Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sebuś...mam astygmatyzm i -4,5D na obu oczkach ...czyli po polskiemu jakby mój chop mnie wywiózł do lasu , zdjął mi bryle i mnie tam zostawił to do domu bym nie trafiła :lol: .

Nie decydowałabym się, ale wada mi sie pogłębia...co jakiś czas mam zmianę na mocniejsze szkła.... zapowiada się, że za 10 lat to już nawet bryle nie pomogą ino o lasce bede chodzić :roll: . Boję się trochę bo coś słyszałam o powikłaniach, o nieudanych zabiegach dlatego jestem na etapie pytania i czytania :roll: .

Dziś idę na szczegółowe badania - zbada i wyznaczy termin :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb nie kupiłam.... jak żeśmy wyszły z tej przychodni to zaczło tak lać, że porażka... a my bez parasola a pod sam sklep nie da sie podjechać....i dałam se spokój :roll:

ale u nas kupiłam ostatnio mruka.... świetny jest :D

ja w ogóle uwielbiam takie nietypowe ryby...z nietypowych mam jeszcze ducha amazońskiego i suma indyjskiego - Kiluś się nazywa ...piękne są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz zmykam na zakupy. Przychodzi mi dziewczyna do młodszej córki, bo chora :( Starsza po 2-tygodniowej przerwie pierwszy dzień w przedszkolu.

 

Ewelinka mała piwnica nie jest zła, na winko się przyda ;)

 

A pytałam jak długo jest ważne zezwolenie, bo gdyby był brak kasy albo nie byłoby ekipy to czy nie przepadnie. No, ale 2 lata to bardzo długo. Za 2 lata to ja chc ę mieszkać ;)

 

Co ja mam mojemu dziecku kupić na gwiazdkę? Co widzi reklamę na mini mini to modyfikuje list do aniołka ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

Znalazłem interesująca ekipe 5-6 osób....dobrze budują, z polecenia(miałem polecenia od 2 różnych osób i okazało się że to ta sama ekipa :))))

Wady: budują na 2 etat, czyli po godzinachc co zonacza że budowanie trwa dłużej. Kolejna wada - proponują stawkę godzinową...15zł/godzine....tłumaczą że nie zawsze wszyscy są na budowie (w zależności jak tam do pracy idą) Mam dostać w przyszłym tygodniu wycene na SSO, ale oni twierdzą że to i tak wyjdzie około 15zł/godzine, bo już to przerabiali :)) co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rozliczanie się wg godzin to kiepski pomysł. Będziesz miał czas żeby ich pilnować? Ja wolałbym się umówić na kwotę za robotę i koniec. U siebie tak miałem i panowie sami regulowali sobie tempo. Tak sobie zresztą regulowali że skończyli 30 stycznia przy 0,5 metrowym śniegu (w 2006).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

Tez bym wolal kwote za robote. Tyle ze raczej nie musialbym ich pilnować...okazało się że jeden z tej ekipy to moj podwładny z pracy :lol:

a kolejny to tez od nas z pracy, znam go.....raczej nie boje sie o to ze przyjada na budowe sobie posiedziec....no i na kwiecien/maj jest wolny termin...tylko powiedzcie czy to duzo czy malo, bo nie mam rozeznania....a jak w ogole kształtują się ceny? Rozmawiał któs z ekipą ostatnio może?

W sobote castingu ciag dalszy, zobaczymy co powiedza nastepne 2 ekipy, bede miec jakiś punkt odniesienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł- rozliczania się za godzinę pracy

-przerabiałem ...do d@py to

 

wez pod uwagę ,że jesli będą to robić po "godzinach"

to oni już - siłą rzeczy będą zmęczeni

 

umawiaj się np. za np. piwnice , poziom zero , 1 kondygnacja itd...

wtedy masz rozeznanie - tanio czy drogo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budowlańcami na godziny - to bardzo kiepski pomysł. Pracownik, który musi dorabiać po godzinach u swojego szefa - jeszcze gorszy....

Niech sami między sobą regulują.Potem będą wmawiać - szefie, ale my dokładnie robimy.

A od czego będziesz brał odsetki za opóźnienie robót?Termin i kwota - to rzecz święta.

 

 

15 zł na godzinę to dużo - lekarz z II stopniem specjalizacji 13,5 zł za godzinę etatu.

 

Tez musimy dorabiać u swojego dyrektora po pracy- na dyżurach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewelinka mała piwnica nie jest zła, na winko się przyda ;)

 

 

jeśli sama robisz i masz tego duużo to OK ;)

ale tak poważnie to powiem Ci że w domu rodziców w którym mieszkam obacnie są piwnice i tak naprawdę jest to tylko siedlisko kurzu i graciarnia.

bo tak naprawdę która baba robi dziś dżemy, soki, ogóki kiszone, grzybki itd.?

ja mam w moim domku tylko jedno pomiszczenie piwniczne - na kotłownię i powiem Ci, że kosztowało mnie to jakieś 10 tyś.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w piwnice mam wykafelkowaną ( obecnie część). Tam mam wygodną pralnie - 15 mkw i miejsce do kąpania psów, mycia doniczek i innych rzeczy, których nie wpuszczę do moich łazienek.

Mówcie co chcecie - ale składzik na artykuły spożywcze tez jest - ziemniaki, cebula, zapasy wody mineralnej, soków. Żeby trzymać coś w piwnicy w cale nie trzeba bawić się w przetwory - choć czasami robimy ( pyszne naleweczki...)

W piwnicy na półkach znalazły miejsce duże i niewygodne rzeczy kuchenne, które używa się tylko raz do roku np. misy podgrzewane, duże garnki, malakser itp.Wszystko to można trzymać w kuchni - ale po co zagracać.

Tam tez znajdą miejsce meble ogrodowe na czas zimy.

Piwnica jest fajna tak jak i strych. Ale piwnica jest praktyczniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...