Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich :)

Może kawka i cóś do kawki przed wyjazdem ? :wink:

Daggulka - bez czekolady - specjalnie dla Ciebie :)

 

http://images12.fotosik.pl/33/0f192e78c2653572.gif

Graszka mom jakiś dziwne nieodparte wrażyni ze do tej kawy to Ty i podałaś ser pleśniowy z trudskakami :wink:

 

Sebo8877

 

Sebuś, jak kto woli.

Jak dla mnie to może być ser pleśniowy - nawet bardziej wolę :D

mniam, mniam...... :)

co tu dużo mówić, jak tam wszystko lubię, a jak byłam w ciążach to jadałam rolmopsy, zagryzałam ptasim mleczkiem i zagryzałam cytrynami. Takie miałam smaczyska.

Sebuś, jak Twoja żonka znosi stan błogosławiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Może kawka i cóś do kawki przed wyjazdem ? :wink:

Daggulka - bez czekolady - specjalnie dla Ciebie :)

 

http://images12.fotosik.pl/33/0f192e78c2653572.gif

Graszka mom jakiś dziwne nieodparte wrażyni ze do tej kawy to Ty i podałaś ser pleśniowy z trudskakami :wink:

 

Sebo8877

 

Sebuś, jak kto woli.

Jak dla mnie to może być ser pleśniowy - nawet bardziej wolę :D

mniam, mniam...... :)

co tu dużo mówić, jak tam wszystko lubię, a jak byłam w ciążach to jadałam rolmopsy, zagryzałam ptasim mleczkiem i zagryzałam cytrynami. Takie miałam smaczyska.

Sebuś, jak Twoja żonka znosi stan błogosławiony ?

 

Dziołcho ani nie godej - z jednej strony kiszono kapusta a z drugij czekuladowe bombony. Odciepło jom od miynsa i smażonej cebule ale wszysko co kwasne mo jak najwynksze prawo bytu....

A co do samopoczucia - to czuje sie wyśmienicie - nie rzigała ani razu yno jakos czynsto mi narzeko że mo kiecki za ciasne :):):) - i pado pytani/swierdzyni - co żeś mi zrobiył tom swojom pompkom :) :p

 

Czejś mirkaa - co to budujesz za chacjenda???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska :D

 

nnie wiem czy już mówiłam, ale cholernie nie lubie poniedziałków :roll:

 

kafka się już robi.... to pierwsza rzecz jaką robię po przyjściu do biura...a w zasadzie mi robią :wink: ...tak więc trza się zabrac za przygotowania do kontroli...zaś w tym tygodniu zaszczyci nas swą obecnością szanowny ZUS...jak się cholera przyczepili to się odczepić nie mogą :evil: ....mogliby wziąc w obroty tych prawdziwych kombinatorów a nie przyczepiać się do porządnych obywateli :lol: ...eee, szkoda nerw :wink:

 

Sebuś... kurcze.... toś ty tera biedny :lol: .... a po zachciankowe żarełko musisz zapylać w środku nocy???

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska :D

 

nnie wiem czy już mówiłam, ale cholernie nie lubie poniedziałków :roll:

 

kafka się już robi.... to pierwsza rzecz jaką robię po przyjściu do biura...a w zasadzie mi robią :wink: ...tak więc trza się zabrac za przygotowania do kontroli...zaś w tym tygodniu zaszczyci nas swą obecnością szanowny ZUS...jak się cholera przyczepili to się odczepić nie mogą :evil: ....mogliby wziąc w obroty tych prawdziwych kombinatorów a nie przyczepiać się do porządnych obywateli :lol: ...eee, szkoda nerw :wink:

 

Sebuś... kurcze.... toś ty tera biedny :lol: .... a po zachciankowe żarełko musisz zapylać w środku nocy???

 

pozdrawiam, smoczyca

 

Ostatnio w niedziela sie i śledzi w smietanie zachciało - a dokładnie to tych z Biedronki.... Nie pojechałem - bo włamu do biedronki robic mi sie nie chciało :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie kochani jaką dostałam ofertę na piec od Fakory

 

Pani Dagmaro kwota Vat uzależniona jest od sposobu użytkowania pieca, jeśli

bedzie on stał w domu mieszkalnym wtedy 5934 PLN + VAT 7% (6349,38) jeśli

jest prowadzona tam działalność to powinien byc 5934 PLN + VAT 22%

(7239,48).

Moc pieca KZ-eko to 15-20 kW i będzie to moc wystarczająca.

Wszystkie nasze kotły na ekogroszek posiadają dodatkowy ruszt awaryjny

umożliwiający palenie innymi paliwami stałymi.

 

LUDZIE!!! to jest żeliwniok :o i to z rusztem!!! :o ....za 6349,38 zeta....mniej niż piece stalowe :roll:

 

powiedzcie mi ....gdzie tkwi haczyk???...jak nie znajdziecie to dziś zamawiam, bo oferta obowiązuje do końca sierpnia

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie kochani jaką dostałam ofertę na piec od Fakory

 

Pani Dagmaro kwota Vat uzależniona jest od sposobu użytkowania pieca, jeśli

bedzie on stał w domu mieszkalnym wtedy 5934 PLN + VAT 7% (6349,38) jeśli

jest prowadzona tam działalność to powinien byc 5934 PLN + VAT 22%

(7239,48).

