Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam...

Działkę już mam... wspaniałą żonę i syna też.

Mam też chyba wszystkie potrzebne kartki podpisane żeby zaczynać.Projekt indywidualny.Działka uzbrojona. Chcę wyprodukować 175m powierzchni pod dachem plus 32m garaż na działce w okolicach Jastrzębia.

Ale zanim tak będzie to pojeżdżę sobie windą na 6 piętro w "wielkiej płycie" jeszcze jakiś czas.

Powodzenia i wytrwałości oraz dobrych cen na najlepsze materiały życzę i oczywiście liczę na pomoc znawców tematu tworzenia-budowania i nie tylko...

 

...rozpocząłem właśnie maraton lub bieg z przeszkodami a może wielobój?

 

Pozdrawiam

Xavieer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dużo czy mało?

Nie za dużo jak na nieocieplony dom.

Nie chodzi o audytora tylko o zwykłą aplikację OZC (ja używam Herz OZC - darmowy).

Praca jest nieco mozolna - nie gwarantuję że pomogę w krótkim czasie ale jak masz to rzuć jakieś szkice z wymiarami (projekt?) ale musi być napisane jakie i gdzie są materiały itp. Jest z tym trochę zabawy. Mogę Ci wysłać obliczenia z mojego domu jeżeli to jakoś Ci pomoże.

Jadę dziś do daggulki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dawno mnie nie było ale wpadłam się pochwalić, że mamy Pozwolenie na Budowę od kilku dni w domku :).....

 

Dalej walczymy z Vattenfalem o prąd bo spóźniają sie już dwa miesiące ale po telefonie z naszej strony obiecali zrobić przyłącze teraz w ciągu dwóch tygodni...tłumaczą się ogromnym boomem budowlanym hmm...no ciekawe to :) ale wybaczam...

 

Będziemy też odwiedzać częściej wodociągi i Urząd Miasta gdyż podobno weszła od 14 stycznia Uchwała która mówi iż na prośbę kilku budujących Gmina może pokryć koszty inwestycji ciągnięcia nitki u nas 150 m :) Nie widziałam jeszcze tej Uchwały ale próbuje ją skąbinować...jeśli będę wiedziała coś wiecej i konkretniej to dam znać :)

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dawno mnie nie było ale wpadłam się pochwalić, że mamy Pozwolenie na Budowę od kilku dni w domku :).....

 

Dalej walczymy z Vattenfalem o prąd bo spóźniają sie już dwa miesiące ale po telefonie z naszej strony obiecali zrobić przyłącze teraz w ciągu dwóch tygodni...tłumaczą się ogromnym boomem budowlanym hmm...no ciekawe to :) ale wybaczam...

 

Będziemy też odwiedzać częściej wodociągi i Urząd Miasta gdyż podobno weszła od 14 stycznia Uchwała która mówi iż na prośbę kilku budujących Gmina może pokryć koszty inwestycji ciągnięcia nitki u nas 150 m :) Nie widziałam jeszcze tej Uchwały ale próbuje ją skąbinować...jeśli będę wiedziała coś wiecej i konkretniej to dam znać :)

 

Pozdrawiam!!!

 

Gratuluje i cieszę się.

Czyli czekacie na ocieplenie tak jak my :)))

 

Na wiosnę razem do boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dawno mnie nie było ale wpadłam się pochwalić, że mamy Pozwolenie na Budowę od kilku dni w domku :).....

 

Dalej walczymy z Vattenfalem o prąd bo spóźniają sie już dwa miesiące ale po telefonie z naszej strony obiecali zrobić przyłącze teraz w ciągu dwóch tygodni...tłumaczą się ogromnym boomem budowlanym hmm...no ciekawe to :) ale wybaczam...

 

Będziemy też odwiedzać częściej wodociągi i Urząd Miasta gdyż podobno weszła od 14 stycznia Uchwała która mówi iż na prośbę kilku budujących Gmina może pokryć koszty inwestycji ciągnięcia nitki u nas 150 m :) Nie widziałam jeszcze tej Uchwały ale próbuje ją skąbinować...jeśli będę wiedziała coś wiecej i konkretniej to dam znać :)

 

Pozdrawiam!!!

 

Gratuluje i cieszę się.

Czyli czekacie na ocieplenie tak jak my :)))

 

Na wiosnę razem do boju.

 

Ja mam zalane ławy pod częscią piwniczną, jak pogoda da za tydzień zaczynają murować piwnicę, a ja ze względu na usunięcie migdałków przymusowo siedzę w domu i się nudzę :(

Buduję w Chwałowicach w drodze na Radziejów, około 150 m za przejazdem kolejowym. A wy dziewczyny gdzie budujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar mówisz o tej Uchwale z 14 stycznia 2009 bo to świeża sprawa...zobaczymy co z tego wyniknie ale my już tak długo zwlekamy z tym przyłączem wody że trzeba coś zacząć działać wreszcie w tym kierunku :)

Nie. To jest jakieś prawo które mówi o obowiązku pewnych podmiotów do zaopatrzenia w media. Mnie o tym temacie mówił mój kierbud, który budował się w tym samym czasie co ja.

