Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sycz ... jeśli cena 885zł jest za komplet okno+kołnierz to jest dobra cena....zwróć uwagę - tak jak piejar godo :wink: - na fakt do jakich pokryć jest kołnierz ....inne są do dachówki, inne do gontu (czyli do pokryć falistych bądź płaskich)

moje okna są z szybą normalną ...standart czyli :wink: ...ale powiem Ci , że jeśli miałabym teraz możliwośc wyboru to dopłaciłabym i wzięła z szybą hartowaną .... przy ostatnim gradzie o mało na zawał nie zeszłam :wink: :lol:

 

Co do okien pcv ...zadowolona jestem, okienka super - na dobrych profilach , cena do przyjęcia ....namiar poślę Ci na priv :D .

 

Jorgus ...niestety nic mie wzór tych kafelek nie mówi :roll: ...spróbuj założyc wątek na wnętrzach z zapytaniem ...może ktoś Ci tam pomoże.

 

A ja rozważam zakup sadzonek -thui , takich 1-rocznnych (na allegro są po 0,70zł :o ) i wsadzić je do takich długich skrzynek ...potrzymac ile trzeba w garażu - i niech se rosną ...jak przyjdzie czas to je wsadzić na podwórku . Jak zobaczyłam, że thuja taka już do wsadzenia do ziemi ( ok.50cm) kosztuje około 10zł to mi się zakupów odechciało :wink: :lol: .... toż cholerka ...ja tego potrzebuję jakiś 150 szt :o .... chyba pobawię się w ogrodnika i se sama duże wyhoduje z małych :lol: .

 

Pozdrawiam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z pytaniem nietypowym. Otóż mam ci ja w łazience na ścianie takie kafelki:

http://images24.fotosik.pl/272/9e5c1b942dd16a1d.jpg

http://images34.fotosik.pl/354/ff902dd380ffaa65.jpg

 

a na podłodze takie:

http://images39.fotosik.pl/6/f51beda761fa8c99.jpg

 

O ile wiem, były kupowane jakieś 7-9 lat temu przez poprzedniego właściciela, który nie pamięta u kogo i jakie.

 

Kłopot w tym, że nie wiem co to za firma/model, a muszę dokupić kilka. Czy ktoś z Was widział/spotkał takie gdzieś?

7-9 lat? to sporo

kupujac w sklepie plytki warto sprawdzic czy wszystkie pudelka zawierają te samą partie produkowaną w tym samym czasie,

bo jesli nie sa z tej samej parti to kolorem/odcieniem mogą (i najczesciej tak jest) się różnic, ze nie wspomne o wymiarach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można kupić najtańszy piach do zasypywania fundamentów? Kopany albo pospóła. Budowa- Stanica- okolice Gliwic. Dzwoniłam do kotlarni- kopalni piachu- tam 1 tona 7,5 zł netto, ale za to koszt transportu mnie dobije....

w Pilchowicach i wiesz kto go przywiezie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-9 lat? to sporo.

kupujac w sklepie plytki warto sprawdzic czy wszystkie pudelka zawierają te samą partie produkowaną w tym samym czasie, bo jesli nie sa z tej samej parti to kolorem/odcieniem mogą (i najczesciej tak jest) się różnic, ze nie wspomne o wymiarach :roll:

Tak, wiem, jednak tu sytuacja jest, można powiedzieć, awaryjna. Mam murowany brodzik, i musiał być źle osadzony/uszczelniony odpływ bo niestety przecieka. Dlatego planuję rozkuć podłogę i pierwszy rząd kafli na ścianie (40cm wysokości), doszczelnić całość folią w płynie, osadzić porządnie nowy odpływ Viega z kołnierzem i zakaflować ponownie, czymś maksymalnie podobnym. Jak się odcień trochę będzie różnił, to tragedii nie będzie, bo to tylko od środka pod prysznicem jest. Ale rozmiary i wzór, zwłaszcza podłogowych, chciałbym zachować możliwie podobne jak w reszcie łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można kupić najtańszy piach do zasypywania fundamentów? Kopany albo pospóła. Budowa- Stanica- okolice Gliwic. Dzwoniłam do kotlarni- kopalni piachu- tam 1 tona 7,5 zł netto, ale za to koszt transportu mnie dobije....

 

A w Twoim dzienniku brak fotek z fundamentów :)))

Pooglądałabym chętnie , bom zieloniasta jak limonka.

 

U nas się projekt maluje na czysto i mimo ogromnych chęci na ten rok, zaczniemy chyba dopiero w przyszłym roku :(((

 

Ale ponoć cuda się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Murowanie rozpoczęte i szczerze nie mam pomysłu na nadproża. Ciągle nie jestem przekonany co do montażu rolet i nie wiem jak wykonać naproże aby w późniejszym terminie podjąć tą decyzje. Ściana 30cm+ocieplenie. Może ma ktoś namiar na fachmana od rolet?

