Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piejar... no tak, ale tu własnie chodziło o to, żeby pędzlem pomalować coby te wszystkie zbędne ziarenka od ściany odpadły :roll:

Kolorki jak najbardziej planuję :wink: ...na poddaszu będę na suficie chyba strukturalną farbę dawać bo fakrura płyt kg inna niż ścian z tynkami cw... :wink:

zrobimy jak mówicie: pomalujemy wiosną najzwyklejszą emulsyjną i na to kolor

 

a te zacieki.... hm... nie odstają od ściany... nie wyczułam pod palcami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar... no tak, ale tu własnie chodziło o to, żeby pędzlem pomalować coby te wszystkie zbędne ziarenka od ściany odpadły :roll:

Na to chyba lepszy jest grunt bo co ma odpaść to odpadnie a co ma zostać - zostanie. Być może wapno działa podobnie.

Kolorki jak najbardziej planuję :wink: ...na poddaszu będę na suficie chyba strukturalną farbę dawać bo fakrura płyt kg inna niż ścian z tynkami cw... :wink:

Ja bym olał - nie będziesz na to zwracać uwagi a narobisz się i poniesiesz koszty. Czy planujesz strukturę robić przy pomocy specjalnego piasku? Jeżeli tak, to będzie to najdroższy piasek na Twojej budowie (jakieś 80 PLN/5 kg) a i tak 1/3 wyląduje na podłodze. Wiem bo u siebie robiłem.

zrobimy jak mówicie: pomalujemy wiosną najzwyklejszą emulsyjną i na to kolor a te zacieki.... hm... nie odstają od ściany... nie wyczułam pod palcami :roll:

No to spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar... nie tynk strukturalny ino farba strukturalna...to jest normalna farba do malowania wałkiem ino z dodatkiem takich różnorodnych kulek ... wychodzi coś jak tapeta-raufaza :wink: ...ale oczywiście decyzja jeszcze nie zapadła...być może będzie zwykła farba :D ...zależy od stanu kasy (ta strukturalna dwa razy droższa :lol: )

 

co do gruntu... no właśnie wapno z wodą działa chyba podobnie jak grunt :roll:

 

neta Ci zakładają? a skąd w końcu wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do położenia tarasu, czy garażu - od tego sa projekty lustrzane. My mamy właśnie domek postawiony bokiem ( nieatrakcyjnym - co by w oczy nie koliło :wink: ) i garaż mamy po stronie lewej od wejścia.

Jak będziecie oglądać projekty - to prawie każdy z nich można dostosować, trzeba tylko dopytać w biurze projektowym....

 

...Moi znajomi, którzy nie zbudowali - teraz kombinują z jakimiś piwniczkami na zewnątrz, czy domkami gospodarczymi, ale to nie jest to samo. Takie jest moje zdanie.

 

Tak tak ja to wszystko wiem :) Projektów to już setki przejrzeliśmy.

Kurcze trzeba by się na jakiś projekt zdecydować i zacząć działać.

 

Co do piwnic to ja bym bardzo chciała albo duży strych. Od przybytku głowa nie boli :) Ale mąż coś marudzi ;)

 

A jeszcze czy jak załatwię pozwolenie na budowę to muszę w jakimś określonym czasie budowę zacząć czy nie ma żadnego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanko czy od granitowego zlewu odpisałaś vat? :D

 

Koleżanko Małgorzato! Granitowy zlew jest w drugiej transzy odpisów ( w styczniu 2008). Pierwsza transza obejmowała stan surowy zamknięty.Mam nadzieję, że uda się cosik wyciągnąć z US, bo vat w moim zlewie był spory :wink:

 

Graszka - mam nadzieję, że położyli Ci folię na stropie. U mnie w trakcie lania też zaczęło padać (lipiec czy sierpień 2006), potem miałam brzydkie zacieki na murze- ale przykryte są styropianem .Z betonem na szczęście nic się nie stało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

A jeszcze czy jak załatwię pozwolenie na budowę to muszę w jakimś określonym czasie budowę zacząć czy nie ma żadnego ciśnienia?

 

Z tego co wiem, to pozwolenie na budowe ważne jest 2 lata....czasu jest dosyc zeby rozpocząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a po 2 latach można wytyczyć budynek - i to chyba wystarczy znowu na jakiś czas - chyba na 2 lata. Ale po co? Jak się budować to nie rozciągać w czasie. Często zdarza się tak, że po tak długim okresie zaczyna się kombinować z projektem - u nas tak było.Pojawiła się lepsza wersja naszego domu. Niby wszystko można przed budowa zmienić, ale wszystko kosztuje.

Jak zdecydujecie się budować - kupcie projekt i potem adaptujcie i spokojnie budujcie. My zaczęliśmy 2 tygodnie przed upływem 2 lat :roll:Budowa trwała 16 miesięcy, ale tylko dzięki łagodnej zimie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne pytanko mam.

Czy ktoś wie coś z pierszej ręki o laserowej korekcji wzroku? Czy duże jest ryzyko powikłań i błędu? Czy ktoś słyszał coś o Szpitalu Pod Bukami w Bielsku-Białej ? - tam mam mieć wykonany ten zabieg, a nie mogę znaleźć w necie jakichkolwiek opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...