Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

strasznie cicho sie na forum zrobilo :)))

bede niedługo potrzebować kosztorys do banku...czytałem, że najlepiej w takiej sytuacji oddać projekt firmie jakiejs i oni to zrobią za darmo...no właśnie, zna ktoś jakąś firmę, gdzie mógłbym pójść? bo nie znam za bardzo firm budowlanych....

Ja robiłem sam pi razy drzwi. Kasy mi brakło (to inny temat) ale kosztorysu bank się nie czepiał. Gdybym napisał dwa razy więcej to może też by dali. Wszystko jest kwestią zdolności kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mnie się czepiał, bo miałem za mały, bo liczą procentowo na dane materiały, roboty...

okna wg ich wyliczeń miałem mieć coś ok. 10kzł, a wydałem prawie 14kzł,

musiałem podłożyć inny droższy kosztorys, żeby było OK.

Bank PKO BP przed prywatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam tą samą sytuację co Jamles...pierwszy kosztorys był nierealny...za mało na stan surowy (jeszcze te podwyżki-wiosna ubiegłego roku :evil: )...w związku z tym, iż nie chceiliśmy podwyzszać kwoty kredytu to zmieniłam tylko kosztorys na urealniony, czyli : na stan surowy 135.000zeta, na wykończeniówke pozostałe 65.000zeta :wink: .... dobrze, że coś tam jeszcze wpadnie kasy dodatkowej typu pożyczka od Tomka z pracy, kasa od taty :wink: czy zwrot Vat'u ... bo inaczej to cienko nas widzę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robią...jeśli bierzesz kredyt na budowę to ma Ci styknąc na cały dom od początku do końca..... oni się chyba asekurują po zeszłorocznych podwyżkach kiedy to ludzie nie zdołali budować według kosztorysu ... brakowało "stanu" do wypłaty następnej transzy ...a to problem i dla banku i dla klienta.

Rzeczoznawca z banku PKO (ja mam tam kredyt) jest wyjątkowo nieugięty....nie zatwierdzi wypłaty następnej transzy jeśli nie bedzie wybudowane za tyle ile jest w kosztorysie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
kolega teraz stara się o kredyt, chciał 220 tys i nie chcą mu dać, bo ......za mało

każą mu wnioskować o min 290 tys

nie wiem jaki to bank :-?

 

teraz to chyba każdy bank tak robi...jak masz dom dajmy na to 150m2 pow. użytkowej, to metodą gospodarczą minimum 2tys. potrzebujesz na 1m2. I nie dadza kredytu mniejszego niż 300000 :( Różne banki różnie to rozpatrują (niektóre uznają tzw stan deweloperski, tam cena za 1m2 jest niższa np GE) ale generalnie tak to wygląda

Ja generalnie mam jeszcze trochę czasu do kredytu(przeciąga się procedura podziału działki), ale chcę już resztę przygotować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mom 18 km do Rzeszowa - byda mioł 5 :)

 

Smoczyca za z tym uzaleznieniem to zawodowe :)

 

Sebo8877

Sebo jeszcze niedawno miałeś wracać na śląsk :roll:

 

Ale zmieniłem pracena b.intratną w Rzeszowie - b. intratną - legalną żeby nie było.

Kasa zależy od mojego wkładu w pracę. Mam poprostu dyrektoski stołek.... co tu dużo bede pisał...

Nie liczyłem że takie cos kiedyś będzie mi dane :) Satysfakcję mam ogromną bo własnymi ręcami do tego doszedłem :) Tak więc chyba śląsk będę musiał odłozyć i to daleko 8)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mom 18 km do Rzeszowa - byda mioł 5 :)

 

Smoczyca za z tym uzaleznieniem to zawodowe :)

 

Sebo8877

Sebo jeszcze niedawno miałeś wracać na śląsk :roll:

 

Ale zmieniłem pracena b.intratną w Rzeszowie - b. intratną - legalną żeby nie było.

Kasa zależy od mojego wkładu w pracę. Mam poprostu dyrektoski stołek.... co tu dużo bede pisał...

Nie liczyłem że takie cos kiedyś będzie mi dane :) Satysfakcję mam ogromną bo własnymi ręcami do tego doszedłem :) Tak więc chyba śląsk będę musiał odłozyć i to daleko 8)

 

Sebo8877

aaaa zapomniałam o tej pracy :D

bo ja jak pamietasz tez zmieniłam prace :)

i zamieniłam dyrektorski stołek na niedyrektorski stołek

za to lepiej płatna :lol:

tiaaaaaa. taka nasza krajowa rzeczywistosc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to wypadało by się przywitać.

Dzień dobry szanownej grupie budujących z Rybnika :D

Jestem w takcie załatwiania papierologii :evil: więc jeszcze trochę i też ruszę z tym koksem a dla was oznacza to wiele pytań z mojej strony ( nie zawsze mądrych :oops: ) dlatego z góry poproszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka w wersji elektronicznej nie jest potrzebna w rybnickich wodociągach chociaż faktycznie mają tą informację na sronie

 

Taką informację uzyskałem w BOK...

 

Wczoraj odebrałam warunki techniczne przyłącza wystarczyły tradycyjne mapki i nikt nawet nie wspomniał o wersji elektronicznej a pytałam także o projekt przyłącza

P.S. jeśli chodzi o projekt przyłącza to będzie mi go wykonywał znajomy architekta jak będę miała namiary dam znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałam warunki techniczne przyłącza wystarczyły tradycyjne mapki i nikt nawet nie wspomniał o wersji elektronicznej a pytałam także o projekt przyłącza

P.S. jeśli chodzi o projekt przyłącza to będzie mi go wykonywał znajomy architekta jak będę miała namiary dam znać :D

 

Jak załatwiałem warunki przyłączenia to też nikt nie wymagał wersji elektronicznej. Teraz jak poszedłem zlecić wykonanie projektu przyłącza, to odesłali mnie z kwitkiem bo nie miałem mapki w wersji elektronicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałam warunki techniczne przyłącza wystarczyły tradycyjne mapki i nikt nawet nie wspomniał o wersji elektronicznej a pytałam także o projekt przyłącza

P.S. jeśli chodzi o projekt przyłącza to będzie mi go wykonywał znajomy architekta jak będę miała namiary dam znać :D

 

Jak załatwiałem warunki przyłączenia to też nikt nie wymagał wersji elektronicznej. Teraz jak poszedłem zlecić wykonanie projektu przyłącza, to odesłali mnie z kwitkiem bo nie miałem mapki w wersji elektronicznej...

 

No to mnie zmartwiłeś :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałam warunki techniczne przyłącza wystarczyły tradycyjne mapki i nikt nawet nie wspomniał o wersji elektronicznej a pytałam także o projekt przyłącza

P.S. jeśli chodzi o projekt przyłącza to będzie mi go wykonywał znajomy architekta jak będę miała namiary dam znać :D

 

Jak załatwiałem warunki przyłączenia to też nikt nie wymagał wersji elektronicznej. Teraz jak poszedłem zlecić wykonanie projektu przyłącza, to odesłali mnie z kwitkiem bo nie miałem mapki w wersji elektronicznej...

 

No to mnie zmartwiłeś :cry:

 

Włąśnie rozmawiałam z moim architektem on będzie zlecał wykonanie projektu przyłącza " prywatnej osobie" nie wodociągą i obejdzie się bez wersji elektronicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...