Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć ludziska :D .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

kto na jesień grodzi ...... :roll: :wink:

u mnie z klinkieru muruje .............. moja połowka 8) :oops: :D

 

Noż kurcze :roll: .... następny przesądny :lol: :roll: ... ale i tak rozwalił mnie mój ojciec tym hasłem (notabene bardzo twardo stąpający gość po ziemi :D )... ktoś w robocie mu naopowiadał news'ów z tym związanych :wink: .

Noooo, a tak w ogóle to gratuluję żonki :D ....zdolna bestyja musi być :D ...ja ni w ząb z murarki :oops: .

 

A co do węgla... ja na szczęście dopiero za rok będę miała ten problem :roll: ....ale już się boję :wink: .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ekogroszek z Chwałowic po 479 niestety. Mnie udało się kupić jeszcze po 360 8) .

Sebo - gdzieś widziałem info jakie powierzchnie trzeba diblować. Jeżeli to jest 4 m2 to se daruj. Nie wiem co oznacza te 8 - czy m2 czy wysokość. Ja mam np balkon ocieplony od spodu, ok 5 m2 bez żadnych dibli, grubość styro 3 albo 5 cm (nie pomnju).

 

2 elewacje maja 4,5 m wysokośc - 2 pozostale 8 m wysokości

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska...rozważam jednak samodzielne wymurowanie tych słupków przez małża z pomocą mnie i małża brata (jamles mi wjechał na ambicję :lol: )

 

oświećcie więc ciemną babę... jak murować.... czy na całość dawać zaprawę do klinkieru czy na normalnej zaprawie i zrobić fugi , pytanko następne...ja widzę to tak:

wykopać dołek, zrobić fundament ...poczekać dzień aż zaschnie, potem na to murować (czy bezpośrednio czy coś się tam daje? :roll: ).... kolega mówi, żeby w środek wmurować do fundamentu normalny słupek metalowy :roll: , no i na koniec zalać to betonem (tylko nie wiem czy cały czy do połowy)....noż normalnie jestem tępa z tego....chyba poszukam na forum...może ktoś to opisał :roll:

 

wszelka pomoc teoretyczna mile widziana :wink: :D

 

 

a ja dziś w domku...moja mała zaś cherla jak gruźlik :evil: .... a mnie zostało pracować w domku.... przesłano mi na maila co potrzeba i ślęczę :roll:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziynki Piejar

 

smoczek-

Słupki na 2 cegły

dziura- ruła metalowo z przyspawanymi pryntami w ta dziura (tak wysoko jak mo być wysoki tyn okolnik). Zaloć betonym dziura co była wykopano - słupek mo stoc pionowo!!!

Jak to wszysko zwionże to jadymy z murowaniym słupa z klinkieru:).

1. patyki (listewki 1x1 cm (mogiesz sie kupić gotowe wkładki z tworzywa coby dostać rowno i fajno fuga)

2. w kiblu umiyszac se zaprawa do klinkieu

3. połozyc 1-szo szychta cegieł na tym fundamyncie co był wyloty poprzednio.

połozyć te listewki na brzegu cegły za niom nałozyc zaprawa i ułożyć drogo warstwa cegły (ocziywiście pamiyntajonc o wionzaniu (nojlepi wychodzom słupki 2x2 cegły czyli jaki 51x51(pytani czy som taki potrzebne)

Jak juz wymurujesz to do poziomu rułki- czekosz az związe (3-7 dni)

Potym wlywosz z wiyrchu beton i cieszysz się ze mosz piykne słupki

Słupek 1x1 cegła

Tu sprawa jest analogiczno yno bez rułek i bez betonu i materiału myni

Coby był stabilnieszy w środek pionowo mozna wsadzic prynt żebrowany np fi 14 zamiast rułki

Muruj dziołcha i sie nie sztresuj:)

 

Obawiom sie jednak że ch.uj te słupki szczeli (tak samo jak moji zaciongani klejym ocieplynio) bo idzie śnieyg i mróz- juz od czwortku....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebuś, noż kuźwa se nie żartuj.... ja tu na tynki czekam...w tym tydniu mają mi wchodzić tynkarze :roll: ...a Ty mi tu o mrozie :o .... toż się chyba nie tynkuje prtzy takich temperaturach :roll: ....no i zaś d.upa blada.... kuźwa, jak pech to pech....pewnie ani słupków ani tynków w tym roku już nie zrobimy :cry: ....buuu, cholera...trza mi łagodnej zimy

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a Ty mi tu o mrozie :o .... toż się chyba nie tynkuje prtzy takich temperaturach :roll: ....no i zaś d.upa blada.... kuźwa, jak pech to pech....pewnie ani słupków ani tynków w tym roku już nie zrobimy :cry: ....buuu, cholera...trza mi łagodnej zimy

 

pozdrawiam, smoczyca

 

Tynkować możesz spoko, przecież masz już okna, te mrozy co nadchodzą to tylko przygruntowe przymrozki, z temp 2-4*C to ci tynków nie ruszy. A nawet lepiej będą powoli schły i nie popękają, jedynie muraże będa sie irytować że nie schnie i że piździ przy mieszarce.

