Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie, jamles... czytałam, czytałam :D

pytam o doświadczenia, bo sąsiad ma i nic mi się z tym kominem nie dzieje... ale jedna jakółka wiosny nie czyni jak wiemy :roll:

no i zobacz... ma norrrmalnie komin z klinkieru zwykłej zaprawie z dodatkiem właśnie tego pigmentu .... stoi, ładnie wyglada, wykwitów zero :roll:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam, i kurcze... mam mieszane uczucia, bo chłopak chce za wymurowanie 4 słupków wraz ze zrobieniem fundamentów pod nie 800zeta :roll: ... 500 za słupki, 300 za fundamenty ...nawet nie wiem czy to dużo czy mało za tą robotę :roll:

no, ale gdybyśmy zrobili sami to jednak 800 by zostało w kieszeni.... w końcu chyba nie da się chyba ich aż tak sp.... coby nie dało się na nie patrzeć :roll: :wink:

 

a co tam u naszych dziewczyn? pozasypiały na zime? :wink: :D

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam, i kurcze... mam mieszane uczucia, bo chłopak chce za wymurowanie 4 słupków wraz ze zrobieniem fundamentów pod nie 800zeta :roll: ... 500 za słupki, 300 za fundamenty ...nawet nie wiem czy to dużo czy mało za tą robotę :roll:

no, ale gdybyśmy zrobili sami to jednak 800 by zostało w kieszeni.... w końcu chyba nie da się chyba ich aż tak sp.... coby nie dało się na nie patrzeć :roll: :wink:

 

a co tam u naszych dziewczyn? pozasypiały na zime? :wink: :D

 

pozdrawiam, smoczyca

a ten fundament to tylko stopy pod słupki czy na całej długości :roll:

a za murowanie 2zł za cegłę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 800zeta :roll: ... 500 za słupki, 300 za fundamenty ...nawet nie wiem czy to dużo czy mało za tą robotę :roll:

no, ale gdybyśmy zrobili sami to jednak 800 by zostało w kieszeni...

A powiedział Ci ile to zajmie czasu? Jeżeli wychodzi w okolicach 100 PLN za dzień to nie jest to jakaś strasznie wygórowana cena. Pamiętaj, że Tobie zajmie to prawdopodobnie 2-3 razy tyle, no i ten czas trzeba po prostu mieć. Z okresu kiedy jeszcze budowałem (:wink:) zapamiętałem sobie że czas jest cenniejszy od pieniędzy bo nie da się go dokupić ani pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowyi zielony jak trawa a tu trzeba sie budowac!!!!!!!!!! :roll: Prosze o pomoc na temat APS 119. Zaczynam na wiosne 2008 i jak ma ktos namiary na dobra ekipe do wykonania stanu surowego z zadaszeniem to bedę bardzo wdzieczny. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj , Robert

czy chodzi Ci o ten domek?

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=2779

 

jeśli tak , to jest bardzo ładny wizualnie, ale też z tych "wypasionych" :wink: .... czyli musisz mieć sporo kasy coby se go wybudować :lol: , bo:

 

-dach skomplikowany (dużo materiału, dużo odpadków, mnóstwo wykończeń)

 

-bryła nieco skomplikowana ... kilka udziwnień.... fachowcy przez to wezmą więcej kasy bo pokombinować trza przy tym trochę :wink: :D

 

-jest spory... 225m2 powierzchni użytkowej

czyli ogólnie jeśli masz kasę to buduj, jesli kredyt+oszczędnoiści to poszukałabym czegoś tańszego w budowie bo do końca życia tego chłopie nie spłacisz :wink: :D

 

oczywiście napisze też co mi się w nim podoba.... bo naprawdę jest fajny i bardzo funkcjonalny:

-garderoby....wspaniała rzecz .... ta przy wiatrołapie to świetny pomysł

-na dole dużo przestrzeni.... duże pomieszczenia , wspaniała wielka kuchnia :wink: :lol:

-dodatkowy pokój na dole.... ja tez mam .... i powiem Ci, że na pewno się przyda

-pralnia....wspaniała rzecz :wink: .... mozna powiesić suszarki sufitowe i zimą suszyć coby w łazienkach nie wieszać albo na strych się nie tarabanić :lol:

