Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć ludziska :D

 

jak myslicie? styropian i wełna stanieją jeszcze ?

znalazłam oferty na styropian za 150zeta/m3 , na wełnę 14,83zł/m2

na allegro .... zastanawoiam się czy brać czy czekać jeszcze...

powiem, że śledze na bieżąco oerty i jeszcze 2 miechy temu ceny były 30%wyższe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć ludziska :D

 

jak myslicie? styropian i wełna stanieją jeszcze ?

znalazłam oferty na styropian za 150zeta/m3 , na wełnę 14,83zł/m2

na allegro .... zastanawoiam się czy brać czy czekać jeszcze...

powiem, że śledze na bieżąco oerty i jeszcze 2 miechy temu ceny były 30%wyższe :roll:

 

Cześc Ty sie pytosz czy na wierzbie urosnom gruszki - jakbych wiedzioł ze zdrożej to kupuja i czekm na pik potym sprzeduja:)

Dagmara tego si enie do powiedziec.

Osobiscie i prywatnie myśłę ze nastąpi stabilizacja cen i nie będzie wielkich wahnięc - poza cementem i kruszywem (to na bank pojedzie do góry)

 

Jest przypuszczenie ze cement nawet 50%

 

Styropian poczekałbym do końca stycznia i wtedy kupił.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie dołes sie zrobić w ciula abo mosz chałupa 1000 m2

Po co tela tego powstawiali ???

Sebo8877

To że ma się 4 pompki nie musi o niczym złym świadczyć. U mnie są 3 bo taka była koncepcja i ona się sprawdza każdego dnia. Mam kolegę któremu "wielka firma" zrobiła ogrzewanie i nastrzelali mu parę baboli, w tym jeden ewidentny :D. Żeby było śmieszniej to tego ewidentnego babola bronili argumentem że "w Niemcach wszyscy tak majom". Chodziło o ot, że do zaworu mieszającego podłogówki wpuścili powrót z grzejników (za gorący) no i nie dało się regulować temperatury.

No ale w Niymcach to jaaa...

 

Piejarku - jo nie twierdza ze to błąd- ale zawsze byda twierdzil że można to zrobić prościej.

Naprowda nie rozumia instalacji kiere mają osobno pompa na bojler.

Rozumia pętle podlogowek i kalafiory ale coponiektóre kotłownie to rolmalnie jest elektrownia w pywnicy.

A co do Niymiec - to tam chopie jaaaaa- oni tam som Iber Ales - wszysko majom naj - ale to mi jakoś tito - nojbardzij mie wkurwiajom te polski Niymce (m.in. moja sioszcziczka) szczasko se szyba we (nijlepszym aucie na świcie VW (wg Niymcow)- kiery sie jebie na kazdym kroku) - i nie wymiyni jom w Niymcach bo tam ona kosztuje 500 E :roll: - przyjedzie zasraniec do nas i wymiyni jom za 500 zł. Jak mie to wkurwio - Wielki Pany zajebiste majom wszystko ale by mogli to by ze 3 przyczepki zapli do auta jak jadom do tych fajnych Niymiec nazot.

 

Pozdrowiom

Sebastian

 

P.S. Jo na Ukraina jeżdza yno po gorzoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Pany zajebiste majom wszystko ale by mogli to by ze 3 przyczepki zapli do auta jak jadom do tych fajnych Niymiec nazot.

 

Pozdrowiom

Sebastian

i jeszcze pieroniom, jak moj ujek, że kto to widzioł, żeby euro było ino po 3,70 :o

podug niego to i po cztyry piontka je mało :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sebo - ona yno po szyba, Ty yno po gorzoła :D :D :D

Faktycznie pompka do CWU budzi wątpliwości bo to jest najprostszy obwód, który pójdzie bez łaski na grawitacji ale:

- temperatura na bojlerze będzie prawie taka jak na piecu (u mnie to 63 degC) i ta gorąca woda może parzyć,

- nie grzeję bojlera niepotrzebnie przez cały czas do ww temperatury,

- mam bojler 130 l. Myślałem że wystarczy, ale życie pokazuje, że jak ktoś se napuści do wanny to potem trzeba odczekać żeby następny mógł wleźć pod prysznic. Gdybym nie miał pompki CWU to nagrzewanie wody w bojlerze trwałoby dłużej.