Ale murowanie słupków ogrodzeniowych to sobie na wiosne zostaw, taki słupek to musi ze 2-3 tygodnie schnąć żeby potem go mróz nie ruszył. A jak sie uprzesz to kup sobie plastyfikator do betonu do temp -5*C i możesz te klinkiery stawiać.

Poza tym skrót do stronki http://www.twojapogoda.pl/ powinnaś mieć centralnie na pulpicie przy rozpoczętej budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska :D .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

kto na jesień grodzi ...... :roll: :wink:

u mnie z klinkieru muruje .............. moja połowka 8) :oops: :D

 

Noż kurcze :roll: .... następny przesądny :lol: :roll: ... ale i tak rozwalił mnie mój ojciec tym hasłem (notabene bardzo twardo stąpający gość po ziemi :D )... ktoś w robocie mu naopowiadał news'ów z tym związanych :wink: .

Noooo, a tak w ogóle to gratuluję żonki :D ....zdolna bestyja musi być :D ...ja ni w ząb z murarki :oops: .

 

A co do węgla... ja na szczęście dopiero za rok będę miała ten problem :roll: ....ale już się boję :wink: .

 

Pozdrawiam, smoczyca.

mnie tydzień tymu sąsiadka sie pyto

a bydziecie jeszcze w tym roku stawiać płot :roll:

a jo i godom nie, bo bezmali tera już nie wolno

a łona no tak starzi godajom, a to bydziecie stawiać jeszcze teroz ?

a jo nie, bo już jest za nieskoro

a łona no bo już żech se myślała, że bydziecie teroz grodzić

 

PS. żona jest doświadczono z murowania klinkiery 8)

dwa kominy wymurowała 8) :oops: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witejta po krótkiej niobecności.

u mnie dach już prawie calutki przykryty - wczoraj moje chopy (znaczy sie mąż i tato) wstawiły (z sukcesem) okno dachowe - hurrraaa.

także żadne opady mi juz nie groźne.

teraz muszę już na poważnie wziąść sie za wybór okien ale jakoś cholewcia leń mnie dopadł i trzyma mocno za kark :)

 

wie ktoś może czy ten zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiązywał równiez w przyszłym roku?

 

jamles z tą Twoją żoną to żart? naprawdę muruje klinkier? :o

jeśli tak to szacuneczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
witejta po krótkiej niobecności.

u mnie dach już prawie calutki przykryty - wczoraj moje chopy (znaczy sie mąż i tato) wstawiły (z sukcesem) okno dachowe - hurrraaa.

także żadne opady mi juz nie groźne.

teraz muszę już na poważnie wziąść sie za wybór okien ale jakoś cholewcia leń mnie dopadł i trzyma mocno za kark :)

 

wie ktoś może czy ten zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiązywał równiez w przyszłym roku?

 

jamles z tą Twoją żoną to żart? naprawdę muruje klinkier? :o

jeśli tak to szacuneczek ;)

 

zwrot bedzie obowiazywac, prezydent podpisal :)

warunek jest jakis, chyba tylko raz mozna w ciagu zycia czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo, to tak jak ja :D ... nic to że dziś mam oczka na zapałki :lol: ....warto było czekać do 23 :wink:

 

a tak w ogóle to u Was też epidemia ? tutaj wszystkie dzieciaki chorują.... moją małą też doapdło :roll: ...zaraz pomykam do lekarza i zaś majątek w aptece zostawię :roll: :evil:

 

pozdrawiam, smoczyca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo, to tak jak ja :D ... nic to że dziś mam oczka na zapałki :lol: ....warto było czekać do 23 :wink:

 

a tak w ogóle to u Was też epidemia ? tutaj wszystkie dzieciaki chorują.... moją małą też doapdło :roll: ...zaraz pomykam do lekarza i zaś majątek w aptece zostawię :roll: :evil:

 

pozdrawiam, smoczyca :D

u mnie wszyscy zdrowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO wyborach jest git - chośc jest mi wstyd za podkarpacie - na ścianie wsxschodniej ogólnie wygrał PIS (za dużo momy tu moherów:() ale to sie zmynio... :)

 

Pozdrowiom z nowej V Rzczpospolitej - bo IV skończyła swój żywot wczora o 22:55 (z tego ciesza się nojbardzij:))

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...