Jemu wodociągacze rybniccy nie chcieli podprowadzić wody pod oddaloną działkę i z tego co wiem - wywalczył. Wiem również, że wywalczył sobie prawo do POŚ mimo, że miasto chciało go podłączyć do sieci. Ustawa musi być gdzieś z lat 2006-2007 lub wcześniejszych. Jak mi się uda to znaleźć to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar jeśli coś znajdziesz to daj znać :) byłabym wdzięczna, bo będziemy walczyć by Miasto pokryło koszty tej inwestycji a im więcej Ustaw na których można się oprzeć tym lepiej...

 

Ewa :) jak dobrze pójdzie to zaczniemy już w marcu ale nie mamy jeszcze nawet fundamentów...dopiero początek :)

 

Marwal My budujemy w Radlinie ale w Chwałowicach mam rodzinkę i znam okolice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
piejar mówisz o tej Uchwale z 14 stycznia 2009 bo to świeża sprawa...zobaczymy co z tego wyniknie ale my już tak długo zwlekamy z tym przyłączem wody że trzeba coś zacząć działać wreszcie w tym kierunku :)

Nie. To jest jakieś prawo które mówi o obowiązku pewnych podmiotów do zaopatrzenia w media. Mnie o tym temacie mówił mój kierbud, który budował się w tym samym czasie co ja.

Jemu wodociągacze rybniccy nie chcieli podprowadzić wody pod oddaloną działkę i z tego co wiem - wywalczył. Wiem również, że wywalczył sobie prawo do POŚ mimo, że miasto chciało go podłączyć do sieci. Ustawa musi być gdzieś z lat 2006-2007 lub wcześniejszych. Jak mi się uda to znaleźć to dam znać.

 

Kurcze, ja mam 100mb wody do podciągnięcia. Daj coś znać (jakieś szczegóły) - to też będę walczyć :) bo koszty spore...zawsze lepiej wpierw powalczyc co nie? Na podłączenie wody mam czas i tak wodę do końca budowy mogę brać od sąsiada, zbiornik już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mediami to chyba kazdy mial/ma problem.Z energetyka to mialem jazde, kazali czekac do lipca,budowe rozpoczalem w lutym, postanowilem zrobic umowe o wykup,chyba tak to sie nazywa, zrobilem lacze na wlasny koszt ( w warunkach pislalo ze pozostawiona jest petla do mojej dzialki a sam przylacz w granicy dzialki,do domu 13 metrow ), pozniej odsprzedalem im ten przylacz.

z woda juz tak nie szalalem , przyszli jak mialem sciany parteru.w sumie wody do czasu przykrycia stropem parteru zuzylem kolo 5m3 ,sasiad poratowal.tez polecam podobne wyjscie jesli vatenfall leci z wami w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to?

ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, DzU Nr 72, poz. 747 ze zm

Szukam w każdym razie.

Znalazłem:

http://www.maszglos.pl/download.php?id=73

Zauważcie różnicę między przyłączem a siecią. Nie czytałem całości bo mi się nie chce :lol: ale wydaje mi się, że sieć musi robić dostawca. Ostatecznie nie musicie mu przekazać przyłącza choć pewno inaczej nie będą chcieli przyłączyć. Tylko zatrzymanie takiego długiego przyłącza dla siebie pozwoli uniknąć podłączania innych odbiorców do waszej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja mam 100mb wody do podciągnięcia. Daj coś znać (jakieś szczegóły) - to też będę walczyć :) bo koszty spore...

 

100mb = jeden dzien kopania, ~350 pln za wypozyczenie minikopareczki i dzien w plecy :-) 100mb rury = 500-600 pln. Nie znam tej nowej ustawy ale zeby nie bylo tak, ze zrobia na swoj koszt ale jak postoisz w kolejce i np. potrwa to 2 lata :-) Zalezy, jak bardzo Ci zalezy ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką firmę produkującą okna plastikowe możecie polecić ?

- najlepiej z naszego regionu oczywiście.

 

Mogę napisać jakiej NIE polecam, a mianowicie ROTO z Rydułtów. Trzymajcie się od nich z daleka. Same okna są OK, ale ekipa co je montuje to patałachy kompletne, nie wiedzą co to sznurek i poziomica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką firmę produkującą okna plastikowe możecie polecić ?

- najlepiej z naszego regionu oczywiście.

 

Mogę napisać jakiej NIE polecam, a mianowicie ROTO z Rydułtów. Trzymajcie się od nich z daleka. Same okna są OK, ale ekipa co je montuje to patałachy kompletne, nie wiedzą co to sznurek i poziomica.

 

A czy ktoś posiada wiedzę na temat firmy LEX ze Świerklan lub AP z Żor ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tez długo szukałam dobrych okien i wybralam firme z Rybnika pana Grzomby na Mikołowskiej.Moze maja troszke drozsze okienka ale wiem ze sa porzadne ,montaż maja szybki i profesjonalny.Ja jestem bardzo zadowolona,wiec moge ich polecic.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...