-acha, jedyne czego mi brakuje to jakaś spiżarnia, może być nawet niewielka-przydaje się na zgrzewki z napojami , słoiki czy inne duperele na które szkoda zajmować miejsca w szafkach kuchennych :wink: :D

 

no, to tyle moich wywodów.... jak cos nie będziesz wiedział to pytaj...ale radę Ci dam jedną.... to forum to skarbnica wiedzy i szukaj....jak czegoś nie wiesz to szukaj przez szukaczkę.... dużo sie dowiesz ...bo teoria przy budowie domu to podstawa :D

 

a tak w ogóle to pada u nas...porażka

ale nie martwię sie, bo poszukałam sobie w necie prognozy długoterminowej i co najmniej do połowy listopada mają być temperatury plusowe....to barrrrrdzo dobrze :wink: :D

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert.

Chałupka bardzo ładna i funkcjonalna. Fajna łazienka przy sypialni i garderoby. Pralnię chyba zauważyłem na tyłach dużej łazienki, na piętrze. Pokój nad garażem siakiś taki mały ale dla dziecek do zabawy wystarczy ;-).

No i tanio nie będzie co pewno wiesz. Naliczyłem 3 kominy a w nich przewodów jest ze czterdzieści ;-). Dach również skomplikowany. Dwie łazienki na piętrze są oddalone więc potrzebne będą osobne piony. Szczęśliwie wod-kan nie należy do najdroższych "klocków". Daj sobie jedną szeroką bramę garażową - ja mam dwie wąskie więc wiem co mówię. Mogę też powiedzieć, że mój dom jest budowany w podobnym duchu ale nie jest taki ładny. No ale ja mam spiżarkę :D.

Zastanawiałem się czy polecić Ci "moje" ekipy i się waham. Spytaj może akwarystów jak oni finalnie oceniają swojego wykonawcę (który był również moim). U mnie trochę naknocił.

Jeżeli jesteś całkiem zielony to najmij sobie dobrego kierownika budowy ale takiego, który nie popuści ekipom. Nie idź na układ w którym wykonawca zapewni Ci kierownika.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziekuje przede wszystkim Piejar i Daggulce za pierwsze rady. Jak słusznie zauważyliście APS 119 nie należy do tanich projektów. Wiem i wiem tez ,że bedzie ciężko z kasą ale 1 sie zyje. Zamierzam troche uproscic projekt , któy jest własnie przygotowywany przez mojego architekta bedącego jednoczesnie kierownikiem budowy. Likwiduje 1 łaziękę u góry na konto dodatkowej garderoby, likwiduje 1 komin -zostana 2, zamieniam na dole miejscami pokój z pomieszczeniem gospodarczym. Dalej szukam ekipy. Jeżeli ktos jest ns etapie realizacji Aps 119 to bardzo chciałbym go odwiedzic jeżeli to mozliwe. Ekipa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem tu nowa :)

 

Już jakiś czas temu podczytywałam wątek rybnicki, ale wtedy rozglądaliśmy się z mężem za działką.

Od kwietnia jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami 1228 m i przymierzamy się do budowy.

 

Mam nadzieję, ze będę tu częstym bywalcem :)

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdzie się "starzy" :wink: podziali? Graszka....Malmuc...Akwarysta.... i inni.... :roll: ludzie, gdzie jesteście??? :lol:

 

pozdrawiam, smoczyca

hej hej hej

powinnam pomyśleć nad stopką, chyba pożyczę te stara od piejara :lol:

nie ma na nic czasu daggulko, zabawa była jak sie chatka budowała (przynajmniej u mnie), luzik :lol:

Ty teraz wchodzisz w to co ja mam nadzieję w końcu zakończyć, predzej niz mnie ta chałupa wykonczy :-? (a wiec zobaczymy kto kogo)

Zycze powodzenia :wink:

 

no i jeszcze jedno!

najważniejsze!

dzieci :D

troche je zaniedbaliśmy, ale skończyliśmy z tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...