Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo fajny dom. My musieliśmy zdecydować się na projekt indywidualny, bo działka jest lekko pochyła i trudno było dopasować coś z gotowców. Jeśli to nie tajemnica, w jakiej dzielnicy budujecie, my na Ligocie. Życzę powodzenia :)

 

W Popielowie. Niedaleko nas jest jeszcze jeden dom w bardzo nowoczesnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to od kamienia? :o

W życiu nie umawia się tak rozliczenia .... a broń cię panie boże tym bardziej na godziny, albo dniówki :roll: . Przelicz sobie to na spokojnie .... przelicz metry bieżące na ilość pustaków o wtedy podaj ogólną cenę to powiem Ci czy to tanio czy drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę więcej informacji, buduje "Dom w lucernie". Wg info na stronie archonu pow. ścian nośnych zewn.(38cm) to 132,6m2,+wewn.(25) 31m2. Materiał to porothemr gdzie na metr kwadratowy muru 38cm wchodzi 16 sztuk a muru 25cm wchodzi 10,7sztuk.

Czyli na ściany zewn. potrzebuję 2121,6 sztuk a na wewn. 331,7 sztuk. Suma to 2454 x 1,5zł=3680zł.

Dochodzą jeszcze ścianki działowe (80m2) nie wiem w jaki sposób są rozliczane.

A co płatności od kamienia, wydaje się byc uczciwa w porównaniu do godzin lub dniówek. Pytanie tylko czy cena jest adekwatna do wykonanej pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się dobrze dopytaj murarza czy nie ma czegoś małym druczkiem :wink: .... bo kwota niecałe 4000 za wybudowanie całego domu jest zleksza niska :roll: .

Jak rozliczasz z nimi strop? ewentualne schdy betonowe? fundament?

za to wszystko się płaci , a nie są to cegły :roll:

 

W dalszym ciągu uważam, że powinieneś się z nimi umówiś na kwotę "za całość" , sporządzić odręcznie umowę "między wami" (bo nie sądzę, żeby mieli firmę i odprowadzali podatek) i na tej umowie tą kwotę wyszczególnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Popielowie...

O... to niedaleczko :D :D :D

 

OO to widzę ,że sami sąsiedzi:)

 

Witam ponownie kamratów :)

 

u nas podłoga zrobiona,znalazłam zajeb...ego faceta - tynkarza.

Gościu na serio jest fachowcem .Już umówiliśmy się na następne prace.

 

Pogoda mnie dobija i nie możemy dachu skończyć.Ale słowa Daggulki są tak optymistyczne,że nawet pogoda nam nie psuje nastrojów.:)

 

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja poszukuję taniego,dobrego architekta który zrobi adaptację,projekty wjazdu,plan zagospodarowania działki i doradzi w paru sprawach :).

Szukam kogoś z okolicy Żor,Rybnika,Jastrzębia, Pszczyny.

 

Pozdrawiam

 

W Zorach kilku jest, ale czy dobrzy to nie wiem. Nie miałam okazji współpracować......

 

 

Powiedzcie mi czy znacie kogoś kto przyjmie gruz z rozbiórki domu?

Gdzie kogoś takiego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że fachowiec od dachu który miał mi go zrobić w pażdzierniku dostał poślizgu i nie zdąży do mnie :evil:

W związku z tym potrzebuję namiar na ekipę która wykona więźbę i pokrycie jeszcze w tym roku. Wiem, że to mało realne ale może sie uda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono budujacych!

Czytam Was juz od pewnego czasu az w koncu musze zadac pytanie. Macie jakies namiary na szamba w okolicach Rybnika/Zor/Jastrzebia? Zrobilem szybki przeglad ofert i wychodzi ze najtaniej jest w Radomiu a naszym lokalnym producentom chyba sloneczko za mocno przygrzalo w czachy. Potrzebuje cos kolo 3-4m3, oczywiscie jak najtaniej. To rozwiazanie tylko tymczasowe, niedlugo ma byc kanalizacja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...