Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zagwozdkę, jutro do projektantki na ustalenia, a wstępnie mi wyszacowali dach na 70 -80 tys :cry: :cry:

Nie wiem czy chcę taki drogi wrrrrrrrrrrrr

 

Zmieniać czy się poddać ???

Wyciągam znowu jakies gotowce i będe oglądać co by tu podpatrzeć

 

No i jeszcze co wybierać

 

Poro 44 czy 38 + 10 cm styro z tym , że to drugie da ok 10 tys oszczędności jak myślę - też mieliście/macie załamke jak zaczynaliście/zaczynacie liczyć koszty ?????

 

 

A ja też zainteresowana tujami albo jakimiś innymi coby szybko rosły na szerokość i wysokość

 

A potrzebuje obasadzić po obwodzie prostokąt 33 x 100 m nawet liczyć tego nie chcę :(((((

 

Witaj

 

Kto robi dla Ciebie projekt ?

Czy aby nie Pani z wysokiego budynku naprzeciw PKS w Rybniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam zagwozdkę, jutro do projektantki na ustalenia, a wstępnie mi wyszacowali dach na 70 -80 tys :cry: :cry:

Nie wiem czy chcę taki drogi wrrrrrrrrrrrr

A co jest w tej kwocie? Mój kosztował ok: 17 materiał, 10 drzewo, 10 robocizna czyli 37 a dach mam dość prosty i jakość wykonania przeciętna (cieknie do dziś).

Zmieniać czy się poddać ???

Nie poddawać się :-)

Poro 44 czy 38 + 10 cm styro z tym , że to drugie da ok 10 tys oszczędności jak myślę - też mieliście/macie załamke jak zaczynaliście/zaczynacie liczyć koszty ?????

Licząc styro pamiętaj o całkowitym koszcie tego rozwiązania czyli styro+kleje+podkład+siatka+listwy+tynk+robocizna która sięgnie 30 PLN/m2. PTH też musisz otynkować ale to łatwiej oszacować.

Tujami się nie stresuj. - masz na to czas.

Powiedzmy sobie szczerze - chcąc budować dom musisz liczyć się z kosztami 300-400 tys PLN. I te 300 to moim zdaniem minimum. Odrobina realizmu na tym etapie oszczędzi Ci łez i stresu pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tej kwocie? Mój kosztował ok: 17 materiał, 10 drzewo, 10 robocizna czyli 37 a dach mam dość prosty i jakość wykonania przeciętna (cieknie do dziś).

 

 

No pi razy drzwi dachówka z robocizna i rynnami bez więźby :((

Tyle mi znajomy powiedział - cieśla

 

Ja wiem, że musze się liczyć z kosztami ale kurcze sam dach mi wyjdzie około stówy - koszmar

 

Czyli co lepiej będzie brać tego 44 , w sumie to mury jak widze to pikuś jest do całej reszty - matrwic się będe później.

 

Jadę zaraz dyskutować , a takie miałam piekne założenia - domek taki sobie , prosty i funkcjonalny - tani w budowie i eksploatacji - a tu dupka

 

Ale widzę, że tego nawet w Erze nie będzie .

Ale tez nie będę topić pieniędzy w złote klamki - bo nie o to mi chodzi.

 

Jeżeli chodzi o tuje - Piejar to będzie pierwsze co zrobię - chcę żeby juz rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę, jutro do projektantki na ustalenia, a wstępnie mi wyszacowali dach na 70 -80 tys :cry: :cry:

 

 

bardzo drogo, ale oczywiscie zalezy jaki masz dach. Ja mam prosty 2-spadowy i cenowo wyszlo podobnie jak piejarowi. A na budowie kazdy bajerek slono kosztuje...

 

Zmieniać czy się poddać ???

 

oszacuj swoje mozliwosci, lepiej miec mniej bajerancka chate, ale ja miec, niz utknac w stanie surowym zamknietym bez perspektywy skonczenia wypasionej inwestycji w najblizszym czasie. Pamietaj, ze najwieksze wydatki sa na koncu imprezy.

 

Poro 44 czy 38 + 10 cm styro z tym , że to drugie da ok 10 tys oszczędności jak myślę - też mieliście/macie załamke jak zaczynaliście/zaczynacie liczyć koszty ?????

