Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za to codzienne wjeżdżanie i wyjeżdżanie wąską bramą naprawdę nie jest wygodne. Sam przydarłem już auto 2 razy a jeżdżę raczej ostrożnie.

 

hmm to prawda...u nas cała ściana od wjazdu do garażu ma 572,5 (cały garaż 33 m2), ciężko określić czy to dużo czy mało. A jak jest u Was? Właściwie nie przewidujemy dużych wozów ale...dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hmm to prawda...u nas cała ściana od wjazdu do garażu ma 572,5 (cały garaż 33 m2), ciężko określić czy to dużo czy mało. A jak jest u Was? Właściwie nie przewidujemy dużych wozów ale...dylemat.

 

5,7m to sporo - wejdzie spokojnie nawet duze auto :)

 

Ja akurat mam mocno niestandardowo bo mam garaz szerokosci 4,5m, dlugosci 7m i brama garazowa szer. 3,5m, wys. 2,5m :-) Taki bardzo duzy "poltorej" stanowiskowy. No, maluchow to tam by sie zmiescilo 6 szt. :-) Na scislosc dwa normalne wozy tez wejda choc troche za wasko. Ale przeznaczenie garazu jest generalnie na jeden samochod + motocykl i rowery :-)

 

Tesc sie smieje ze robie taki duzy garaz i wjazd bo tam moja zona bedzie parkowac... :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
U mnie ma 6,03 m ale mierzona wewnątrz .

Uważajcie na te Wasze garaże. Nie sztuka jest wjechać tam dwoma samochodami. Dobrze jeżeli jeszcze można otworzyć drzwi i wysiąść :lol:. Poza tym nie sądzę abyście planowali dwa małe samochody. Pewno jeden będzie duży a drugi mniejszy.

 

nie straszcie mnie tym garazem :) BO patrze teraz na projekt i mam w srodku szerokosc 6,04 i długosc w srodku 5,20. Bramy dwie, jak u Piejara. W fazie projektowej to i tak garaz wydawał mi się za duży i na końcu zrobiłem takie pomieszczenie gospodarcze 6,04x2m. Jak bedzie faktycznie mało miejsca, to z tego zrezygnuje....mam nadzieje ze moge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,7m to sporo - wejdzie spokojnie nawet duze auto :)

...jedno duże to na pewno, ale garaż ma przeznaczenie na dwa i zastanawiamy się nad bramą garażową, jedna duża czy dwie małe...

 

Tesc sie smieje ze robie taki duzy garaz i wjazd bo tam moja zona bedzie parkowac... :D

pozdr.

... u mnie to akurat ten drugi drze po ścianach i drzwiach garażowych wyjeżdżająć :D

 

Poza tym nie sądzę abyście planowali dwa małe samochody. Pewno będzie jeden duży a drugi mniejszy.

...na pewno dwa będą jednak raczej w kolejności jeden mały i drugi bardzo mały :) ale nigdy nic nie wiadomo więc chyba jednak zaufamy Pani Architekt która zrobiła ten projekt z jedną dużą bramą garażową...chociaż bardziej podobają mi się dwie ładne symetryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to raczej pytanie do osób, które już wybudowały (chyba, że ktoś z aktualnie budujących może pożyczyć na trochę swoją ekipę?). Otóż potrzebuje namiar na solidną ekipę do dokończenia SSO od stropu (ścianki poddasza, weniec pod murłatę). Niestety z powodu niesolidności i nieterminowości muszę się pożegnać z moją aktualną ekipą. Czy ktoś może podrzucić namiar na kogoś godnego polecenia, a może ktoś jest fachowcem i dysponuje wolnymi terminami?

Budowa w okolicach Rybnika, Czerwionki.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących - widzę, że grono się powiększa cały czas....rośniemy w siłę :)

czy ktoś się może orientuje ile kosztuje teraz instalacja elektryczna? to się chyba wycenia za punkt o ile dobrze kojarzę?

 

Sami robicie? Koło wjazdu na naszą działkę mieszka facet i chyba robi projekty instalacji.

 

Nie, nie sami nie robimy bo się nie znamy. Ja w zasadzie mam już kogoś (znajomy) do prądu ale zależy mi żeby sprawdzić jakie są obecnie ceny na rynku. Żeby się potem nie okazało, że znajomy ale zdarł....to się niestety często zdarza.

