Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gratuluje podejscia +

bo mi go ostatnio brakuje

 

nie tylko jako KOBIETA jestes rodzynkiem na tym forum

ale jako OPTYMISTKA takze 8)

 

ja ostatnio dostalem oferte z Urzedu Pracy w Gliwicach

z info ze moga mi dac do firmy stazystow

max szybko uzyskalem potwierdzenia z US i ZUS o niezaleganiu ( 7 dni )

i co

stazystow niet, wydalem 20 zl i stracilem troche czasu

to jest POLSKA wlasnie

 

i to ma byc lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gratuluje podejscia +

bo mi go ostatnio brakuje

 

nie tylko jako KOBIETA jestes rodzynkiem na tym forum

ale jako OPTYMISTKA takze 8)

 

ja ostatnio dostalem oferte z Urzedu Pracy w Gliwicach

z info ze moga mi dac do firmy stazystow

max szybko uzyskalem potwierdzenia z US i ZUS o niezaleganiu ( 7 dni )

i co

stazystow niet, wydalem 20 zl i stracilem troche czasu

to jest POLSKA wlasnie

 

i to ma byc lepiej ??

 

oj jasne że jest wciąż wokoło mnóstwo partactwa i zwykłej ludzkiej głupoty ale mimo to trzeba wierzyć że coś sie ruszy na lepsze.

a na pewno się nie ruszy jak będziemy wciąż narzekać - choćby teraz bo upały, gorąco i żyć sie nie da.

a ja pamietam że jeszcze 03-06 zapaliliśmy w piecu bo zimno jak w psiarni było - oczywiście wszyscy w około ględzili jaką to mamy kijową pogodę i jak to fajnie by było w ciepłych krajach mieszkać.

teraz jest jak w Italii czy wymarzonej Hiszpanii i też narzekają.

tacy już jesteśmy my Polacy tak wiec zmiany należy rozpocząć od nas samych i naszej mentalności

 

ot powiedziała co wiedziała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka -ja nie robiłem komina systemowego i nie zalecam - troszku sie cżłowiek naoglądał tych systemowych Schiedłow i innych cudów któer po złym wymurowaniu szły w drogę (jako podbudowa).

Jeżlei posiadasz dobrego murarza - kup 1 kl cegły pełnej i wymuruj komin z cegły pełnej. Święty spokój, zero problemów.

 

Podarujcie sobie także klinkier w strefie nada dachem - tu będzie się wszystko kondensowąlo - tu musicie ten komin ocieplić

 

W przypadku kotłow na paliwo stąłe zalecam stnowczo przekrój 20x20

 

Z całą powaga dla powaznej sprawy jaką jest komin to piszę.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka -ja nie robiłem komina systemowego i nie zalecam - troszku sie cżłowiek naoglądał tych systemowych Schiedłow i innych cudów któer po złym wymurowaniu szły w drogę (jako podbudowa).

Jeżlei posiadasz dobrego murarza - kup 1 kl cegły pełnej i wymuruj komin z cegły pełnej. Święty spokój, zero problemów.

 

Podarujcie sobie także klinkier w strefie nada dachem - tu będzie się wszystko kondensowąlo - tu musicie ten komin ocieplić

 

W przypadku kotłow na paliwo stąłe zalecam stnowczo przekrój 20x20

 

Z całą powaga dla powaznej sprawy jaką jest komin to piszę.

 

Sebo8877

 

Dzięki za info - niezbyt pozytywne.

Musisz mieć faktycznie bardzo złe doświadczeine z tym kominem systemowym.

Jak juz pare razy pisałam u mnie muruje ojciec i on nalega na ten system - mówi że z murowaniem ceglanego może mieć problem - a tu sa gotowe elementy i powinno pójść gładko - a przynajmniej łatwiej.

Z pewnością z cegły wyjdzie taniej - co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając do tematów bardziej przyziemnych :)

robił ktoś z Was komin z gotowych elementów?

 

 

Ja :lol:

 

No i jak Ci wyszło?

Zadowolony?

