Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Graszka... chciałoby się , chciało...mnie też....ale jak se pomyślę o nieprzespanych nocach, pieluchach, braku czasu.... to mi się szybciutko odechciewa...aczkolwiek skłamałabym mówiąc, że jak widzę takiego bobaska to mi się cieplej pod serduszkiem robi :D ...czyli serce "na tak", rozum "na nie" :lol: :lol: :lol:

Zresztą...mam dwie wspaniałe dziewczyny z których starsza będzie miała w tym roku 15 lat ... pozostaje czekać na wnuki...mam tylko nadzieję, że nie doczekam się aż tak szybko jak moja mama :lol:

 

Co do nocy oby tylko tak było Co 3h butla i spokojny sen jedno przewijanko i OK.

 

Najpiękniejszy to był dzisiejszy ranek 6:00 wstaje do pracy patrzę na niego a on sobie leży i "podziwia" świat tymi swoimi cudownymi oczętami

 

Wtedy stwierdziłem że moje serce jest jego i niech robi z nim co chce.

 

Nie wiem czy wszyscy tak przeżywają - ale te kilka dni sprawiły że chce się żyć, skrzydła rosną u ramion, problemy stają się taaakiiieee malutkie, a życie nabiera prawdziwego sensu. Nie bardzo wiem jak mam jeszcze przekazać Wam to uczucie - zaprawdę wielu z Was wie o czym mówię - ale tym którzy jeszcze nie próbowali - serdecznie plecam

 

wiewióra1976 - no to gratulacje ogromniaste- trzymam kciuki za Ciebie - żeby wszystko było OK. W drodze nasz kolejny FORUMOWY OSESEK

 

A imię - było problemem - ale przyszło samo w dniu narodzin :) - Filip

 

Ze słonecznymi pozdrowieniami

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewióra....nooo, gratulacje :D .

 

Ludziska.... potrzebuję na rozruch pieca 1,5 tony ekogroszku (resztę kupię latem -wtedy pewnie będzie taniej :wink: ).

Macie jakies namiary na dobry ekogroch? Plissss...za tydzień juz musze mieć w domku bo mi piec będą uruchamiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewióra....nooo, gratulacje :D .

 

Ludziska.... potrzebuję na rozruch pieca 1,5 tony ekogroszku (resztę kupię latem -wtedy pewnie będzie taniej :wink: ).

Macie jakies namiary na dobry ekogroch? Plissss...za tydzień juz musze mieć w domku bo mi piec będą uruchamiać :roll:

na rozruch to worek albo dwa wystarczą 8)

http://pwatex.pl/cms/

jeszcze chyba malmucowa ma coś schowane :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa...sie źle wyraziłam...jak mi go juz rozruszaja to on se juz bedzie szoł ino na małych temperaturach, a potem ino na ciepłą wodę bo już do wiosny niedaleko :D ...tak, że zdecydowanie więcej niz 2 worki potrzebuje :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochani,ja po takiej przerwie ,ale nie mieliśmy neta no i ogólnie same zawirowania:):) wiosna za oknem, mi już 2 miesiące zostało i dzidzia będzie z nami:D Na budowie na razie same przygotowania ,w połowie marca ma wejść murarz,teraz szukam taniego tartaku (na wodzisławskiej jest na skrzyżowaniu),ale nie wiem czy tam drewno w dobrym stanie.W ogóle to zastanawiamy się czy nie zrobić stropodachu tradycyjnego bo żelaza mamy sporo. No i gotówki nie za dużo...Pozdrawiam Was serdecznie!!!! muszę teraz nadrobić zaległości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. zaczynam za pare tygodni budowe i potrzebuje waszej pomocy bo kasy jak prawie każdy nie mam za duzo i szukam gdzie jest najtaniej. A wiec pomózcie mi gdzie najtaniej w naszej okolicy lub wokół można znaleść pustaki ceramiczne (a może taniej by było zamiast porothermu budowa w ytongu?), stal , cement, stropy gestożebrowe oraz gdzie najtaniej dostać okna oraz dzrwi a także gdie najtaniej dostac elementy na dach czy wieżbe ,dachówka itp.? Pozdrawiam i naprawdę na was liczę bo widzę tutaj pełno ludzi którzy się budują lub sie niedawno wybudowali więc będą w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. zaczynam za pare tygodni budowe i potrzebuje waszej pomocy bo kasy jak prawie każdy nie mam za duzo i szukam gdzie jest najtaniej. A wiec pomózcie mi gdzie najtaniej w naszej okolicy lub wokół można znaleść pustaki ceramiczne (a może taniej by było zamiast porothermu budowa w ytongu?), stal , cement, stropy gestożebrowe oraz gdzie najtaniej dostać okna oraz dzrwi a także gdie najtaniej dostac elementy na dach czy wieżbe ,dachówka itp.? Pozdrawiam i naprawdę na was liczę bo widzę tutaj pełno ludzi którzy się budują lub sie niedawno wybudowali więc będą w temacie.