A jak tam u Was KiR? Kiedy zaczynacie?

 

Odkąd kupiliśmy działkę (kwiecień 2007) to mówiliśmy, że 2 lata po zakupie. Mam nadzieję, że tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,7m to sporo - wejdzie spokojnie nawet duze auto :)

...jedno duże to na pewno, ale garaż ma przeznaczenie na dwa i zastanawiamy się nad bramą garażową, jedna duża czy dwie małe...

 

Ja bym sie nie zastanawial tylko robil jedna duza! Jezeli masz garaz 5,7m to zakladajac, ze zostawisz po pol metra bocznych scian na bramy zostaje Ci 4,7m. Jezeli zrobisz posrodku slupek ~40cm to zostaje 4,3m czyli po 2,15m na brame. Bardzo wasko!! Dwie bramy wygladaja fajowo, ale w chacie 500m2, a nie w domku ktory nawet nazywa sie "Niewielki" ! :)

 

A swoja droga to projekt "Niewielki" jest cudo - bylismy na niego juz prawie zdecydowani tylko nie pasuje nam ustawienie wedlug stron swiata - mamy "z tylu" polnocny wschod, a poludnie "z lewej" - dlugo sie z tym nie moglismy pogodzic :-) W koncu wybralismy "Mila Chwile", zaprojektowana przez ta sama osobe (p. Malgorzate Cybulska-Marks). Jest w podobnym klimacie :-)

 

Tesc sie smieje ze robie taki duzy garaz i wjazd bo tam moja zona bedzie parkowac... :D

pozdr.

... u mnie to akurat ten drugi drze po ścianach i drzwiach garażowych wyjeżdżająć :D

 

Ten drugi.. Znaczy masz dwoch mezow ?? ;D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zastanawial tylko robil jedna duza! Jezeli masz garaz 5,7m to zakladajac, ze zostawisz po pol metra bocznych scian na bramy zostaje Ci 4,7m. Jezeli zrobisz posrodku slupek ~40cm to zostaje 4,3m czyli po 2,15m na brame. Bardzo wasko!! Dwie bramy wygladaja fajowo, ale w chacie 500m2, a nie w domku ktory nawet nazywa sie "Niewielki" ! :)

...piękna symulacja...dzięki...damy jedną żeby nie utrudniać sobie życia :)

a wyglądałoby mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45da289d48f3f743.html

 

A swoja droga to projekt "Niewielki" jest cudo - bylismy na niego juz prawie zdecydowani tylko nie pasuje nam ustawienie wedlug stron swiata - mamy "z tylu" polnocny wschod, a poludnie "z lewej" - dlugo sie z tym nie moglismy pogodzic :-) W koncu wybralismy "Mila Chwile", zaprojektowana przez ta sama osobe (p. Malgorzate Cybulska-Marks). Jest w podobnym klimacie :-)

...u nas od tarasu wychodzi południe więc w miarę pomyślnie a projekcik "Miłe Chwile" znam, oglądałam :) w moim typie też...w ogóle Pani Architekt ma taki specyficzny guścik :)...no szkoda że nie pasował Wam "Niewielki" bo mielibyśmy dwa w okolicy.

 

Ten drugi.. Znaczy masz dwoch mezow ?? ;D

pozdr.

KOREKTA:

...no nie mam jednego tylko hihi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...piękna symulacja...dzięki...damy jedną żeby nie utrudniać sobie życia :)

a wyglądałoby mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45da289d48f3f743.html

 

Wyglada fajnie, ale wjazd bliski 2m w swietle to przy wiekszym aucie koniecznosc skladania lusterek, a juz na pewno wjezdzanie "na styk" :-) A duza brama (w okolicy 5m) tez wyglada swietnie :)

 

...u nas od tarasu wychodzi południe więc w miarę pomyślnie a projekcik "Miłe Chwile" znam, oglądałam :) w moim typie też...w ogóle Pani Architekt ma taki specyficzny guścik :)...no szkoda że nie pasował Wam "Niewielki" bo mielibyśmy dwa w okolicy.

