Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.... ja żech przybrała przez ostatni rok 15 kilo...

 

Daguś a ja myślałam, że jak się buduje to waga leci w dół na maxa :)

 

nooo, ja...ale nie jak sie bierze leki-sterydy i dodatkowo zajada stresy :oops: :lol:

 

ja mam kąt dachu 45st , ścianka kolankowa ma 125cm ..ale bedzie mniej jak przyjdzie wylewka i styro, czyli docelowo ma mieć 115cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kąt dachu 35 stopni - przy niskiej ściance kolankowej (na gotowo ok 1 m) jest to trochę za małe nachylenie (albo ścianka za niska). Trochę za dużo miejsca jest zmarnowane pod samą ścianą. 45 stopni byłoby zdecydowanie lepsze. Oczywiście nachylenie musi współgrać wizualnie grać z całą bryłą domu.

Ktoś na naszej grupie (Ewelinka?) buduje dom z "prawie płaskim" dachem. Po zbudowaniu mojej chałupy widzę, że taka opcja jest zdecydowanie lepsza i praktyczniejsza. Wizualnie to taki dom jest z zupełnie innej bajki.

Mój projekt z adaptacją kosztował mnie 2500 PLN w 2004 roku (wtedy to był rozbój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

W związku z faktem, ze jutro składam wniosek o pozwolenie, bardzo na czasie jest jakas ekipa :lol: Wiem ze troche pozno sie za to biore, ale coz....

Daga: pan Janek ma juz zaklepane na dlugo terminy :)

bylbym wdzieczny za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem, ze jutro składam wniosek o pozwolenie, bardzo na czasie jest jakas ekipa :lol: Wiem ze troche pozno sie za to biore, ale coz....

Daga: pan Janek ma juz zaklepane na dlugo terminy :)

bylbym wdzieczny za każde info

pośla na priva namiary na ekipa co kolegi stawiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq ... kurcze, szkoda...myślałam, że się uda :roll:

mi jeszcze obiecał wylewki na wiosnę ... też ciekawa jestem czy nie odmówi z braku czasu (większe budowy)

myślę... czy mam jeszcze kogoś ...ale kurcze o kimkolwiek myślę, to każda ekipa ma swoje za uszami... nie chciałabym Cię w jakąś daremną ekipę wplątać bo to nic przyjemnego :wink: :roll: , ale popytam...jak coś będę miałą na oku wypróbowanego to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry!

Czesc Edziu kochana, juz sie zaczelam martwic tą cisza w eterze.

a grzanca mozesz?

moj szanowny małzonek robl pycha grzane wino, a zapas jest spory bo grzaniec jest z winka wlasnej roboty 8)

 

WOW! selimm jakies portrety wrzucił :lol:

ten ostatni super

gdzie ta podłoga jest? chyba nie w kotłowni :o

 

KiR ja mam dach 27 stopni, ale to dlatego ze nie chcialm na pietrze skosów, stąd mam tylko stryszek-graciarnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek się wybieram do Rybnika...do poradni alergologicznej z moja Kasią.... norrrmalnie mam stresa bo jadę sama , a Rybnik mnie przeraża... te ronda, uliczki jednokierunkowe.... porażka... już dziś mnie żołądek boli :roll:

 

a z aktualności... hm... kupiłam styropian na podłogi i wełnę na skosy i sufit poddasza ... bankrutacja totalna :evil:

orientujecie sie ile biorą za położenie płyt kg na stelażach? majster krzyknął 20zeta za metr (wełnę se sami kładziemy)...nie wiem czy to dużo czy mało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Zaczynamy budować w przyszłym roku i czy ktoś z was mi mógłby polecic jakis dobry bank bo będziemy brac kredyt hipoteczny tak około 150 000 zł i poszukujemy banku.Jak dla mnie nr.1 to GEMoneyBank +Santander Bank.Co o tym myślicie?Macie jakieś namiary na firmy budowlane dobre i w miare tanie w naszej okolicy?Pomóżcie jak coś wiecie.Acha i w jakiej walucie byście brali lub braliście?

PodrawiamMarcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Witajcie.Zaczynamy budować w przyszłym roku i czy ktoś z was mi mógłby polecic jakis dobry bank bo będziemy brac kredyt hipoteczny tak około 150 000 zł i poszukujemy banku.Jak dla mnie nr.1 to GEMoneyBank +Santander Bank.Co o tym myślicie?Macie jakieś namiary na firmy budowlane dobre i w miare tanie w naszej okolicy?Pomóżcie jak coś wiecie.Acha i w jakiej walucie byście brali lub braliście?

PodrawiamMarcin.

 

To wszystko zalezy :)

Santander jest dobry do budowy,bardzo elastyczny,nie ma problemów z rozliczeniami transz,nie słyszałem żeby ktoś z nim miał jakieś problemy - ale niestety do najtańszych nie należy.

GE Money,Millenium,Kredyt Bank - dają dużo - to dla osób które są na granicy zdolności kredytowej.Na GE skarza sie ludzie na forach, choc ja osobiscie poki co nie narzekam na nich.

Polbank - żadnych opłat okołokredytowych, ale są opóźnienia w wypłacie transz, bank raczkujący dopiero na rynku kredytów hipotecznych, ale tani dla CHF

 

Teraz co do waluty - nikt ci udzieli zadowalającej odpowiedzi na to pytanie, decyzję musicie i tak podjąc sami :) Jeśli zamierzacie szybko spłacic kredyt, to oczywiście tylko PLN unikniecie dodatkowych kosztów w postaci spreadu (różnicy kursu kupna sprzedaży CHF) - to podraża kredyt o około 5% i zwraca się tylko w przypadku długich kredytów. kolejna rzecz - frank ostro spadł i trochę strach brać przy tak niskim kursie - a nikt nie jest w stanie odpowiedziec czy frank odbije się i pojdzie do gory czy tez dalej bedzie spadac. Oba te scenariusze sa tak samo prawdopodbne :)

dla 150000 zakładając że jest zdolność, kredyt na 30 lat w ratach równych, rata wyniesie

dla PLN:od 930-990zł

dla CHF:od 739-780zł

żeby było trudniej:stopy procentowe w polsce będą rosły dalej, co najmniej 2 podwyżki w przyszłym roku pewne, w szwajcarii raczej nie powinny pojsc az tak do gory.....ja osobiscie wzialbym franki, ale ten niski kurs.....

wybor trudny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

podstawa:złożyć papiery do 3 banków, no i wybrać najlepsza oferte(niekoniecznie najtansza - sa rozne promocje, np z darmowym ubezpieczeniem itd).....wtedy można cos utargować w banku, jak się pokaże decyzję ze u konkurencji jest taniej

mam za mało danych zeby powiedziec cos wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te darmowe ubezpieczenia to uważaj - w Nordea dawali ale okazało się że to tylko na wypadek śmierci na skutek NW. Jak umrzesz "naturalnie" albo na zawał to frytki. Dobrze poczytajcie sobie wszystkie umowy. Ja mam w Millenium, w CHF. Na początku miałem 155000 zadłużenia a teraz 133000 bo frank poleciał na łeb. Póki co nie jest źle ale ryzyko zawsze jest. Dziś czytałem kawałek tego:

http://ft.onet.pl/11,23,kryzys_na_rynku_ryzykownych_kredytow,temat.html

Dla mnie jest to jakiś szamański bełkot bo za dwa dni mogą pisać coś innego :-? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...