Moc pieca KZ-eko to 15-20 kW i będzie to moc wystarczająca.

Wszystkie nasze kotły na ekogroszek posiadają dodatkowy ruszt awaryjny

umożliwiający palenie innymi paliwami stałymi.

 

LUDZIE!!! to jest żeliwniok :o i to z rusztem!!! :o ....za 6349,38 zeta....mniej niż piece stalowe :roll:

 

powiedzcie mi ....gdzie tkwi haczyk???...jak nie znajdziecie to dziś zamawiam, bo oferta obowiązuje do końca sierpnia

 

pozdrawiam, smoczyca

 

Dobrze robisz że słochosz starszych 8) :wink: Godom Ci że bydziesz zawodolono z tego pieca - dowiydz sie czy tak czasym ni ma to som piec - mo wszystko elektronika?? - bo może Ci sprzedujom som piec bez sterownio - to czynsty hoczyk sprzedawców.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż kurcze, faktycznie....o to nie zapytałam.... od wczoraj mam z nimi gorącą linię party line :lol: ....100 pytań do.... :D ...już mnie chyba mają dość :lol: .

Jeszcze o to sterowanie zapytam i to będzie koniec pytań...nic ino zamawiać... patrzyłam...na kotły.com ten piecyk jest 1000zeta droższy...więc naprawdę cena jest ok :wink: .

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_90&products_id=1307&topSsid=082c9550b33cad661baa00ceccfd83b0

 

Sebuś...to jest link do tego kotła....powiedz mi tylko czamu mi napisali że to 15-20kw , skoro w opisie jak byk stoi 20 :roll: ....a może oni mi chcą wcisnąć 15kw? ...no, ale to by chyba nie pisali że to 15-20?

już doczytałam...to jest jednak 20kw :D .... czekam jeszcze na maila w sprawie elektroniki i kupuję :lol: ...męska decyzja :wink:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kocioł w zaleznosci od tem czynnika grzewczego ma moc "regulowaną" od 15-20 w praktyce ta moc wzrasta od zera :)

Palenie na niskich tem daje niższą moc - ot poprostu - teraz tak się coniektórzy wycwanili że podaja moc w zakresach - przy założeniu że można palic na niskich tem - tylko węgiel - na drewnie nie da sie tego osiągnąc ze względu na czynniki szkodzące kotłowi

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebuś - z elektroniką jest ten piecyk , kurcze... taka oferta....norrrrmalnie wysyłając do producenta maila nie spodziewałam się... mój małż mówił "no, po co wysyłasz...i tak kosztuje kupę kasy i nie kupimy" ...a tu taka niespodzianka :D

 

no, to sprawę pieca mamy z głowy....teraz kaloryfery :wink: trza wybrać :D ...moc se już poobliczałam... porozglądamy się, ponegocjujemy :wink: .... jezzzzu....budowa wykańcza nerwowo...i finansowo też :lol: .

 

wielkie dzięki za pomoc, Seba.... :wink: ...w końcu to Ty mi podesłałeś myśl, coby się porozglądać za Fakorą :D

 

a do wszystkich: jeśli za czymś się rozglądacie to piszcie bezpośrednio do producenta... czasem warto :wink:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam... faktycznie cos dawno nie zaglądałaś... ale rozumiem...budowa, budowa... :D

 

ja po niewielu przemysleniach w końcu kupiłam ten piec z FAKORA, zaliczke wpłaciłam... klamka zapdła... teraz kolejne dzakupym decyzje....i tak wkoło :lol:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fakore

- kupuj oczami (sprawdź sobie egzemplarz )

wkurw.jest czyszczenie pieca ....min.raz na miesiąc

 

Selek - czyszczenie każdego kotła będzie upierdliwe - wtedy gdy ma się zbyt mały przekrój komina. :o :o

 

Każdy ekogroszek (pisałem o tym juz 1000-krotnie) to dolniak - i powinein miec odpowiedni przekrój.

Na 1 000 000 % to co podają niektórzy w dtr-kach że Fi160 lub 14x14 to wystarcza.

 

Ja na to g...wno prawda - bedzie się przytykał, będzie się osadzać szmelc w piecu i wyczystkach - trzebabędzie często czyścić - ot cała filozofia.

 

Powiem jeszcze jedno - czyszczenie każdego kotła jest upierdliwe...

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam... faktycznie cos dawno nie zaglądałaś... ale rozumiem...budowa, budowa... :D

 

ja po niewielu przemysleniach w końcu kupiłam ten piec z FAKORA, zaliczke wpłaciłam... klamka zapdła... teraz kolejne dzakupym decyzje....i tak wkoło :lol:

 

pozdrawiam, smoczyca

hej hej

gratulki z okazji podjętej decyzji, wpłaconej zaliczki :D

ja mam juz dosyć podejmowania decyzji, wyoborów i zastanawiania sie co by było lepsze, a gdzie taniej itd...

ogólnie rzecz biorąc wykańczam się i następuje to znacznie szybciej niż wykańczanie domu :roll:

nawet juz nie pamietam ze spedzilam kilka dni nad morzem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...