 

Tak, ta autorka ma swietny gust :-) Podobaja nam sie praktycznie jej wszystkie projekty. W "Milej Chwili" troche sie tylko obawiam schodow na poddasze w salonie. W zasadzie to tak chcielismy i tego szukalismy. Schody dodatkowo wydluzylismy i zagrodzimy sciana (na ktorej zawisnie TV). I pewnie bedzie fajnie, tylko poki co nie mamy jeszcze dzieci, ktore pewnie za pare lat beda nas doprowadzac do szalu zbiegajac non stop na dol i spowrotem :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, ta autorka ma swietny gust :-) Podobaja nam sie praktycznie jej wszystkie projekty. W "Milej Chwili" troche sie tylko obawiam schodow na poddasze w salonie. W zasadzie to tak chcielismy i tego szukalismy. Schody dodatkowo wydluzylismy i zagrodzimy sciana (na ktorej zawisnie TV). I pewnie bedzie fajnie, tylko poki co nie mamy jeszcze dzieci, ktore pewnie za pare lat beda nas doprowadzac do szalu zbiegajac non stop na dol i spowrotem :-)

pozdr.

 

Mnie się zawsze bardzo podobały schody w salonie. Może nawet by mnie kusiło by całkiem je odsłonić ale w "Miłej Chwili" chyba nie da rady bo rzeczywiście nie byłoby gdzie powiesić TV :) Jednak trochę uwidoczniłabym te schody od dołu, byłby to bardzo efektowny element i chciałabym coś takiego u siebie mieć ale niestety schody zupełnie w innym miejscu. A co zrobicie z tym schowkiem nad garażem? Powiekszycie łazienkę czy tak zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze bardzo podobały schody w salonie. Może nawet by mnie kusiło by całkiem je odsłonić ale w "Miłej Chwili" chyba nie da rady bo rzeczywiście nie byłoby gdzie powiesić TV :)

 

Schody mamy przerobione na "normalne", tj. ze spocznikiem, przez co sa znacznie dluzsze i siegaja do korytarza, ktory prowadzi do czesci nocnej (i wychodzi prawieze juz w przedpokoju).

 

Jednak trochę uwidoczniłabym te schody od dołu, byłby to bardzo efektowny element i chciałabym coś takiego u siebie mieć ale niestety schody zupełnie w innym miejscu.

 

My chyba zrobimy ten murek z klinkieru (takiego jak obrobka kominka) i tylko do wysokosci mniej wiecej poreczy, tak ze bedzie i gdzie zawiesic TV i schody beda widoczne z salonu:) Szczegolnie, ze nad schodami planujemy podwojne okna polaciowe, wiec bedzie tez dodatkowe swiatlo i wrazenie wiekszej przestrzeni :-)

 

A co zrobicie z tym schowkiem nad garażem? Powiekszycie łazienkę czy tak zostanie?

 

Poniewaz mamy szerszy garaz (4,5m liczac wewnatrz), to pomieszczenie nad nim rowniez zrobi sie wieksze. Planujemy tam pralnio-suszarnie, wejscie albo oddzielne z korytarza na poddaszu lub bezposrednio z powiekszonej lazienki :)

 

Przenieslismy tez lekko maly kibelek dla gosci na parterze - blizej w strone wyjscia, likwidujac miejsce na szafe i powiekszajac odrazu glowna lazienke na dole. Te przenosiny kibelka z dwoch powodow - po pierwsze nie podobalo nam sie, ze drzwi z ubikacji sa praktycznie w salonie, a po drugie tak bedzie znacznie prosciej rozwiazac sprawy kanalizacyjne :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba zrobimy ten murek z klinkieru (takiego jak obrobka kominka) i tylko do wysokosci mniej wiecej poreczy, tak ze bedzie i gdzie zawiesic TV i schody beda widoczne z salonu:) Szczegolnie, ze nad schodami planujemy podwojne okna polaciowe, wiec bedzie tez dodatkowe swiatlo i wrazenie wiekszej przestrzeni :-)

No to będziecie mieli ładnie już to widze oczami wyobraźni...fajny pomysł :)

Poniewaz mamy szerszy garaz (4,5m liczac wewnatrz), to pomieszczenie nad nim rowniez zrobi sie wieksze. Planujemy tam pralnio-suszarnie, wejscie albo oddzielne z korytarza na poddaszu lub bezposrednio z powiekszonej lazienki :)

Też tak myślałam bo szkoda by było nie wykorzystać tego pomieszczenia.

