Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sebastian...a przy tej podłogówce: co by było jakbym se położyła na spód (od strony ziemi)papę, folię, 4cm tego superakustic, na to w poprzek 5cm podłogowego EPS100 , na to siatka metalowa , i wylewka ...czy tak dałoby radę?

bo w miejscach gdzie podłogówki nie ma to chyba faktycznie dałabym ten superakustic na parterze 8cm (dwie warstwy po 4cm) , na poddaszu jedną warstwę 4cm :roll:

 

jezzzzu...jeszcze mi gostek napisał że 10m3 to oni nie wożą...minimum 30m3 :evil: ...ale ja mu na to że mi sie nie spieszy i mogę poczekac aż ktoś z moich stron zamówi i etedy przywiozą "przy okazji" :wink: :lol: ...ciekawe co odpisze :roll:

zaproponował cenę 119zł/m2 ..kuźwa...opłaca się ... styro na podłogę u nas w hurtowniach za mniej niż 180 nie kupisz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty, piejar...pociemu nie ma Cię jeszcze na

http://nasza-klasa.pl/ ??? :D

Ja mie ni ma jak żech jest 8)

http://nasza-klasa.pl/school/62736/38

Jezdem na focie mój drogi kocie :wink:

 

a fotki to nie łaska wrzucić :evil:

Już za mnie wrzucili. Jestem przynajmniej na trzech. No a na dwóch jest mój tata, który był przez lata nauczycielem i dyrektorem tej szacownej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomości z regionu

-h@j mnie trafi ..to tyle

 

czujnik- na podłogówce pokazuje mi temp. 50-58

podczas - gdy ustawione mam na 30 !

pół nocy przesiedziałem w kotłowni :evil:

 

No to sie zaczło :) - jeszcze posiedzis zw tej kotłowni nie jedyn dziyń :-?

 

Pytani Kto Ci to wszystko robiył ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian...a przy tej podłogówce: co by było jakbym se położyła na spód (od strony ziemi)papę, folię, 4cm tego superakustic, na to w poprzek 5cm podłogowego EPS100 , na to siatka metalowa , i wylewka ...czy tak dałoby radę?

 

Zamiast siatki włókna poilestrowe!!! Napewno troszka to siednie - ale to w mairę rozsądne rozwiązanie

 

bo w miejscach gdzie podłogówki nie ma to chyba faktycznie dałabym ten superakustic na parterze 8cm (dwie warstwy po 4cm) , na poddaszu jedną warstwę 4cm :roll:

 

Tu OK

 

jezzzzu...jeszcze mi gostek napisał że 10m3 to oni nie wożą...minimum 30m3 :evil: ...ale ja mu na to że mi sie nie spieszy i mogę poczekac aż ktoś z moich stron zamówi i etedy przywiozą "przy okazji" :wink: :lol: ...ciekawe co odpisze :roll:

zaproponował cenę 119zł/m2 ..kuźwa...opłaca się ... styro na podłogę u nas w hurtowniach za mniej niż 180 nie kupisz :evil:

119 - dobra cena

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytani Kto Ci to wszystko robiył ???

 

Sebo8877

 

noo fachowiec :lol:

ale

poległ w walce z grypą

 

 

coś mi się wydaje, że jakiś zawór zwrotny się spierd...

 

z tyłu pieca , jest taki zawór 3~`4 drożny

można to otworzyć na full ?

plan jest taki - otwieram wszystko na maxa

i redukuje zalegające powietrze

(nie wiem skąd się łono bierze , codziennie odpowietrzam kaloryfery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomości z regionu

-h@j mnie trafi ..to tyle

 

czujnik- na podłogówce pokazuje mi temp. 50-58

podczas - gdy ustawione mam na 30 !

pół nocy przesiedziałem w kotłowni :evil:

Właśnie reanimujemy kolegę, któremu fyrma zrobiła kotłownię tak, że ma pompę na powrocie (sebo - coś dla Ciebie) ale poza obwodem cyrkulacji pętli :D :D :D :D . Już koledze się zaoferowałem, że trochę gazu mi w butli zostało i jak on załatwi jakąś inną butlę to mu to poprawię :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

coś mi się wydaje, że jakiś zawór zwrotny się spierd...

z tyłu pieca , jest taki zawór 3~`4 drożny

można to otworzyć na full ?

plan jest taki - otwieram wszystko na maxa

i redukuje zalegające powietrze

(nie wiem skąd się łono bierze , codziennie odpowietrzam kaloryfery)

Nawet jak nie masz byków to przy "świeżej" wodzie przez jakiś czas trzeba odpowietrzać. U mnie od dawna już jest z tym spokój.

