Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... samo budowanie to jeszcze najprzyjemniejsza część całego wariactwa ...

Święte słowa. Nic tak mnie nie wykończyło w czasie budowy jak wykończeniówka. Daggulka - jeżeli możesz to poświęć sobie czas zimowy na wirtualne meblowanie, projektowanie wnętrz, dobieranie kafelek itp. Te z pozoru proste czynności zabierają mnóstwo czasu, którego na finiszu jest strasznie mało. Dawniej myślałem, że zlecanie projektowania wnętrza to raczej przejaw snobizmu. Kiedy sam do tego doszedłem, stwierdziłem, że to faktycznie ma sens. Niby można samemu układać sobie mebelki w komputerze lub w głowie ale trzeba mieć pomysł, wizję itp. A może tylko ja jako samiec gatunku hs jestem pozbawiony pewnych talentów w tym kierunku :wink: . Kiedy chodziliśmy koło projektu to znajoma powiedziała nam, że projektowanie domu zaczyna się od meblowania. Wtedy oczywiście sie uśmiechnąłem ale teraz wiem, że to prawda. Wpływa to na umieszczenie grzejników, prowadzenie instalacji (nie tylko elektrycznej) itp itd.

Dziś fachmani poprawili tynk na południowej ścianie tzn zrobili go jeszcze raz. Żona doniosła że jest znacznie lepiej. Nie wiem czy dwie warstwy tynku to lepiej czy gorzej. A może bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tu tak sobie siedzicie to mi powiedzcie taką rzecz:

czy technika wykonania tynków gipsowych i cementowo wapiennych jest podobna? Czy gipsowe to raz-dwa, a z cem-wapiennymi zabawa?

Daggulka, kiedy się za to bierzecie?

Mój potencjalny wykańczacz wpiera mi wersję: cementowo - wapienne plus gładź gipsowa :o

Zapewne wersja najdroższa, ale tak se myslę, czy nie zrobić tak jak Smoczka, bez gładzi... Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że podjęliśmy decyzję o "zimie na odpoczynek"....bo chyba nie dałabym rady tego ciągnąć ...a tak, w zimie spokój a na wiosnę wykańczamy :roll:

 

pozdrawiam, smoczyca

ja też już marzę o zimie - niech przyjdzie i będzie surooowa.... :)

budowanie jest przyjemne - miło patrzeć jak dom rośnie w oczach i marzyć sobie jak to będzie miło zamieszkać u siebie ale czasem człowiek ma naprawdę dość podejmowania tych wszystkich decyzji, które często determinują wiele innych rzeczy.

a już szczególnie cięzko jest jak się większość rzeczy robi samemu - każde popołudnie jest zajęte - człowiek przychodzi z pracy i idzie na budowę i tak w kółko...

ale mam nadziję, że w przyszłości pamiętać będę juz tylko o satysfakcji że dom wybudowaliśmy sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiórka- cementowo-wapienne na pewno nie wygladają jak gipsowe...

gipsowe są w dotyku gładziutkie...jak szyba :wink: , a cementowo-wapienne raczej jak farba delikatnie strukturalna o granulacie piasku.... to na pewno nie wygląda tak samo.... :roll:

a bierze się to co kto lubi :D ...ja akurat cw :wink:

będę miała robione w połowie bądź z końcem października

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz normalnymi farbami - oczywiście wcześniej trzeba ścianę zagruntować...na tynkach gipsowych również :wink: , dodatkową zaletą jest to, że tynki cw są twardsze niż gipsowe.

Oczywiście jak już będą zrobione to jak najbardziej zapraszam na oględziny :D ....zresztą na każdym etapie każdego zapraszam....jeśli tylko ktoś ma ochotę mnie odwiedzić to jak najbardziej jestem za i zapraszam na kawkę :D .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed malowaniem gładź gipsowa :roll:

No niekoniecznie. Ja mam filcówkę i ściany bez gładzi. Jeżeli filcówka jest dobrze zrobiona (równomiernie) to wychodzi taki efekt jak drobny tynk strukturalny. U mnie niestety w kilku miejscach jest schrzaniona filcówka ale zasadniczo trzymam sie wersji że wolę to od gładzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed malowaniem gładź gipsowa :roll:

No niekoniecznie. Ja mam filcówkę i ściany bez gładzi. Jeżeli filcówka jest dobrze zrobiona (równomiernie) to wychodzi taki efekt jak drobny tynk strukturalny. U mnie niestety w kilku miejscach jest schrzaniona filcówka ale zasadniczo trzymam sie wersji że wolę to od gładzi 8)

 

Ja dokładnie tak samo.... powiem więcej: mój tynk bedzie przecierany tylko gąbką... nawet nie filcowany, ale właśnie tak chciałam....żadnych gfładzi :D .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten "barowy" poranek :)

 

Daggulka ! Kobito Ty to masz głowę ! Ja o niczym nie mam pojęcia kiedy tak czytam Twoje posty :oops:

Rozumiem, że Panowie na wszystkim się znają, ale taka malutka kobitka ......no no......... :wink:

......mam nadzieję, że mnie również kiedyś oświeci i będę wiedziała co to "filcówka" :wink:

 

......a jak nie to Ciebie będę dręczyła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graszka...nic trudnego...przyjdzie czas to wszystko pojmiesz w mig :wink: :D ...a jak coś nie wiesz to pytaj kobito :D

 

Wiewiórka.... tynki cw wychodzą taniej... bo kupujesz :

cement

wapno

piasek

profile aluminiowe

i to mniej więcej tyle jeśli chodzi o materiał :wink: :D

a robocizna... hm...różnie, ja płacę 10zeta za metr :roll:

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Forumowicze

Jestem z Wami od niedawna ale czytanie tego forum jest jak narkotyk.

Jestem posiadaczką działki, ale nie mam jeszcze pomysłu na budowanie. :-?

Pamiętnik Dagullki przeczytałam cały i nie mogę się doczekać kiedy będzie ciąg dalszy. :D

 

POZDRAWIAM SERDECZNE I żYCZę POWODZENIA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja se zrobiłem cw i na to se dałem gładź - jako iz zrobiłem se sam to płaciłem za materiał.

I tu nie zgadzam się że takie rozwiązanie jest miękkie- gładzi jest mniej niż 1mm - nadaje ona gładkość a jakoże u mnie sufity podwieszane (z racji swojej budowy) gładkie sa jak dup.a niemowlaka -to troche ciulato wyglądały ściany w c-w. Z tego też względu zdecydowałem sie na pogłaskanie ściany :)

 

We sobota 3-mać cokolwiek od 10:00-13:00 bo jada na zawody..... coby żech nie był ostatni

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebuś, ja też trzymam kciuki :D

 

Barbarella... czytanie dzienników budowy dużo daje ...masz jakąś wizję przynajmniej jak to będzie...a nie tak od razu na głęboką wodę :D ...życzę powodzenia i cierpliwości :wink: .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...