Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i ja się melduję :)

kurna te piece takie drogie i zaraz na początku się pusją - nieciekawie

chłopaki a co powiecie na piece z hydrotechu? one są chyba od nas z okolicy

Gdyby miał normalne drzwiczki na wysokości retorty to by u mnie stał. jest fajny bo ma mechanizm do "czyszczenia bez brudzenia" a czyścić piec trzeba. Mogłem go mieć za 7200 - nie wiem po ile jest teraz.

 

za 7,2 tyś - no to sie do Ciebie zgłoszę jak będę kupować :)

a o co biega z tym drzwiczkami? to taka duża niedogodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i ja się melduję :)

kurna te piece takie drogie i zaraz na początku się pusją - nieciekawie

chłopaki a co powiecie na piece z hydrotechu? one są chyba od nas z okolicy

Gdyby miał normalne drzwiczki na wysokości retorty to by u mnie stał. jest fajny bo ma mechanizm do "czyszczenia bez brudzenia" a czyścić piec trzeba. Mogłem go mieć za 7200 - nie wiem po ile jest teraz.

 

za 7,2 tyś - no to sie do Ciebie zgłoszę jak będę kupować :)

a o co biega z tym drzwiczkami? to taka duża niedogodność?

 

Awelina a może zainteresowałoby Cie cos takiego ???

 

http://www.torus.loginr.pl/Serwis/tkwp.pdf

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się melduję :)

kurna te piece takie drogie i zaraz na początku się pusją - nieciekawie

chłopaki a co powiecie na piece z hydrotechu? one są chyba od nas z okolicy

Gdyby miał normalne drzwiczki na wysokości retorty to by u mnie stał. jest fajny bo ma mechanizm do "czyszczenia bez brudzenia" a czyścić piec trzeba. Mogłem go mieć za 7200 - nie wiem po ile jest teraz.

 

za 7,2 tyś - no to sie do Ciebie zgłoszę jak będę kupować :)

a o co biega z tym drzwiczkami? to taka duża niedogodność?

Gdybym tylko je sprzedawał... To były ceny z czasów zastoju.

Wklykalem się na stronę HT i widzę że ... ten piec nie ma nawet tej dziurki.. oops. HEF-y mają. I nie jest prawdą że do czyszczenia kocioł trzeba wygaszać, jak sugeruje HT. Natomiast patent do czyszczenia "on line" jest fajny. Nie wiem tylko czy działa :D

Jak się toto rozpala? Z pewnością na klęczkach. No i nie widać płomienia.

http://www.hydrotech.com.pl/i/piec4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! A my sobie gazem grzejemy, a w przerwie - mamy zwykłego Zębca, taki bardzo "simplex" :wink: - i tamtędy przepuszczamy np. deski szalunkowe m.in. chyba od Piejara. Moc grzejna mają dosyć sporą. :wink:

 

Co do netu - po 2 miesiącach obiecanek tpsy, olaliśmy ją środkowym strumieniem moczu.... mamy radiówkę i ku mojemu zdziwieniu nawet chodzi sprawnie.Nawet sprawniej niż blokowy Leon.

 

Macie jakieś namiary na tłuczeń.Wreszcie skończyliśmy instalację do deszczówki i zniwelowaliśmy teren.Teraz czas na cywilizację- bo tego błota znieść nie umiem!

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Chłopaki jestem z Was dumna, że tak dbacie o rybnicki wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
a jest moze calkiem przez przypadek tutaj ktos kto ma pompe ciepla? lub o niej myslal? (oprocz Graszki, nie odzywa mi sie cos...) bo ja jestem wlasnie na etapie planowania...no i wiecie.....czas leci a ja dalej nie wiem czy sie na to zdecydowac :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski - jo tez je z wqas dumny :)

 

O pompie ciepła - chmm -sprawa wg mnie sprzeczna -trza wg mnie miec pod nią dobrzry 3 i lub 5-cio litrowy dom. w innym przypadku wg mnie mija sie z celem.

 

Następtny mój dom (na ślasku :)) Będzie własnie taki :) - może już za 2 lata :) - oczywiście za 2 lata dopiero zaczna :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek .... noż kuźwa .... ja chyba jakaś jestem ciemna baba... wyrysowałam sobie te schody na kartce , wypisałam wymiary i kombinuję z wymiarami trepów zabiegowych ...i norrrmalnie se nie radzę ....zaraz se to zeskanuję i dam na forum...może mnie ludziska oświecą :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski - jo tez je z wqas dumny :)

 

O pompie ciepła - chmm -sprawa wg mnie sprzeczna -trza wg mnie miec pod nią dobrzry 3 i lub 5-cio litrowy dom. w innym przypadku wg mnie mija sie z celem.

