Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mozesz powiedziec jak toto sie ma do izolacji przeciwwilgociowej ? Czy otwory pod te naswietla miales wykonane wczesniej ? (czyt. czy masz nad nimi normalne nadproza?).

 

U mnie z woda nie ma zadnego problemu - suchy piach, wiec jakos specjalnie sie tym nie stresowalem. Jesli naswietla przykrecisz bezposrednio do muru (zakladam ze na murze jest izolacja p-wilgociowa) to mozna objechac rant naswietla jakims izolbetem + zapackac tym lby srub i powinno byc OK. Na dole jest miejsce na odplyw, wiec mozna toto podpiac do drenazu i problem z woda rozwiazany.

Co do drugiego pytania - tak, okna mialem w piwnicy od poczatku, wiec sa normalne nadproza.

Z praktycznych rzeczy - murowac nie warto, wyjdzie moze ciut taniej, a te naswietla sa na prawde bardzo fajne, daja nawet sporo swiatla i na dodatek maja calkiem estetyczna krate na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam pytanie odnośnie okien PCV gdzie polecilibyście mi je zakupic oraz jakie kupic?Okolice rybnik żór wodzisławia jastrzębia.Ma ktoś może namiary na doby sklep lub hurtownie albo producenta tych okien w naszej okolicy?Z góry dzięki.Pozdrawiam

 

zobacz u Dudy w Gaszowicach. Ja mam ich okna od 3 lat w mieszkaniu i jestem zodowolona. Kilka razy wzywałam do regulacji po zimie i zawsze przyjeżdżali.

Kilka osób te okna chwaliło.

Przy montażu mąż ekipy pilnował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących - widzę, że grono się powiększa cały czas....rośniemy w siłę :)

czy ktoś się może orientuje ile kosztuje teraz instalacja elektryczna? to się chyba wycenia za punkt o ile dobrze kojarzę?

 

Sami robicie? Koło wjazdu na naszą działkę mieszka facet i chyba robi projekty instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nadejszła wiekopomna chwila"

Oddaliśmy wniosek na PnB

 

http://ewa.miran.org.pl/galeria/DOM/ELEWACJA%20FRONTOWA%20%5B640x480%5D.bmp

 

Tylko tak mi sie udaje wkleić :(((

 

Super! a pokaż rzuty? Ja ostatnio znalazłam wizualnie podobny dom, chyba dobre projekty?

 

 

Witaj spróbuję wkleić, marnie mi idzie to wstawiane

 

 

http://ewa.miran.org.pl/galeria/DOM/p4.jpg

 

http://ewa.miran.org.pl/galeria/DOM/p2.jpg

 

http://ewa.miran.org.pl/galeria/DOM/p3.jpg

 

 

Mam nadzieję że się udało [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

 

ja bede na wiosne budowac tak samo jak wy, tyle ze w niedobczycach :)

 

a to niedaleko :) macie już projekcik i PnB? U nas na razie w toku sprawy...mam nadzieję że zdążymy do wiosny :)

 

pozdrowionka

 

Mamy już wszystko...czekamy tylko na pozwolenie na wycinke drzew z działki a straszne jaja są z drogą - potrzebujemy pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Wiec okazało sie ze do tego potrzebny mi jest projekt organizacji ruchu. W wydziale komunikacji dowiedziałem się, że droga jest jednak powiatowa a nie gminna, wieć dodatkowo potrzebuję opinię z komendy policji....ręce opadają

No i jeszcze biegam od banku do banku..niestety spóznilem sie o kilka tygodni z tym pozwoleniem...teraz nie łatwo o kredyt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...a straszne jaja są z drogą - potrzebujemy pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Wiec okazało sie ze do tego potrzebny mi jest projekt organizacji ruchu. W wydziale komunikacji dowiedziałem się, że droga jest jednak powiatowa a nie gminna, wieć dodatkowo potrzebuję opinię z komendy policji....ręce opadają

 

Oooo rany!!! A po co pozwolenie na zajęcia pasa drogowego??? Przecież na drodze nie będziecie budować :o ...aż strach pomyślec co mnie jeszcze czeka i co zaskoczy :o ...życzę powodzenia!!!

 

 

Ewus ładny projekcik i w moim guście :) bardzo funkjonalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących - widzę, że grono się powiększa cały czas....rośniemy w siłę :)

czy ktoś się może orientuje ile kosztuje teraz instalacja elektryczna? to się chyba wycenia za punkt o ile dobrze kojarzę?

 

Sami robicie? Koło wjazdu na naszą działkę mieszka facet i chyba robi projekty instalacji.

 

Nie, nie sami nie robimy bo się nie znamy. Ja w zasadzie mam już kogoś (znajomy) do prądu ale zależy mi żeby sprawdzić jakie są obecnie ceny na rynku. Żeby się potem nie okazało, że znajomy ale zdarł....to się niestety często zdarza.

A jak tam u Was KiR? Kiedy zaczynacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus - dajcie sobie jedną szerszą bramę na wjeździe do garażu. Ja mam dwie wąskie i jest to złe rozwiązanie.

 

...dlaczego złe? też mam w projekcie jedną dużą ale podobają mi się dwie wąskie wizualnie bardziej...i nie wiem czy nie zmienie. Ale mam jeszcze czas wiec każda opinia się przyda a już tym bardziej sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie mam już kogoś (znajomy) do prądu ale zależy mi żeby sprawdzić jakie są obecnie ceny na rynku. Żeby się potem nie okazało, że znajomy ale zdarł....to się niestety często zdarza.

 

ja robilem sam, ale jak sie orientowalem to wychodzilo 25-30zl/punkt. Przy czym niektorzy punkt rozumieja jako gniazdko/wylacznik a niektorzy doliczaja puszki rozgalezne (o ile wystepuja). Do tego podlaczenie calej tablicy - to tez sporo pracy i niektorzy chca za to extra kase a niektorzy maja to w cenie punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus - dajcie sobie jedną szerszą bramę na wjeździe do garażu. Ja mam dwie wąskie i jest to złe rozwiązanie.

 

Też chcieliśmy jedną, ale argumentacja architektki przemówiła do mnie.

 

Otóż w razie braku prądu, ja (kobieta) mogę nie mieć tyle siły żeby się mordować z takimi dużymi drzwiami garażowymi.

 

I to najważniejsze,bo ja nie lubię się mordować z czymkolwiek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w razie braku prądu, ja (kobieta) mogę nie mieć tyle siły żeby się mordować z takimi dużymi drzwiami garażowymi.

Raczej bujda na resorach. Brama ma zawsze jakieś sprężyny/obciążniki które odpowiednio ją wyważają i ułatwiają otwieranie. Za to codzienne wjeżdżanie i wyjeżdżanie wąską bramą naprawdę nie jest wygodne. Sam przydarłem już auto 2 razy a jeżdżę raczej ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to można zmienic w trakcie :))

Hmmm tego to nie wiem. Przy podwójnej bramie belka "nad" ma wsparcie na słupku. Może być konieczna zmiana zbrojenia wieńca belki nad bramą. Jakby co to zapraszam na oględziny moich bram. Możecie się przymierzyć swoim autem :wink:

 

Wiesz - namówiłeś mnie :))

 

Umówimy się po długim weekendzie listopadowym, bo teraz nie wyrobimy ani jednego popołudnia :)))

Jakby co to się przypomnę

Będzie nam niezmiernie miło potrenowac na waszych bramach :)))

Jakieś załaczniki zabierzemy coby nam trenowanie lepiej szło :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...