Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ja wiem, że forum o tym.

Ale wypadałoby, popracować żeby jakoś tę chałupke sfinansować.

 

Nie dam rady pzebrnąć przez kilkutysięczne wątki czasem :cry: :cry:

 

I teraz pytania znowu

 

Taras zadaszony czy lepiej o tę przestrzen powiekszyć salon.

Mam wstępną wizualizację, ale nie chcę tak na otwarte pożarcie rzucić.

 

Mózg mi się lasuje nie wiem w jakim kirunku iść.

 

Co myślicie o zaokrągleniach w murach - czyli ściany po łuku.

 

Z mojej pisaniny to dobre że wątek w górę :)))

I zanosi się na to że nie spadnie, o ile ktos bedzie miał chęć i nerwy by mi odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że forum o tym.

Ale wypadałoby, popracować żeby jakoś tę chałupke sfinansować.

Nie dam rady pzebrnąć przez kilkutysięczne wątki czasem :cry: :cry:

Nie wiem czy dylematy "ścianowe" masz już z głowy. Jeżeli nie, to powiedzmy, że ściana z PTH44 na zaprawie ciepłochronnej i tynku zewnętrznym ciepłym ma k=0,3 czyli tyle co moja ocieplona. Poniżej masz wykres strat dla przykładowego domu (mojego ;-)). Zauważ, że blisko połowa strat to wentylacja. Ty, montując reku zmniejszysz znacznie tą stratę. Zauważ jak mało traci się przez ściany, podobnie mało przez okna. To powinno Ci uświadomić, że dylematy "ścienne" to raczej problem ekonomiczny niż cieplny. Bilans dla Twojego domu możesz sobie zrobić przy użyciu programu OZC.

http://www.piejar.republika.pl/images/straty.jpg

I teraz pytania znowu

Taras zadaszony czy lepiej o tę przestrzen powiekszyć salon.

Ja ma zadaszony i sprawdziło mi się ale salon też mam na ponad 30m2.

Mam wstępną wizualizację, ale nie chcę tak na otwarte pożarcie rzucić.

Mózg mi się lasuje nie wiem w jakim kirunku iść.

Co myślicie o zaokrągleniach w murach - czyli ściany po łuku.

Takie ściany to tylko problem wykonawczy. Jak Ci zrobią i nie spieprzą to będzie ślicznie. My też nie chcieliśmy zrezygnować z łukowych okien choć drogie były i się psuły. Ale super wyglądają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doradźcie: ........

ja zakończyłbym na fundamentach i zasypaniu piaskiem, a reszta w przyszłym

roku oczywiście z dachem.

 

Wiesz, Leszku i chyba tak zostanie.

Przy naszej "wilgotności działki" to ja nie wiem, kiedy wykopamy fundamenty. Na jutro mamy geodetę do wytyczania budynku, ale ma padać, iec nie wiem, czy to wytyczanie dojdzie do skutku... Ma tak padać i padać przez cały przyszły tydzień....

daggulka chyba tak zrobię, jak piszesz- niech piach pije wodę przez zimę, a od wiosny start. Najgorzej jest "wyjść z ziemii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy naszej "wilgotności działki" .......

 

Najgorzej jest "wyjść z ziemii".

warunki wodne macie nie ciekawe :-?, w ten rów co macie do zasypania to musicie chyba rury 300 wkopać :roll:

nie wiem czy będziecie mieli gdzie wodę z drenażu odprowadzić i pomyślcie

o dobrj izolacji ścian fundamentowych.

 

PS. Wasza działka też była zalana po tej burzy dwa tygodnie temu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, iż nasz Sebo8877 ma jutro czyli 8 sierpnia urodzinki, a mnie jutro na forum nie będzie ....więc już dziś składam Ci - Sebusiu życzenia:

 

Życzę Ci prawdziwych przyjaciół, niewyczerpanych pokładów energii,

uśmiechu na co dzień, niskich podatków, pomyślnych wiatrów,

błyskotliwych ripost, pozycji lidera, samych pozytywnych wibracji,

niezmiennie zielonego światła,stale rosnącego dochodu,

wygranych przetargów, sumiennych dłużników,

miejsca w Księdze Rekordów Guinessa, nie wieszającego się komputera, zasięgu w każdym miejscu, miejsca w historii, pakietu kontrolnego,

zdobycia Mount Everestu,bezdennego konta w banku, ostatniego słowa,

anielskiej cierpliwości przy czytaniu tych życzeń

i wszystkiego o czym tylko marzysz... :D :D :D

 

No i tradycyjnie - taaaaaaakiego torta Ci życzę :D

http://bp2.blogger.com/_iYrHkUhGLzk/R1Guq4-MApI/AAAAAAAAAbc/1ys9Ftcortg/s320/PICT0024-1.jpg

 

STO LAT , SEBUŚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu cicho. Wszyscy budują :D

Straszne jaja z ekogroszkiem. Powiem szczerze tego się obawiałem, że jak górnicza czapka skapnie się że jest grupa klientów uzależniona od jednego sortu węgla to ceny poszybują. Najgorsze jest to, że ekogroszku nie da się kupić a przynajmniej tego z Chwałowic. Na awizację udało mi się dodzwonić ostatnio o 8:05 i oczywiście wszystko było podzielone. Zrobili sobie maszynkę do dawania/brania łapówek. Można dostać Retopal po 525 za tonę ale nie wiem czy warto. Poza tym narzut zabójczy bo 70 PLN/tonę. Macie jakieś doświadczenia z Retopalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

no to ja dla odmiany napisze :)

czekam na drugie PnB. Jak wszystko dobrze pojdzie, to we wrzesniu mam zamiar zaczac i zrobic fundamenty+piwnice+strop -->a jak nie, to zaczynamy na wiosne...tragedii nie bedzie z tego powodu. Projekt bardzo podobny do poprzedniego, troche domek zmniejszyłem(koszta), garaz wyciagnalem z piwnicy...wrzuce juz niedługo na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dodzwoniłem się na awizację o 9:07. Ekogroszku z Chwałowic oczywiście nie ma. Po jakimś czasie udało mi się dodzwonić na Chwałowice i miła pani poinformowała mnie, że za jakieś 2 lata tego węgla z Chwałowic może już nie być wcale bo pokład sie kończy itd itp. Kupuję Retopala. Trzymajcie za mnie kciuki żebym zimą nie zamarzł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziołech że Dagmara bydzie pamiyntać :)

 

Dzieki wszystkim za życzynia sorry że tak rzadko zaglondom ale no własnie mój własny kieracik:)

Z budowlanych spraw wreszcie mom skończone te docieplyni - akryl położony i po sprawie.

 

Pozdrowiom i jeszcze roz wielki dziynki za życzonka

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...