Ogólnie zgadzam się jednak, że instalacja jest skomplikowana i droższa. No i ma wadę - bez prądu nie zagrzeję CWU. Jak sebo jeździsz pod kympa uazem to ABS i ESP Ci nie potrzebne ale skoro teraz w prawie każdym aucie są bajery bajońskie to i w kotłowni mogą się przydarzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Pany zajebiste majom wszystko ale by mogli to by ze 3 przyczepki zapli do auta jak jadom do tych fajnych Niymiec nazot.

 

Pozdrowiom

Sebastian

i jeszcze pieroniom, jak moj ujek, że kto to widzioł, żeby euro było ino po 3,70 :o

podug niego to i po cztyry piontka je mało :o

 

Jo je możnej i rasista ale zdani mom zasadnicze i twarde - pojechaliście- spirdalać - zarobiocie tam - siedźcie!! i proszę mnie nie wkurwiac :) znaczy sie te polski Niymce mie nerwujom - pieronie ale maślo u Was podrózało, cuker jaki drogi - jeronie - a chlyb to juz kosztuje tela wela u nas. SPIRDALAC DO UJCA ADOLFA - I NIE WRACAĆ!!! jeronie jak mie to nerwuje.

A Euro winno kosztować 50 gr :)

 

I nie myście se ze jo zech jest zazdrosny i czegoś im wszystkim żałuja - abo zazdraszczom :p - wkurzo mie ta obłuda kiero od nich żynie na 100 m. Co ponikierzy po 3-4 latach siedzynio w Niymcach zapominajom godac po polsku i kupujom w GS-ie na wsi po nimiecku :) w kierym przez 20-30 lot kupowali po polsku.

Dejcie mi jakoś brecha to im dupna :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sebo - ona yno po szyba, Ty yno po gorzoła :D :D :D

Faktycznie pompka do CWU budzi wątpliwości bo to jest najprostszy obwód, który pójdzie bez łaski na grawitacji ale:

- temperatura na bojlerze będzie prawie taka jak na piecu (u mnie to 63 degC) i ta gorąca woda może parzyć,

- nie grzeję bojlera niepotrzebnie przez cały czas do ww temperatury,

- mam bojler 130 l. Myślałem że wystarczy, ale życie pokazuje, że jak ktoś se napuści do wanny to potem trzeba odczekać żeby następny mógł wleźć pod prysznic. Gdybym nie miał pompki CWU to nagrzewanie wody w bojlerze trwałoby dłużej.

Ogólnie zgadzam się jednak, że instalacja jest skomplikowana i droższa. No i ma wadę - bez prądu nie zagrzeję CWU. Jak sebo jeździsz pod kympa uazem to ABS i ESP Ci nie potrzebne ale skoro teraz w prawie każdym aucie są bajery bajońskie to i w kotłowni mogą się przydarzyć :D

Piejar co do plompki - pewnie chodzi ci o priorytet CWU. - ok zgadzom się :) zę nie trzeba cały czas grzoć bojlera- stond tez zamiast pompy (tak jak radzilech sellowi) wstawić zawór termostatyczny - woda obniży swoja temp - zaczyno grzoć - mo temp -nie grzeje - tak wiync jak odpuścisz woda do wanny to zawór sie otworzy z automatu.

A co do tych fizynpatyntów - jest ech za - ale warunek - robmy to z głowom.

Myślmy i w sytuacjach kiedy nie ma potrzeby stosowania róznych wynalazków - nie stosujmy tego.

Ja ma instalację na miedzi - i chodzi na grawitacji w przypadku zaniku napięci - co niektórym nie mieści sie to w głowie - a wystarczy myśleć i można to zrobić.