 

chyba nie ma osobnych szpeców od rolet - zrobią Ci to ci sami co okna.

myśmy zakładali sami bo z roletami nie ma wielkiej filozofi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można kupić najtańszy piach do zasypywania fundamentów? Kopany albo pospóła. Budowa- Stanica- okolice Gliwic. Dzwoniłam do kotlarni- kopalni piachu- tam 1 tona 7,5 zł netto, ale za to koszt transportu mnie dobije....

w Pilchowicach i wiesz kto go przywiezie :wink:

Właśnie Leszku- to najsensowniejsze wyjście te Pilchowice, bo Kotlarnia odpada ze względu na dojazd, ale pan G. K. będzie nieźle kursował... Tyle ton piachu :D

Ewuś--->

A w Twoim dzienniku brak fotek z fundamentów ))

Pooglądałabym chętnie , bom zieloniasta jak limonka.

 

U nas się projekt maluje na czysto i mimo ogromnych chęci na ten rok, zaczniemy chyba dopiero w przyszłym roku ((

Fotki już są, można oglądać.

No teraz to już nie zdążycie, bo my- podkreślam my czekaliśmy na pozwolenie 31 maja (złożone) do 28 lipca. Może Wasze starostwo szybciej rozpatruje wnioski, ale w czasie zimy wszystko zdobędziecie( pozwolenie itp.) i z wiosny ruszycie pełną parą. Nas tak gość jeden nabrał z działką... Od listopada 2007 obiecywał, że będzie sprzedawał, a w lutym powiedział, że nie, no i zostaliśmy w czarnej d.....

Potem szukanie nowej, i dopiero 12 marca umowa notarialna. Ale nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło. Teraz jestem zakochana w Stanicy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Pierwszy raz sie udzielam w tym watku - buduje domek w Wodzislawiu Sl. :)

Poki co jestem na etapie murow piwnicznych (fundamenty, piwnice i pierwszy strop mam juz za soba). Wiec - witam wszystkich sasiadow ! :-)

 

I odrazu pytam - gdzie zalatwic najtanszy piasek lub pospolke (cokolwiek dobrze przepuszczalnego wode) do zasypania wykopow dookola domu ? Mam drenaz, wiec najlepiej jakby byl to piasek/zwir - nie musi byc 100% "czysty" :) Bede tego potrzebowal pewnie kilka wywrotek, bo z dwoch stron wykop jest dosc szeroki (jakies 2m) i gleboki (2,5m). Kupowanie normalnego piasku w okolicznych hurtowniach to samobojstwo finansowe ;) Szukam wiec raczej kogos z transportem kto tanio przywiezie mi tani material ;-) Nie wiem - pewnie np. w Bukowie cos sie taniego wydobywa ;-)

 

Macie namiar ? Podzielicie sie ? Dzieki z gory :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio :D

Parę postów wyżej chodzi dokładnie ten temat. Kiedyś była mała kopalnia piasku na terenie kop Marcel ale się piasek skończył :lol:

Inna rzecz, czy warto sprowadzać strumienie wody pod dom po to, aby go zaraz wyprowadzać drenażem. Ja mam dom w glinie i obsypałem go gliną. Poza tym staram się trzymać wodę np deszczową możliwie daleko od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej chodzi dokładnie ten temat. Kiedyś była mała kopalnia piasku na terenie kop Marcel ale się piasek skończył :lol:

 

A to pech ;-) Ja u siebie na dzialce w drugim jej koncu (a ma ze 200m dlugosci) mam w sumie piasek ale szkoda dziure robic ;-)

 

Inna rzecz, czy warto sprowadzać strumienie wody pod dom po to, aby go zaraz wyprowadzać drenażem. Ja mam dom w glinie i obsypałem go gliną. Poza tym staram się trzymać wodę np deszczową możliwie daleko od domu.

 

Buduje dom na malej skarpie i wzniesieniu, mam bardzo dobre warunki zeby ta wode odprowadzac nizej :) Poprostu wole zrobic "pole" 1-2m przed domem gdzie w razie juz jakiejs maksymalnej ulewy - a tych bedzie coraz wiecej:( to, co przedostanie sie przez odwodnienie liniowe przy plocie, wsiaklo i zostalo odprowadzone drenazem, niz mialoby mi wleciec do chaupy :) A niestety buduje sie najnizej z wszystkich sasiadow i z calej drogi i okolicznych pol woda deszczowa bedzie walic prosto do mnie :( A dodatkowo chce jak najnizszy cokol z piwnicy od frontu, wejscie do domu mam tylko na dwoch niskich schodkach wiec... Chyba jednak przepuszczalna warstwa bedzie duzo lepsza. Ogolnie warunki gruntowe mam bardzo dobre - na dole piasek, a otoczony jestem glina. Wody gruntowej nie stwierdzono (mam w dolnym garazu wykopany kanal na 1,7m i bylo tam sucho jak na pustyni:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko .... Ma ktoś może pozostałości materiałów budowlanych do oddania ? Niezbędne deski, wełna mineralna (na dach) względnie cosik na ścianki działowe i wykończenie "środka" .... pytam, bo czasami Wam zostają pozostałości budowlane a szkoda ich w sumie wyrzucać skoro mogą się jeszcze komuś przydać.

 

Piszcie na priv - tam szybciej mozna się odnaleźć.

 

Pozdrawiam słonecznie i szybkiej budowy każdemu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...