Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Właśnie zaczynam załatwiać papierzyska na budowę i mam jeszcze ostatni dzwonek, żeby wybić to sobie z głowy :lol:

buduj, czamu mosz sie mieć lepij od nos :lol:

 

nie ma to jak dobre słowo na początek 8)

 

Synek pieronie nie sztresuj sie dowej do przodku i rzykej - coby ci zdrowi dopisało :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozglądałem sie za materiałami tupu Porotherm i dachówką. jak uważacie lepiej budować porotherm 25 cm + 14 cm steropianu czy porotherm 44 cm bez docieplenia? No i która dachówka wg Was jest lepsza? Firmy Brass czy Roben? :wink:

 

Yno sie nie wybuduj za wielkigo termosa bo sie bydziesz w broda pluł:)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozglądałem sie za materiałami tupu Porotherm i dachówką. jak uważacie lepiej budować porotherm 25 cm + 14 cm steropianu czy porotherm 44 cm bez docieplenia? No i która dachówka wg Was jest lepsza? Firmy Brass czy Roben? :wink:

Ja bym się nie zastanawiał: 25 cm + 14 cm steropianu ale nie PTH tylko MAX. No i styro dużawo ale jeszcze do wytrzymania.

Brass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi :wink: Poprostu znajomy co ma hurtownie budowlana twierdzi ze lepiej budowac z pth 44 cm, niz z pth 25 cm + styropian, bo wtedy moze sie gdzies "para skraplac". Porównał to do tego: ubierz na swoje normalne ubranie np. ortalion i zobaczysz jak sie bedziesz czuł - pot cie zaleje. podobnie twierdzi jest ze styropianem i on sobie chwali najbardziej ściany jednowarstwowe z jednego typu materiału, dlatego tak zachwalał pth 44 cm. A mozecie mi podpowiedziec ile procentowo mogę orientacyjnie zaoszczędzić jesli bede budował z maxa + styropian a nie z pth 44 cm (lub ewentualnie pth 25 + styro)?? 10% ? 20%? ... Jako laik musze poprostu przekonac sie do typu materiału.

 

I jeszcze pytanie o dach (bo dalem do wyceny materiały bud. i musze sie okreslic jakie to mają być): czy dachówka brass ma najlepszy stosunek jakosc/cena? Czy brass to jedna z tanszych czy droższych dachówek?? :oops:

 

Dzięki ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenach dachówek już się nie znam. Bras to dobra firma. Tyle wiem, choć Brasa nie mam. Mam Wiekora.

Z tymi termosami to się za bardzo nie przejmuj. Jeżeli chodzi o oddychanie ścian to nie zauważyłem żeby moja ostyropianowana się dusiła. Nic nie słychać ;-).

PTH 44 to ściana ciepława coś ponad 0,3 a MAX plus te 14 cm styro będzie cieplejsze. Jeżeli chodzi o koszty to musisz doliczyć koszty tynków. Tynki wewnętrzne olej bo będą takie same w obu przypadkach ale koszt ocieplenia będzie zdecydowanie większy niż otynkowanie PTH. Musisz policzyć, ja już nie orientuję się w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki bardzo za odpowiedź :wink: W każdym razie jeżeli ktoś z Was robił juz takie wyliczenia co wyjdzie taniej, to bardzo prosze sie nimi pochwalić :wink: Aha i zapraszam do oceny wybranego przeze mnie projektu, bo narazie prawie nikomu nie chce sie tego komentować

 

http://forum.muratordom.pl/koniczynka-inna-niz-wszystkie,t128089.htm

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych. Mam nadzieję że będziemy na bierząco wymieniać się doświadczeniami.

 

Mam pytanie do wszystkich, ponieważ nie umiem sama policzyć z projektu, a na wycenę z tartaku muszę czekać jakieś 2 tyg. czy ktoś może mi podać orientacyjnie ile m3 więźby dachowej bedę potrzebować na dach dwuspadowy powierzchnia 205m2 ? Dach prosty jak w stodole.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Donata :-D

Trudna rada z tym wyliczeniem wg m2. Wszystko zależy np od rozstawu krokwi. Myślę, że jak rzucisz okiem na rys więźby, odczytasz przekroje belek to spoko policzysz sama. A jak chcesz to rzuć skan na forum i może ktoś Ci pomoże. Jeżeli projekt jest standardowy to pewno ktoś to już wcześniej policzył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych. Mam nadzieję że będziemy na bierząco wymieniać się doświadczeniami.

 

Mam pytanie do wszystkich, ponieważ nie umiem sama policzyć z projektu, a na wycenę z tartaku muszę czekać jakieś 2 tyg. czy ktoś może mi podać orientacyjnie ile m3 więźby dachowej bedę potrzebować na dach dwuspadowy powierzchnia 205m2 ? Dach prosty jak w stodole.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Wg projektu, na mój dach (około 200m2) potrzeba 6,75m3 drewna konstrukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Dostalismy wkońcu 1 transze z naszego kredytu hipotycznego ale zaczęły się jaja że tak powiem bo nasz pan murarz wymigał sie od naszej budowy i wyjechał sobie do angli a my zostalismy z kasa i bez murarza :evil: Pomóżcie może wy macie namiary na jakiegos murarza lub jakąś ekipę w miare tania i solidną bo inaczej leżymy i kwiczymy. Mielismy zamiar zacząć w przyszłym tygodniu. Pomóżcie w was wielka nadzieja.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie Rybnik i okolice. Mieszkam w Rybniku ale buduję pod Jastrzębiem. Wybrany projekt to P160 od Lipińskich (z drobnymi korektami :)).

Kredyt przyznany, fundamenty zalane - czas piąć się w górę. Nie do końca jestem zdecydowany na materiał na ściany. W projekcie jest silka ale raczej wybiorę porotherm + styro na ocieplenie. I tu mam pytanie do szanownych forumowiczów - gdzie w okolicy dostanę najtaniej ceramikę budowlaną - bloczki 30-tki mnie interesują. W Jastrzębiu Wienerberger po 5.60 PLN. Dostanę taniej? Będę wdzięczny za porady i donosy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo mom tako propozycja i apel - do wszystkich ekip i pracowników kirym wiecznie je mało - pakujcie sie i jedźcie w pizdu yno niech mi sam żodyn kurwica nie wraco nazot !!!

 

Jak mnie denerwuje takie postepowanie - zarobki w budowlance praktycznie sie wyrównały murarz w średniej firmie budowlanej na podkarpaciu bierze 5 000 na łape. Nie zazdroszcze im roboty - tylko nich cwniakuja tam tam pracują tam żyja i niech tam cwaniakują.

 

Jeżłei kogos uraziłem moim wpisem przepraszam - ale taka postawa wywołuje u mnie bioło gorączka

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...