 

Następtny mój dom (na ślasku :)) Będzie własnie taki :) - może już za 2 lata :) - oczywiście za 2 lata dopiero zaczna :)

 

Sebo8877

Kurde sebo czyżby dosłowny powrót do "macierzy głożyńskiej" czy jedynie w okolice?

Ciemna baba ... Roz żech Cie widzioł i chyba żeś je ciemno blondynka. Blondynka niby ciemno je z definicji ale do Cia sie to nie może stosować bo ciemne blondynki nie som takie sprawne przy budowaniu :D .

Dowej te rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, chopaki.... zeskanowałam, mam nadzieję że czytelnie wyjdzie

http://images32.fotosik.pl/53/57e560790ae56065med.jpg

 

takie-dokładnie są wymiary schodów :roll:

patrząc od dołu aż do zabiegów...czyli wszystkie dolne prostokątne stopnie są ograniczone z obu stron ścianą

a górna część nie.... tam bedzie balustraba :wink:

tak to wyglada z góry patrząc-to zdjęcie wykonałam przed tynkami, ale mierzyłam schody już po tynkach :wink:

http://images32.fotosik.pl/53/2027a5663179e674med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Macie jakieś namiary na tłuczeń..

http://www.ekoprohut.labedy.pl/

da się załatwić bez faktury 8)

 

Dzięki!

 

Daggulka! Od Seby będziesz brać trepy? Transport będzie znacząco kosztować.Kto Ci będzie je na miejscu docinać, kleić itp.Znając wyobraźnię naszych fachowców- wszystkie schody nie są tego samego wymiaru. Tak jak moje otwory drzwiowe.Niby takie same, ale.....

Mam namiary na normalnego stolarza w cenie atrakcyjnej. Właśnie montuje u mnie część drzwi wewnętrznych - dąb pokryty fornirem egzotycznym z nazwa również egzotyczną ( wg modelu sklepowego za 2200, a on za 1200 zł z montażem).Prześlę Ci wieczorem na priv telefon.

Weźmiemy go też do zabudowy garderoby i na podbitkę.

 

Piejar! Net mamy z Megalinku.Jedno podłączenie, jeden abonament- net w całym domu :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarysta...to poproszę namiary.... jeśli nie uporam się sama z tymi zabiegami i nie wpadnę na pomysł coby zrobic żeby było ok to zadzwonię i zapytam ile by to wyniosło :roll:

 

a póki co jakby ktoś miał jakies pomysły to zapraszam

http://forum.muratordom.pl/pomoze-mi-ktos-wymierzyc-trepy-na-schody,t117792.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski - jo tez je z wqas dumny :)

 

O pompie ciepła - chmm -sprawa wg mnie sprzeczna -trza wg mnie miec pod nią dobrzry 3 i lub 5-cio litrowy dom. w innym przypadku wg mnie mija sie z celem.

 

Następtny mój dom (na ślasku :)) Będzie własnie taki :) - może już za 2 lata :) - oczywiście za 2 lata dopiero zaczna :)

 

Sebo8877

Kurde sebo czyżby dosłowny powrót do "macierzy głożyńskiej" czy jedynie w okolice?

Ciemna baba ... Roz żech Cie widzioł i chyba żeś je ciemno blondynka. Blondynka niby ciemno je z definicji ale do Cia sie to nie może stosować bo ciemne blondynki nie som takie sprawne przy budowaniu :D .

Dowej te rysunki.

 

Piejar nie kurde nie kurde - yno sie ciesz- planowany jest powrót do Macierzy Radlińskiej :)- a szczegółowij Głozyńskiej :)

 

Dagulka a z czym mosz problym???

 

Zabieg mo wymiary 97x105x142x 0 (teraz pytani czy taki trep do sie wycionc czy te 0 to je rychtyk 0 :)

 

Dla ścisłosci trepy zostanom pociynte na gotowo :)

 

Transprt bydzie kosztowoł X ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mi namieszał... jakie 0? chodzi o grubość? grubośc to nie problem...wezme te cieńsze :wink:

mi chodzi o to, że te zabiegi to nie będa chyba trójkąty bo po dodaniu tych 3cm na szerokości trepka z jednej strony bedą ścięte końcówki (ściana blokuje i nie mogą wystawać).... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi :roll:

 

hm... a ten X w transporcie to niewiedoma? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprzeciwległy bok tego rónoległoboku wg twoich danych mo 0 - czyli jest trójkąt tak??? Pytani czy taki tójkąt do się wycionć przy zachowaniu kąta prostego????????????

Okazać się może że ni ma to trójkąt yno własnie równoległobok!!!!

 

Koszt w transporcie to jest x- czyli niewiadoma - bo bydzie wiadomo wiela kosztuje wtedy wiela woży

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...