Przenieslismy tez lekko maly kibelek dla gosci na parterze - blizej w strone wyjscia, likwidujac miejsce na szafe i powiekszajac odrazu glowna lazienke na dole. Te przenosiny kibelka z dwoch powodow - po pierwsze nie podobalo nam sie, ze drzwi z ubikacji sa praktycznie w salonie, a po drugie tak bedzie znacznie prosciej rozwiazac sprawy kanalizacyjne :)

Popieram !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Pozdrawiam WSZYSTKICH budujących.

My zaczynamy na wiosnę 2009 w okolicy Rybnika (Radoszowy)

Na razie zbieramy wyceny - mamy niezłą z Lubaru na stal fi 16 -2950zł już pogiętą.

Czy ktoś już z Was kupował stal gotową? Proszę o opinię.

 

IMHO szkoda pieniedzy. Widzieliscie kiedys zbrojarza w akcji ? Moj zbrojarz zastrzegl, ze prety musza byc proste, nawet strzemion nie chcial gotowych. Wolal sam zrobic bo jak twierdzil - beda prostsze i lepsze ;-) 2,95k to bardzo drogo - w tej chwili jak sie bardzo postarasz to kupisz juz za 2k pln!

 

Nie wiem na co chcesz ta stal i jaka ilosc.. Jak na lawy, to za 500-600 pln masz zbrojarza ktory w jeden dzien Ci pognie i zazbroi calosc. A tak zaplacisz +1k pln, a roboty masz nadal tyle samo (albo i wiecej bo trzeba kombinowac ktory element gdzie przychodzi ;), najwiecej roboty jest nakladaniem strzemion i wiazaniem, a nie z gieciem !

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jutra ekipa zaczyna stawiać wieźbę, a ja przegapiłem zupełnie temat podbitki. Pytanie gdzie zdobyć materiał na nią(drewniana)?

 

Np. tutaj :)

 

Ja bede robil podbitke z plyt AquaPanel Knaufa (plyty cementowo-styropianowe) - przykreca sie toto mniejwiecej jak plyty kg i tynkuje. Chce miec biala podbitke zrobiona "na gladko" :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o lokalnego, sprawdzonego dostawcę. Co do ceny stali to miesiąc temu płaciłem 2760 za stal prostą, transport gratis (Lubar). Co do zbrojenia ław, to kupiłem w budozbycie pogięte pręty i strzemiona. 2 zbojarzy powiązało całość w 2 godziny. Koszt tej usługii to 270zł. Z kolei u szwagra zbrojenie trwało dobre 2 dni, pomimo tego że strzemiona już były pogięte(1 zbrojarz z pomocnikiem).

Tak naprawdę wiele zależy od widzimisie fachowca, ale moim zdaniem nie ma sensu samemu giąć strzemion, napewno nie jest to opłacalne i nie osiągnie się takiej dokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o lokalnego, sprawdzonego dostawcę.

 

No to w Handlobudzie placilem 3 tygodnie temu 2,4k pln brutto. Ceny spadly na pysk co widac chocby tutaj:

 

http://www.puds.pl/images/ics/pret/28-2008_43-2008.png

 

Na wiekszosci skladow juz teraz powinna byc realna cena w okolicy 2-2,2k pln.

 

Co do ceny stali to miesiąc temu płaciłem 2760 za stal prostą, transport gratis (Lubar).

 

Stal w ciagu ostatniego miesiaca staniala do poziomu samego poczatku roku, kiedy ja kupowalem w Wodzislawiu w spoldzielni na marklowickiej za 2,2k pln ;-) Wiec masz sie z czego targowac!

 

[...]

Tak naprawdę wiele zależy od widzimisie fachowca, ale moim zdaniem nie ma sensu samemu giąć strzemion, napewno nie jest to opłacalne i nie osiągnie się takiej dokładności.

 

To tez zalezy od fachowca. Moj gial po 5 strzemion naraz. Wszystkie wychodzily rowne tak ze mi kopara opadla jak to zobaczylem ;-)

 

Sam szalowalem / gialem / zbroilem swoje lawy i dla mnie szybkosc / dokladnosc fachmana co robil mi strop to byl czysty kosmos ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...