Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oooo, ja też chcę wiedzieć :D .... może jak będę w pobliżu (czytaj - w Zus w Wodzisławiu :wink: ) to zajrzę na kawulca :lol:

 

hasło murator odzew najlepszy w lasku bolońskim hehe

 

:lol: :lol: :lol: nie no, hasło the best :D

ale chyba nie wyobrażasz sobie że podejdę do pana sprzedawcy za kontuarem i powiem ni stąd ni zowąd "murator" ...jak to Ty będziesz stał to pal licho ....gorzej jak ktoś obcy ....ja mu "murator" a on mi "szpital psychiatryczny za rogiem" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z parkietami na Popielowie jeden jest..od 5 lat..

 

OOO! To w mojej dzielnicy :) A w którym miejscu ten sklep?

red house na przeciw autosalonu thomas na skrzyzowaniu...pierwszy budynek..5 lat juz tam jestesmy...nie widać nas??

 

Oczywiście zapraszam na kawinke..miedzy 9-17sta..soboty 9-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za SSO:

 

Dom taki jak w linku

http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383

około 125m2 + piwnica

fundament-3tys

piwnica+strop-9tys

parter+strop-9tys

pietro-5tys

komin-2 tys

dach-12tys

razem:40tys

cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)

co wy na to? dużo czy mało?

chyba do przyjęcia, jeżeli będzie mniej to jeszcze lepiej :lol:

a co ze schodami :roll: , przynajmniej z piwnicy na parter, bo te pewnie będą betonowe,

na piętro już nie koniecznie betonowe, ale jeżeli tak to jakby były w tej cenie

to byłoby ok .... tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red house na przeciw autosalonu thomas na skrzyzowaniu...pierwszy budynek..5 lat juz tam jestesmy...nie widać nas??

 

Oczywiście zapraszam na kawinke..miedzy 9-17sta..soboty 9-13

 

Tak podejrzewałem ale wolałem się upewnić :)

Z zaproszenia chętnie skorzystam, tylko narazie kiepsko z czasem... Ale niebawem zakończę sezon budowlany wieć będzie więcej luzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Udało mi się znaleśc i zakupić okna na poddasze firmy velux za 729 zł. sztuka pl.Teraz poszukuje i mam nadzieje ża mi może pomożecie znaleść jakąś firmę lub sklepu albo hurtowni co ma tanie ale dobre okna PCV.Chyba teraz ludzie montują pięcio komorowe co nie?Pozdrawiam was i czekam na jakąkolwiek pomoc w namiarach.

 

 

Polecam okna z f. IZOTERM: RYBNIK

ul. Wiejska 12

tel. (032) 422-43-33

fax. (032) 422-43-33

[email protected]

 

Dobre okna w dobrej cenie. Dobre terminy i mila obsługa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za SSO:

Dom taki jak w linku

http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383

około 125m2 + piwnica

fundament-3tys

piwnica+strop-9tys

parter+strop-9tys

 

Wszystko w/w przeplacone niemilosiernie !

Bo to jak rozumiem robocizna ?

Za moj "stropik" wygladajacy o tak:

 

http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=779&g2_serialNumber=1

 

Lacznie 140m2, 3,5t stali, razem ze schodami betonowymi do piwnicy zaplacilem za robote 3,5 tys pln ! Sasiedzi z mniejszymi (100-120m2) stropami i z podmurowka dookola (na wieniec) placili po 2-2,5k - tej samej "ekipie" :) A ekipa sklada sie z jednego ciesli ktory cale zycie robi szalunki law i stropow + zbrojarza, ktory cale zycie zbroi lawy i stropy ;) Ten gosc pracuje za czterech - istny robokop. Moj strop caly lacznie ze schodami, wykuszem i takim wysunietym do przodu podestem przed domem zaszalowal w nieciekawa pogode w 5 dni (!). Nastepny tydzien poszedl na zbrojenie i w 2 tyg. strop byl gotowy :) 200% fachowcow, kierbud byl zachwycony jakoscia i dokladnoscia wykonania / zbrojenia, ja tez :)

 

Za tydzien / dwa ta sama ekipa bedzie mi robic drugi strop nad parterem. Moge podac namiar zainteresowanym na priva :) Gosc mieszka w Pszowie, robi glownie okolice Wodzislawia. Nie wiem, czy do Rybnika mu sie bedzie chcialo dojezdzac (dojezdza na rowerze :)

 

pietro-5tys

komin-2 tys

 

Tez drogawo - moge polecic murarza ktory robi "glajche" za ok 3k pln. Mi chcial za 4,5k pln bo moja chaupa to "poltorej chaupy" ale wzialem znajomego i mam zrobione za 2k - 240m2 murow z porothermu 25cm + normalny murowany komin - jeden otwor spalinowy, dwa wentylacyjne :)

 

dach-12tys

 

Do dachu tez moge polecic znajomego ;-) Bierze ok. 50 pln / m2, nie wiem jaki Ty masz dokladnie ten dach ale to juz sam policzysz - jak bedzie sie oplacac to moge dac namiar - gosc ma firme, robi dachy od 10 lat, mi bedzie robil w listopadzie / grudniu - podobno wiezbe najlepiej kupowac zima :-)

 

cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)

co wy na to? dużo czy mało?

