Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Daga&Adam Bardzo dziękuję za namiary.

 

Nie ma za co :) Z Handlobudem buduje mi sie bardzo dobrze - niewykorzystane materialy zabieraja spowrotem odliczajac z FV, ubite porothermy wymieniaja na nowe. Dzisiaj np. zwrocilem 19 cegiel klinkierowych z komina :-)

 

A wogole to skonczylem dzisiaj fugowac klinkier na kominie - na poczatku robota wydawala mi sie kosmicznie trudna ale trzeba podzielic ja na trzy etapy (wciskanie fugi w spoiny, po lekkim przyschnieciu - wygladzanie i w koncu czyszczenie) i fugi wygladaja jak malowane na obrazku!

 

A poniewaz w nocy moga byc przymrozki, mam w tej chwili komin opakowany styropianem i podgrzewany od srodka zarowka 200W :) :) :) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludziska kopie się, znaczy juz się chyba wykopało.

 

Co ten koparkowy wyprawiał z ta koparką, śmierc w oczach miałam.

Jak go zobaczyłam w akcji -wybaczyłam mu cenę.

 

 

W 4 godziny dziura jak ta lalka, według sznurka , no nie do wiary.

 

 

Jamles, a te zyski mogą być wypłacone polewalnością w procentach ????

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles przykro mi te dzieci tak mają :((

Ja osobiście bardzo dużo wspieram osób, głównie poszkodowanych przez lot, nie tylko na święta.

 

Źle zrozumiałam przesłanie,

 

ale nam pifko nie zaszkodzi czy jakieś insze wino.

Wszystko jest dla ludzi tylko do tego trzeba rozumu używać .

 

Adiqq odsprzedać nie mam, ale mam namiary na producenta z Myślenic za 1490 nowy z transportem i montażem - od ręki :))) rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .Długo tu ie byłem ale mam pewne zapytanie.Zaczynam ocieplać poddasze ale także posiadam strych który będzie nie ogrzewany i mam zapytanie czy ocieplać także go pod dachówką czy wystarczy ocieplić strop między poddaszem a tym strychem?Wełna 15 starczy ?Dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszołech że ten wykonawca jest strasznie dobry ale nie wiem czy tani, musiałbyś sprawdzić, u szwagra teraz bydzie robić

http://www.install.rybnet.pl/

 

Dzieki Marwal. Zdaj relację, czy szwagier jest zadowlony z usług i ceny...

 

Witajcie .Długo tu ie byłem ale mam pewne zapytanie.Zaczynam ocieplać poddasze ale także posiadam strych który będzie nie ogrzewany i mam zapytanie czy ocieplać także go pod dachówką czy wystarczy ocieplić strop między poddaszem a tym strychem?Wełna 15 starczy ?Dzięki za odpowiedzi.

 

Moim zdaniem nie warto ocieplać strychu, lepiej kasę wydać na dodatkowe oceiplenie stropu, bo 15cm to może być trochę mało. U mnie w projekcie jest 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W związku z tym, że na wiosnę planuje rozpoczęcie modernizacji moich czterech ścian, proszę o namiary na jakiegoś sprawdzonego no i oczywiście niedrogiego kierownika budowy :D mile widziane są również namiary na ekipy zajmujące się nie tylko budową, ale również rozbiórkami ponieważ w moim projekcie przewidziana jest rozbiórka dachu oraz pierwszego piętra. Dzięki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska :)

 

Czy ktos nie potrzebuje przypadkiem desek na szalunki, stempli i kantowek ?

 

Wlasnie rozszalowuje strop, do konca tygodnia powinienem miec wszystko na zoli ;) Desek bylo jakies 6-7m3, zostanie pewnie kolo 5m3. Calosc bedzie oczyszczona z betonu i z gwozdzi. Deski posortowane dlugosciami. Dlugosci rozne - od 1,5-2m do 4-5m ale wszystkie rowniutkie, tzn. odpadu powinno byc bardzo malo :) Deski naprawde porzadne - kupowane po 600 pln / m3. Z kubik czy poltorej bedzie desek z oflisem (zaokraglone z jednej strony) - na szalunek spokojnie sie nadaja, na deskowanie dachu juz nie bardzo :)

 

Do tego bodajze 250 czy 300 stempli i 3-4m3 kantowek 10x8.

 

Calosc byla na szalunek stropu ~150m2 + dosc duze schody (16 stopni), spokojnie starczy na zaszalowanie stropu 120-130m2 :)

 

Ceny:

 

1m3 desek - 350 pln (placilem 600 ;)

1m3 kantowki - 400 pln (placilem 700 ;)

1 stempel = 5 pln (placilem 8 ;)

 

Za calosc dam jeszcze jakas znizke - kwestia dogadania :) Pomoge przy zaladunku. Odbior - Wodzislaw Sl.

 

W razie czego piszcie na priva!

pozdr.

 

--

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W związku z tym, że na wiosnę planuje rozpoczęcie modernizacji moich czterech ścian, proszę o namiary na jakiegoś sprawdzonego no i oczywiście niedrogiego kierownika budowy :D mile widziane są również namiary na ekipy zajmujące się nie tylko budową, ale również rozbiórkami ponieważ w moim projekcie przewidziana jest rozbiórka dachu oraz pierwszego piętra. Dzięki za odpowiedzi

 

Szukasz taniego kierbuda "na papierze", czy faktycznie kierbuda, ktory bedzie co drugi dzien na budowie Ci zrzedzil co trzeba poprawic ? ;)

 

Jak tego pierwszego to moj bieze bodajze 1,5k pln / budowe i jest z Rybnika. Namiary jak chcesz - to pisz na priva!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...