokiynko

5. pamiętaj o wentylacji przynajmniej części pomieszczeń piwnicznych

6. pamiętaj o jakichś okienkach :-)

7. zastanów się czy będziesz te piwnice ogrzewał

8. nie właź zbyt głęboko do ziemi

Zmiany o których piszesz na końcu obgadaj z architektem lub kierownikiem budowy ale finalnie muszą być raczej naniesione na projekt.

 

ściany piwnicy ustawie jak na parterze, coby nie było problemu. Grubość chciałem 25, ale jak trzeba bedzie to damy 38. Mam ściany z Ytonga 36 i jeszcze się zastanawiam czy nie dac zamiast jednej warstwy, Ytonga 25 plus 12 cm styropianu. Zsyp i magazyn na opał (pelets) mam przewidziany, klatka schodowa idealna pod piwnicę. Nie chcę ogrzewać piwnic, a wkopać tylko tyle ile muszę resztę załatwie skarpą wokół domu.

Taki mam plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mecz

 

Niemcy : Polska

 

1:2

 

dzisio mi sie śniyło

 

Sebo8877

 

bardzo pozytywny akcent :wink:

 

 

wiara wraca w duch narodu :D

 

Sebo8877

 

Sebo

Obyś był dobrym prorokiem, jak to mówią nadzieja umiera ostatnia

:roll:

 

Mój typ 1:0 dla Polaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slecymy na drugo strona :-?

ciekawe czy Edzia była łodwiedzić indianerów 8) :wink:

 

Jeszcze nie była ale moze bydzie :D , klainbankom do indianerów idzie dojechać?

 

musiałbym zrobić dwie studnie na przelew, tylko to przejście pod drogą :-?

może ktoś ma namiary na "kreta" :roll:

 

 

Nornice mogom być :roll: ... mom ich baaaaardzo dużo :evil: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slecymy na drugo strona :-?

ciekawe czy Edzia była łodwiedzić indianerów 8) :wink:

 

Jeszcze nie była ale moze bydzie :D , klainbankom do indianerów idzie dojechać?

 

musiałbym zrobić dwie studnie na przelew, tylko to przejście pod drogą :-?

może ktoś ma namiary na "kreta" :roll:

 

 

Nornice mogom być :roll: ... mom ich baaaaardzo dużo :evil: 8)

co do kleinbanki to wszystko bydzie podobno

podobno swoje glajzy odkupili na złomie i uzupełnili braki w lesie i bez co

jak sie uzbiero jakies 10 chyntnych to jadom z Rud do Stonicy, a potym

konsek piechty i musisz dować pozór na nisko furgające strzały :D

co do nornic to może zrobiemy "machniom" :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wprawdzie buduje w Zernicy, a to blizej Gliwic niz Rybnika, ale jak dotad swoja budowe zaopatruje glownie w Rybniku.

I mam do kolegow Rybniczan prosbe, czy mozecie podac namiary na dobrych (sprawdzonych i niedrogich) instalatorow CO (piec eko-gorszek) oraz systemow alarmowych.

Z gory dzieki i pozdr,

Rafal

A co do kretow i nornic, to u mnie kretow rowniez nie brakuje,

chociaz moze on tylko budowy pilnuje a pozniej sie wyniesie.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby ktoś chętny z okolic Rybnika, to mogę zrobić ( za darmo ) kosztorys budowy (stan surowy). Oczywiście zapraszam też na budowę do siebie. Mam akurat stan surowy otwarty i można wszystko doskonale obejrzeć. Jeżeli ktoś szuka solidnej ekipy do budowy domu, to zapraszam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby ktoś chętny z okolic Rybnika, to mogę zrobić ( za darmo ) kosztorys budowy (stan surowy). Oczywiście zapraszam też na budowę do siebie. Mam akurat stan surowy otwarty i można wszystko doskonale obejrzeć. Jeżeli ktoś szuka solidnej ekipy do budowy domu, to zapraszam :)

może mógłbyś w tym wątku pomóc :roll:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...