daj do wyceny do Budozbytu, Lubaru to w Rybniku, Buster, Sagapol ww Gliwicach,

dachówka to jeszcze Budman w Gliwicach,

stal w Rybniku -Tesko, Metallco w Żernicy

w Pilchowicach jest Dach Decker ( albo Ciupke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nocy oby tylko tak było Co 3h butla i spokojny sen jedno przewijanko i OK.

 

Najpiękniejszy to był dzisiejszy ranek 6:00 wstaje do pracy patrzę na niego a on sobie leży i "podziwia" świat tymi swoimi cudownymi oczętami

 

Wtedy stwierdziłem że moje serce jest jego i niech robi z nim co chce.

 

Nie wiem czy wszyscy tak przeżywają - ale te kilka dni sprawiły że chce się żyć, skrzydła rosną u ramion, problemy stają się taaakiiieee malutkie, a życie nabiera prawdziwego sensu. Nie bardzo wiem jak mam jeszcze przekazać Wam to uczucie - zaprawdę wielu z Was wie o czym mówię - ale tym którzy jeszcze nie próbowali - serdecznie plecam

 

A imię - było problemem - ale przyszło samo w dniu narodzin :) - Filip

 

Ze słonecznymi pozdrowieniami

 

Sebastian

 

pięknie to napisałeś Sebo.....po takich pięknych słowach aż serce się raduje i każdy zrozumiał co chciałeś nam przekazać:)

 

Pozdrowienia dla Dzielnej Żoneczki i Filipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. zaczynam za pare tygodni budowe i potrzebuje waszej pomocy bo kasy jak prawie każdy nie mam za duzo i szukam gdzie jest najtaniej. A wiec pomózcie mi gdzie najtaniej w naszej okolicy lub wokół można znaleść pustaki ceramiczne (a może taniej by było zamiast porothermu budowa w ytongu?), stal , cement, stropy gestożebrowe oraz gdzie najtaniej dostać okna oraz dzrwi a także gdie najtaniej dostac elementy na dach czy wieżbe ,dachówka itp.? Pozdrawiam i naprawdę na was liczę bo widzę tutaj pełno ludzi którzy się budują lub sie niedawno wybudowali więc będą w temacie.

 

Ja maxy kupowałem rok temu w Sagapolu w Gliwicach, mieli najtaniej, taniej niż lubar, budozbyt, handlobud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochani,ja po takiej przerwie ,ale nie mieliśmy neta no i ogólnie same zawirowania:):) wiosna za oknem, mi już 2 miesiące zostało i dzidzia będzie z nami:D Na budowie na razie same przygotowania ,w połowie marca ma wejść murarz,teraz szukam taniego tartaku (na wodzisławskiej jest na skrzyżowaniu),ale nie wiem czy tam drewno w dobrym stanie.W ogóle to zastanawiamy się czy nie zrobić stropodachu tradycyjnego bo żelaza mamy sporo. No i gotówki nie za dużo...Pozdrawiam Was serdecznie!!!! muszę teraz nadrobić zaległości :)

 

Drewna nie kupuj na skrzyżowaniu, lekko tam, a właściwie mocno kantują jak nie przypilnujesz. Przykład, na stropy kupiłem 5 kubików desek szalunkowych, nie ładowałem sam, tylko kupiłem i kazałem przywieźć, po zrobieniu dwóch stropów, jak sprzedawałem deski znajomemu zrobiło sie z tego 2 kubiki (sam ładowałem i mierzyłem). Wiem straty, ale nie liczę że było więcej niż 1kubik strat, murarz bardzo deski oszczędzał. Zresztą, stropy miały po około 90m2.

Drewno na wieźbę kupowałem w tartaku w czyżowicach, dobre ceny i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...