Pod kympa jeżdza polonezym i renowom - abesów espów ni mom- żyja i se radza. Wybrolech taki życi - tak mi dobrze i starom sie nie narzekac że przyniczno podrożała (zresztom pija jom tylko okazyjnie)

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, chopaki :D ...bez agresji :wink: :lol:

 

a Ty, piejar...pociemu nie ma Cię jeszcze na

http://nasza-klasa.pl/ ??? :D

 

wiesz ilu starych znajomych mozna tam znaleźć? :roll: :D

fajny pomysł mieli ludziska którzy mieli w swoim czasie główki na karku....a ile kasy przez to zarobili :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ludziska :D

 

jak myslicie? styropian i wełna stanieją jeszcze ?

znalazłam oferty na styropian za 150zeta/m3 , na wełnę 14,83zł/m2

na allegro .... zastanawoiam się czy brać czy czekać jeszcze...

powiem, że śledze na bieżąco oerty i jeszcze 2 miechy temu ceny były 30%wyższe :roll:

 

daga trza sie modlić o zajebite mrozy i śniegi - wtedy im rurka zmięknie i będą promocje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kochani :D

założyłam na forum wątek z zapytaniem czy styropian superakustic nadaje się pod wylewki:

 

http://forum.muratordom.pl/styropian-do-podlogi-plywajacej-co-to,t118231.htm

 

i oczywiście ilu piszących tele opini, poszukałam tez trochę na forum i opinie sa podzielone :roll:

 

mogę ten styropian mieć za 40zł mniej na metrze niż EPS100 ... i nie wiem co mam zrobić ...boję sie troche bo on jest cholernie miękki no i grubości tez sa jakies inne .... nie ma chyba standardowej 5cm

hm...macie jakies doświadczenia lub wiadomości na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kochani :D

założyłam na forum wątek z zapytaniem czy styropian superakustic nadaje się pod wylewki:

 

http://forum.muratordom.pl/styropian-do-podlogi-plywajacej-co-to,t118231.htm

 

i oczywiście ilu piszących tele opini, poszukałam tez trochę na forum i opinie sa podzielone :roll:

 

mogę ten styropian mieć za 40zł mniej na metrze niż EPS100 ... i nie wiem co mam zrobić ...boję sie troche bo on jest cholernie miękki no i grubości tez sa jakies inne .... nie ma chyba standardowej 5cm

hm...macie jakies doświadczenia lub wiadomości na ten temat?

 

Wkładaj -siądzie prze 1-sze 21 dni potem zostanie ustabizlizowany!!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, jakas konkretna odpowiedź wreszcie :lol: ... ktos napisał że na podłoge poddasza się nada, na parter raczej nie.... dlaczego? skąd ta róznica?

 

grubości są podane po osiadnięciu :

15,20,25,30,35,40 mm ...chyba trzaby wziąć 40-tkę i dać na górze jedną warstwe , na dole dwie.... nie wiem czy by stykło na dole 8cm :roll: , bo na górze spokojnie może byc te 4cm

 

i jeszcze jdno...nie wiesz Sebo jak pod podłogówkę? nie bedzie sie nic działo? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, jakas konkretna odpowiedź wreszcie :lol: ... ktos napisał że na podłoge poddasza się nada, na parter raczej nie.... dlaczego? skąd ta róznica?

 

grubości są podane po osiadnięciu :

15,20,25,30,35,40 mm ...chyba trzaby wziąć 40-tkę i dać na górze jedną warstwe , na dole dwie.... nie wiem czy by stykło na dole 8cm :roll: , bo na górze spokojnie może byc te 4cm

 

i jeszcze jdno...nie wiesz Sebo jak pod podłogówkę? nie bedzie sie nic działo? :roll:

 

Podłoga na gruncie - 2 warstwy (razem min te 5cm) poddasze te 4cm ci styknie.

 

Pod podłogówke odradzam - kup EPS 100 na to ekran !! - podłogówce ten akustic może zaszkodzic - powydłuża przejścia - co niejest korzystne.

Tam grdzoie nie bedzie podłogowki możesz kłaśc spokojnie.

 

Weź poprawkę ze akustic jest plastyczniejszy co da efekt osuiadania ale tylko prze 1-sze 2-3 tygodnie.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...