 

Ja uwazam, ze na nasze warunki to duzo! Choc zapewne Warszawiacy, Wroclawianie i Krakusy powiedzieliby Ci ze podejrzanie tanio i lepiej rozejrzec sie za drozsza ekipa ;-)

pozdr.

 

--

Adam Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moge polecic murarza ktory robi "glajche" za ok 3k pln. Mi chcial za 4,5k pln bo moja chaupa to "poltorej chaupy" ale wzialem znajomego i mam zrobione za 2k - 240m2 murow z porothermu 25cm + normalny murowany komin - jeden otwor spalinowy, dwa wentylacyjne :)

do tego obiad, piwo i flaszka na drogę :roll:

oczywiście Ty za handlagra 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moge polecic murarza ktory robi "glajche" za ok 3k pln. Mi chcial za 4,5k pln bo moja chaupa to "poltorej chaupy" ale wzialem znajomego i mam zrobione za 2k - 240m2 murow z porothermu 25cm + normalny murowany komin - jeden otwor spalinowy, dwa wentylacyjne :)

do tego obiad, piwo i flaszka na drogę :roll:

oczywiście Ty za handlagra 8)

 

Chyba sobie jaja robisz :) Ten za 3k co mu go polecam to emeryt - stary murarz, ktory pracuje razem z synem. Jest mega dokladny, zuzywa kazdy skrawek materialu i nie pije. Obiadu tez nie zauwazylem, zeby sasiedzi mu nosili. A nawet jakbys mial mu zawiezc obiad i browara, to zakladajac 14 dni = ok 200 pln. I tak ma 1800 pln w kieszeni!

 

I zeby nie bylo ze emeryt to staromodny -> sasiadowi murowal jednowarstwowke porothermu 44 na cienkiej cieplej spoinie, prawidlowo wykonal ocieplone nadproza i ocieplenie wienca. Nie wierze, ze ta ekipa za 9k zrobi to dokladniej i lepiej - bo bedzie robila na akord.

 

Za halangra to robie ja przy znajomym ale robimy wieczorami po robocie i to dla mnie czysta frajda :) A przy okazji mam wymurowana piwnice (270m2 scian, 140m2 po podlodze przy wysokosci 2,7m - poszlo 5 tys bloczkow betonowych), parter (240m2 scian) i komin, za jedyne 3200 + 2000 = 5200 pln!

 

Kolega za polowe mniejszy domek chce zaplacic 18000 pln i dla Ciebie / przedpiscy to normalne ?:) Jacie, troche gospodarka nam przyspieszyla i odrazu takie burzujstwo wyroslo :wink: ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa zaraz zaraz, nie doczytalem ze 9k pln to cena za wymurowanie kondygnacji PLUS zrobienie stropu!

 

No to cofam - rzeczywiscie cena calkiem w porzadku, choc moznaby ja jeszcze troszke zbic :)

 

Ostatnio na pl.misc.budowanie ktos podawal swoj kosztorys i cene za wykonanie samego stropu 120m2 monolitycznego -> 12k pln ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze na etapie papierologii ale zgodnie z planem

Koniec września i już spływają dokumenty nt dostawy prądy, wody i szkód górniczych, gaz też nam pociągną.

Projekt się kończy.

I tak jak zaplanowane początek października oddajemy do PnB :)))

A dzisiaj działka się kosi i przygotuje pas do posadzenia 150 szt thujii i cyprysików :)))

Zakupilismy całkiem tanio takie śliczne brzuchte metrówki :)))))

 

Jak staną w pionie i szeregu to może pierwsze foty wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Aaa zaraz zaraz, nie doczytalem ze 9k pln to cena za wymurowanie kondygnacji PLUS zrobienie stropu!

 

No to cofam - rzeczywiscie cena calkiem w porzadku, choc moznaby ja jeszcze troszke zbic :)

 

Ostatnio na pl.misc.budowanie ktos podawal swoj kosztorys i cene za wykonanie samego stropu 120m2 monolitycznego -> 12k pln ;-)

pozdr.

 

niewatpliwym plusem tej ekipy jest fakt, że ich dobrze znam, minus to to, ze ekipa to emeryci+goscie co po szychcie pracuja -->to moze troche wydluzyc budowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...