 

to chyba jakis palac. Caly PTH 44 na moj dom kosztowal ponizej 20tys. Jesli Ty masz roznice na poziomie 10tys, to nawet nie pytam ile masz m2 powierzchni :)

 

A ja też zainteresowana tujami albo jakimiś innymi coby szybko rosły na szerokość i wysokość

 

tuje zostaw sobie na pozniej. Przez dzialke przewinie Ci sie jeszcze masa ciezkiego sprzetu - koparki, dostawy materialow itp. Szkoda Twojej pracy na urzadzanie terenu w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus - materiał na ściany policz ale uczciwie tzn: przy PTH licz też zaprawę ciepłochronną powiedzmy 2 x normatyw i nie licz że Ci ekipa zużyje wg tego co mówi producent. Wymyśl sobie jaki chcesz mieć tynk na tym PTH i też go uczciwie policz. Nie sądzę żeby różnica na materiale mogła być 10 tys. Wydaje mi się, że nie policzyłaś dokładnie kosztów ocieplenia. Te 80 tys za dach bez drzewa to bujda totalna. Fachmany wpuszczają Cię w maliny. Spróbuj policzyć sama, metraże będziesz miała w projekcie. I pamiętaj, że te różnice między PTH i MAX+styro wydają Ci się śmieszne powiedzmy gdzieś tak za rok :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie wszystkich, jako że zaczynam na tym forum.

 

Przyznam się od razu, że we własnym domu w Rybniku mieszkam już od 3 lat. Jednak jak wiadomo dom zawsze wymaga "czegoś jeszcze", szczególnie że ten, który nabyłem ma jeszcze sporo elementów niedokończonych (np. parapety, podjazd do garażu i trochę innych). Tak więc podczytuję sobie tę grupę od wiosny, by zebrać trochę doświadczeń i naładować się pozytywną energią, gdy widzę, jak kolejne osoby realizują swoje marzenie i wreszcie wprowadzają się do swojego nowego domu.

 

Żeby nie było, że tak bez "wkupnego" wchodzę:

 

mam pytanie treści nastepującej :) gdzie w rybniku lub też w okolicach zakupię tanio tuje szybkorosnące .... potrzebuję ich na ok 50m czyli ok.100 :roll:

 

Nie jestem pewien czy tuje, ale bardzo duży wybór drzew/krzewów w naprawdę dobrych cenach jest w szkółce nadleśnictwa rybnickiego:

 

Gospodarstwo szkółkarskie:

Rybnik ul. Wielopolska 6

tel. (032) 42-22-372

komórka. 694466003

 

Na mapce to tutaj: http://tinyurl.com/5tcjmn

Proponuję zapytać, czy tuje też mają, albo wybrać coś innego z ich oferty.

 

A odnośnie ekogroszku, to z racji problemów z jego dostarczaniem do składu w piwnicy nabywam workowany po 25kg przez firmę Hastech. Trochę drożej, ale czysto w piwnicy i szybciutko da się go tam zanieść. Na początku sierpnia mieli za bodajże 680zł/tonę (ekogroszek 20mm z Chwałowic). Skład mają m.in. w Rybniku na Brzezińskiej (na tyłach Makro).

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po konsultacjach :)))

 

Nie jest tak źle.

Tak jak piszesz Piejar, znajomi mnie wpuszczaja i to totalnie :((

Posiedziałam trochę w necie i policzyłam - nie jest tak źle.

Chałupka mała jakieś 150 m2 - parter z poddaszem użytkowym.

 

Najbardziej w tym wszystkim podoba mi sie podejście mojej projektantki, a właściwie jej wiedza.

Odpowiada z wyjaśnieniami na każde pytanie, bez zniecierpliwienia.

Dzisiaj 4 godziny omawiania , dyskutowania.

 

Przeliczyłam ten dach :)) nie będzie tak źle,

ściany też już mam wyjaśnione - różnica była, ale info różnicy w cenie było podane tylko po wycenie styropianu ( a gdzie kleje, siatki itp ???) wrrrrrrrr

 

Jednak będzie jak myślę ten 44 i tynk :)))

 

Dochodzę do wniosku, że moja projektantka to skarb.

Te 4 godziny bardzo rozświetliły sytuację - cieszę się, że ją wybrałam :)))

 

Za to sprowadziła mnie na ziemię w temacie terminu rozpoczęcia robót :(

I też musiałam przyznać rację - jeżeli zalejemy fundamenty to będzie sukces, ale jednak nastawiam się na wiosnę - trudno - papierologii nie przeskoczę.

 

To tyle.