Wrzucaj foty tej Twojej hydry hydraulicznej i zaraz Ci to naprawimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian...a przy tej podłogówce: co by było jakbym se położyła na spód (od strony ziemi)papę, folię, 4cm tego superakustic, na to w poprzek 5cm podłogowego EPS100 , na to siatka metalowa , i wylewka ...czy tak dałoby radę?

 

Zamiast siatki włókna poilestrowe!!! Napewno troszka to siednie - ale to w mairę rozsądne rozwiązanie

 

bo w miejscach gdzie podłogówki nie ma to chyba faktycznie dałabym ten superakustic na parterze 8cm (dwie warstwy po 4cm) , na poddaszu jedną warstwę 4cm :roll:

 

Tu OK

 

jezzzzu...jeszcze mi gostek napisał że 10m3 to oni nie wożą...minimum 30m3 :evil: ...ale ja mu na to że mi sie nie spieszy i mogę poczekac aż ktoś z moich stron zamówi i etedy przywiozą "przy okazji" :wink: :lol: ...ciekawe co odpisze :roll:

zaproponował cenę 119zł/m2 ..kuźwa...opłaca się ... styro na podłogę u nas w hurtowniach za mniej niż 180 nie kupisz :evil:

119 - dobra cena

 

Sebo8877

Popieram sebo - u mnie nie ma grama siatki w wylewkach i nie pękło nic oprócz tego co musiało :D czyli tam gdzie było ewidentnie spierdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomości z regionu

-h@j mnie trafi ..to tyle

 

czujnik- na podłogówce pokazuje mi temp. 50-58

podczas - gdy ustawione mam na 30 !

pół nocy przesiedziałem w kotłowni :evil:

Właśnie reanimujemy kolegę, któremu fyrma zrobiła kotłownię tak, że ma pompę na powrocie (sebo - coś dla Ciebie) ale poza obwodem cyrkulacji pętli :D :D :D :D . Już koledze się zaoferowałem, że trochę gazu mi w butli zostało i jak on załatwi jakąś inną butlę to mu to poprawię :D :D :D

 

Zawór 3-4 drożny możesz otworzyć na ful (jaki to mosz) ??

I co on ci dowo (yno ciepły powrót - czy miszyo podłogowki??? - bo jak miyszo podłogówki -to nie za bardzo możesz go otworzyc na full (przy zbyt wrawej wodzie w piecu.) !-szy rob bydziesz dopuszczoł wody czynsto.

Jak mosz zakończono fajfka w naczyniu wzbiorczym???

 

Piejar - popka na powrocie dłuzyj pozyje - (niższo tymp0 ale tez musi być sprawniejszo hydraulicznie - bo cisnie zimno woda!!!

A cyrkulacja to już inkszo bajeczka -drogo pompeczka tu trza - i to koniecznie)

Sterowano może być albo czasowo (od najczestszych godzin poboru CWU)- albo chodzi cały czas.

Chyba ze godosz o cyrkulacji wody grzejnej na bojler ??? i tu podejrzywom jest problym bo na krotkim odcinku sporo winkli i woda w bojlerze zimno.

Co pomoże - przelozyć pompa na zasilani albo trza to widzieć ?:)!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zaś fajka ?

 

Na naczyniu wzbiorczym jest fajka prze kiero ucieko luft - jak ona u ciebie wyglondo ??

W ym naczyniu mos zprzelyw do kanalizy a na deklu mos zdziura doo kierej mosz miec wkryncona fajfka :)

 

Sama nazwa wskazuje jak wyglondać powinna.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki...mam pytanie

dziś byłam na działce...nie zdążyliśmy wykręcić wodomierza...szlag go trafił :evil:

ale co z rurami? miałam testowo wpuszczaną wodę do rur od kaloryferów (nie mam jeszcze podłogówki- tylko rurki do kaloryferów rozprowadzone )... nie wypuszczaliśmy wody, podejrzewam że fachmany też nie wypuścili.... kaloryfery ściągali przy tynkach ale czy wypuścili wodę to też nie wiem ...cholera...nie porozrywa mi pex'u? mam go w otulinie styropianowej ....myślałam, że skoro jeszcze nie ma aż takich mrozów tro możemy ewentualnie wypuścić wodę w sobotę...ale teraz mam stracha...

jak myślicie? jeśli chyciło to porozrywa? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...