 

tak ogolnie czy za pierwszym razem :lol:

 

nie jestem zadowolony , niepotrzebnie wywalone pieniądze

 

dokładnie tak jak napisał ten prawie-Hanys z konca swiata ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając do tematów bardziej przyziemnych :)

robił ktoś z Was komin z gotowych elementów?

 

 

Ja :lol:

 

No i jak Ci wyszło?

Zadowolony?

 

tak ogolnie czy za pierwszym razem :lol:

 

nie jestem zadowolony , niepotrzebnie wywalone pieniądze

 

dokładnie tak jak napisał ten prawie-Hanys z konca swiata ..

 

no ale co wyszło krzywo.

komin nieszczelny?

czy cio?

jest duza różnica w cenie systemu a tradycyjnym kominem z cegieł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinko - podejrzewam ze róznica ceny będzie z małym plusem na korzyść cegły - ale jakość tego komina to już znaczący plus na korzyść cegły. W przypadku cegły masz min 12 cm ceramiki przy systemach samej ceramiki jest 1,5-2 cm. reszta to siakiś pustak który juz ceramika nie jest. Jezli nawet małodoświadczony murarz podejrzy w siakies książce jak poprawnie wiązac kominy - posiada pion i oziomice to naprawdę da rade wumurowac piękny komin na pełna spoine. naprawde prosta rzecz. Sam przemurowywałem swoje kominy i stoją :o :wink: powaznie rzadna filozofia.

Jeżeli juz chcesz wchodzić w jakiś system to tylko Schiedel no i tu musisz miec już fachowca by dobrze ten komin postawił system tez trzeba umiec postawić - u mojego znajomego postawili Schiedla (pustaki odwrotnie) po 1 szonie wszystko spękalo i poszło w piz....

 

Teraz do sellima - Hanysym byda zawsze :D :wink: i prosza mnie tu bardzo nie obrażać godaniym o jakims tu prawie hanysie :wink: :p :D Pomimo że na wyganiu sercym i duszyczkom cołki czaos z Wami pierony jedne żech jest.

Tukej rzodyn nie umi powiedziec PIERONIE :D :o

W piontek rzyna do Radlina - dychna zaś troszyczka :lol: :D :lol: :lol:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka , zeby sie juz nie wdawać w dywagacje co jest lepsze - to uczule Cie tylko na jedno

 

wycena komina ma być na pismie - co wchodzi w skład-i ile tego ma być

 

i czy to cena NETTO CZY BRUTTO !!!

 

mnie zrobili na "cenie" i potem wiecznie czegos brakowało -takze nie wyszło to tak pięknie jak miało wyjsc

 

ps. rozmawiałem z kilkoma inwestorami i przechodzili to samo , taka widać ich praktyka jest

 

ps.2 rabat dają nawet 20 %

 

ps.3 przemysl dobrze sprawe czym bedziesz ogrzewać , bo to jest wazne w razie zmiany planow ....srednica komina itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hanysa z konca swiata :lol:

 

mosz szczescie P.Hanysie ze jada na Mazury w piątek -ominyło Cie postawienie kufelka :wink:

 

W sierpniu tak w środku zas byda w radlinie to za tego Pana Ci kufelek złotego napoju postawia m.in . w ramach zadość uczyniynio że na Mazury jedziesz. Kaj sie wybiyrosz?? Wyndki jakiś bieresz czyś tyn co ryb nie chyto??

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka , zeby sie juz nie wdawać w dywagacje co jest lepsze - to uczule Cie tylko na jedno

 

wycena komina ma być na pismie - co wchodzi w skład-i ile tego ma być

 

i czy to cena NETTO CZY BRUTTO !!!

 

mnie zrobili na "cenie" i potem wiecznie czegos brakowało -takze nie wyszło to tak pięknie jak miało wyjsc

 

ps. rozmawiałem z kilkoma inwestorami i przechodzili to samo , taka widać ich praktyka jest

 

ps.2 rabat dają nawet 20 %

ps.3 przemysl dobrze sprawe czym bedziesz ogrzewać , bo to jest wazne w razie zmiany planow ....srednica komina itd.

 

Selimm a powiedz z ciekawości ile Cię wyszła całość tego komina?

Domek parterowy czy piętrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...