 

Co do tujek - to na obwodzie mają być więc im budowanie nie zaszkodzi, myślę, że jedną stronę spokojnie mogę obsadzić

 

I wiem, że pieniądze to wykończeniówka :)) dlatego mnie ten dach tak męczył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozpoczynam budowe. jesien 2008/2009.okolice gliwic (pyskowice)

poszukuje osob do wspolnych zakupow. slyszalem o mozliwosci uzyskania duzych znizek przy wiekszych zakupach.

moze ktos z forumowiczow z okolic bedzie chetny sie podlaczyc?

pzdr

marek

 

fajna akcja :)

ja niestety nie pomogę ale powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę, jutro do projektantki na ustalenia, a wstępnie mi wyszacowali dach na 70 -80 tys :cry: :cry:

 

 

bardzo drogo, ale oczywiscie zalezy jaki masz dach. Ja mam prosty 2-spadowy i cenowo wyszlo podobnie jak piejarowi. A na budowie kazdy bajerek slono kosztuje...

 

Zmieniać czy się poddać ???

 

He, a mnie mój dach kosztował w zeszłym roku 14500 :

4000 zł - drewno

1500 zł - materiał na kominy

4500 zł - robocizna

4500 zł - reszta materiałów (papa, blacha, rynny i inne)

 

No i na poddaszu (pietrze) mam pokoje pełnej wysokości a nie jakieś nieustawne skosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lee28 zgadzam się, ale dachu mam 280 m2 - więc jakby 3x więcej.

 

Już sobie przeliczyłam - analogicznie do Twojej wyceny wyjdzie mi więcej tyle ile jestem skłonna dołozyć :))))

A jak zamiasat dachówki dałabym papę termozgrzewalną to tak samo wyjdzie.

Więc nie jest źle.

Ale tez dużo mniej niz na początku mi wyceniali :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko lee28 - domek cudny

 

ale po pierwsze nie do przejścia z moim mężem :((

 

a dwa - plan zagospodarowania dach 30 - 45 stopni - więc zero manewru.

 

Jedynie co to na piętrze korytarz ma znacznie dużo większą powierzchnię niz te dwie małe sypialnie - trochę szkoda tych metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie wszystkich, jako że zaczynam na tym forum.

 

Przyznam się od razu, że we własnym domu w Rybniku mieszkam już od 3 lat. Jednak jak wiadomo dom zawsze wymaga "czegoś jeszcze", szczególnie że ten, który nabyłem ma jeszcze sporo elementów niedokończonych (np. parapety, podjazd do garażu i trochę innych). Tak więc podczytuję sobie tę grupę od wiosny, by zebrać trochę doświadczeń i naładować się pozytywną energią, gdy widzę, jak kolejne osoby realizują swoje marzenie i wreszcie wprowadzają się do swojego nowego domu.

 

Żeby nie było, że tak bez "wkupnego" wchodzę:

 

mam pytanie treści nastepującej :) gdzie w rybniku lub też w okolicach zakupię tanio tuje szybkorosnące .... potrzebuję ich na ok 50m czyli ok.100 :roll:

 

Nie jestem pewien czy tuje, ale bardzo duży wybór drzew/krzewów w naprawdę dobrych cenach jest w szkółce nadleśnictwa rybnickiego:

 

Gospodarstwo szkółkarskie:

Rybnik ul. Wielopolska 6

tel. (032) 42-22-372

komórka. 694466003

 

Na mapce to tutaj: http://tinyurl.com/5tcjmn

Proponuję zapytać, czy tuje też mają, albo wybrać coś innego z ich oferty.

 

A odnośnie ekogroszku, to z racji problemów z jego dostarczaniem do składu w piwnicy nabywam workowany po 25kg przez firmę Hastech. Trochę drożej, ale czysto w piwnicy i szybciutko da się go tam zanieść. Na początku sierpnia mieli za bodajże 680zł/tonę (ekogroszek 20mm z Chwałowic). Skład mają m.in. w Rybniku na Brzezińskiej (na tyłach Makro).

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Jorguś

 

dzięki za odp w sprawie tuji ,w nadleśnictwie na wielopolskiej ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuje z nadleśnictwa bywają wiosną ale z tego co widziałem są maluchne. Poczekaj do wiosny i zrób skok na market. Tylko dobrze pilnuj bo szybko znikają :wink:

 

Może i małe, ale jak ich trzeba dużo, to argument finansowy może mieć znaczenie - o ile pamiętam, tam większość sadzonek nie przekraczała 1,5zł/szt. Więc jak ktoś potrzebuje np. 100 drzewek to różnica między marketem, a nadleśnictwem może być porażająca. Zwłaszcza, że nigdy nie przyjmuje się 100% sadzonek i potem poprawki trzeba robić.

 

Oczywiście jak zwykle coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...