Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co sie dzieje? :o

jeden dzien Cie nie ma i kolejna strona zapisana, co to? gonimy grupę Górny Śląsk ? :lol:

wczoraj byłam w Rybniku za drzwiami, jechałam sobie .........

wróóóóóóóć

stałam sobie w korku na żorskiej i tak sobie myślę :roll:

jak tu sie przyzwyczaić do korków :-?

dziecko zdążyło odspiewać mi wszystkie Mikołajowe piosenki :lol:

No i tak stojąc w korku udało mi sie rzucić okiem na dom wiewióry

mówie wam cacuszko rosnie, trudno go nie zauważyć jak rynny "brylantowe" w oczy same się rzucają :D

i jeszcze upolowałam domek Graszki :lol:

co sie dzieje kolezanko, jakies chłopaki tam po murach skakały, czyzby strop się robił :)?

 

ceny nieruchomosci faktycznie niezłe

kochani pomyslcie ile warte są nasze domki 8)

od razu mi sie robi lepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Zaczynamy budować w przyszłym roku i czy ktoś z was mi mógłby polecic jakis dobry bank bo będziemy brac kredyt hipoteczny tak około 150 000 zł i poszukujemy banku.Jak dla mnie nr.1 to GEMoneyBank +Santander Bank.Co o tym myślicie?Macie jakieś namiary na firmy budowlane dobre i w miare tanie w naszej okolicy?Pomóżcie jak coś wiecie.Acha i w jakiej walucie byście brali lub braliście?

PodrawiamMarcin.

 

Jeśli chodzi o obsługę to polecam Kredyt Bank!!

A w ogóle to polecam jak ktoś wyżej - złożyć wnioski w 3 bankach...

GE mnie osobiście wkurzyło niemożliwie, ale wtedy jeszcze nie mieli oddziału w Rybniku...

Aha, i polecam poglądową wizytę w Ekspanderze - ale kredytu przez nich nie załatwiłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ile chcą za domy w stanie deweloperskim w Rybniku? za 122 mkw 377 tys, a za ciut większy 455 tys zł. I ludzie to kupują :lol: Do zamieszkania jeszcze trzeba włożyć ze 150 tys.

Jak to dobrze, że developerką na tym forum zajmujemy się sami.

http://www.sagapol.pl/osiedle/index.html podobno wszystko sprzedane

http://www.domgliwice.pl/index.html

 

ceny masakra! W Orzepowicach też powstaje osiedle, ceny tez wysokie, ale nie wiem ile domów sprzedali.

 

adiqq a ja myślałam, że Ty już jesteś w trakcie budowy :)

Ile czekałeś na wydanie pozwolenia? I napisz mi proszę po kolei co załatwiałeś.

 

Pytałam Was o kąt nachylenia, bo przeglądamy projekty ciągle. My zdecydujemy się na poddasze raczej chyba, że podskoczę do kogoś i zobaczę jak to w realu wygląda i się zniechęcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIR ... jeśli jeszcze u mnie nie byłeś to zapraszam serdecznie... mamy dom z poddaszem.... możesz sobie pooglądać jak to w realu wygląda :D

 

zaraz jadę odwiedzić Wasze Rybnickie strony.... od razu podjadę do sklepu akwarystycznego koło bazyliki pooglądać i może kupić jakieś super okazy, bo u nas w Jastrzębiu to nic nie ma...ciągle te same popularne oklepane rybki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam Was o kąt nachylenia, bo przeglądamy projekty ciągle. My zdecydujemy się na poddasze raczej chyba, że podskoczę do kogoś i zobaczę jak to w realu wygląda i się zniechęcę ;)

wyglądać to i wygląda, ale wg mnie to strata powierzcni i sama problemy, ze nie wspomne o temp. w upalne lato :-?

wpadnij na wnętrza co chwile pojawiają sie tam tego typu wątki:

-garderoba pod skosem

-bidet pod skosem

-wc pod skosem

-wanna pos skosem

wszystko opatrzone dopiskiem ratunku, pomocy :wink:

W duzych domkach gdzie nie walczy sie kazdy metr pow. uzytkowej to nie problem, ale od wlascicieli malych domków slysze ze zalują tych skosów.

W zasadzie to kazdy projekt ktoremu zaczynasz sie blizej przyglądać wez pod lupe i nakresl sobie ustawienia takich pomieszczen jak kuchnia i lazienki. Dom przedewszystkim ma byc wygodny , nie tylko ladny.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kąt dachu 38 stopni. Najważniejsza jest jest wysokość ściany kolankowej. Mamy 110 cm.

Trzeba uważać, bo czasami w WZ są wymogi co do dachu i wyglądu domu. My mieliśmy - "dach spadzisty, nawiązujący do tradycyjnej architektury regionalnej, wysokość domu - nie więcej niż 8 m."

Łazienkę mamy pod skosem, jest wygodna. Trzeba jednak uważać, by w domu nie było za dużo skosów.Dach kopertowy daje takie pułapki- trudne do aranżacji miejsca styku 2 skosów.My mamy 1 takie miejsce w domu.Jest rzeczywiście bez sensu.

Optymalny dach jest dwuspadowy.Warto pochodzić sobie po takim domu i pooglądać.Projektów jest cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytałam Was o kąt nachylenia, bo przeglądamy projekty ciągle. My zdecydujemy się na poddasze raczej chyba, że podskoczę do kogoś i zobaczę jak to w realu wygląda i się zniechęcę ;)

Zapraszam. U mnie można np zobaczyć łazienkę pod skosem i wannę w której nie można stanąć w pozycji wyprostowanej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytałam Was o kąt nachylenia, bo przeglądamy projekty ciągle. My zdecydujemy się na poddasze raczej chyba, że podskoczę do kogoś i zobaczę jak to w realu wygląda i się zniechęcę ;)

Zapraszam. U mnie można np zobaczyć łazienkę pod skosem i wannę w której nie można stanąć w pozycji wyprostowanej :-?

 

KiR - ja tak rozwiązałam problem łazienki pod skosem i spokojnie mogę się wyprostować stając w wannie. Kąt nachylenia dachu 40 st.

Oczywiście możesz zobaczyć też w realu zapraszam

http://foto.onet.pl/upload/25/27/_464796_n.jpg

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...