Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

handlobud wybieram/wybieralem (bo juz dlugo tam nie bylem) na grube rzeczy typu sciany,dach.teraz to wpadam do malej hurtowni Jokiel na Cyganku,kobieta od pierwszego zlozonego zamowienia zaczela dawac mi takie ceny ze handlobud przy tych ilosciach wypadal srednio.

co do stempli to takie do 2,4m leza u mnie juz od pol roku,czasami ktos wpadnie,cos kupi ale z 250szt lezy jeszcze jakies moze 80szt,jak sie nikt nie zjawi to zrobie z nich "elewacje" drewutni czy czegos podobnego, jako opal to chyba ostatecznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, trzeba kupować materiały... Sezon powoli rusza..

30 grudnia 2008 w Handlobudzie za Porotherm 30 dostałem cenę 4,86

w tym tygodniu 5,2 . Czyżby poszły do góry?

Jeśli macie jakieś namiary na kogoś tańszego - piszcie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=542777859

 

"Dodatkowe informacje o przesyłce i płatności

ODBIÓR WŁASNY ,KOSZTY TRANSPORTU INDYWIDUALNIE!"

 

Z transportem wyjdzie drozej niz w lokalnej hurtowni.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z opalaniem kotłem na eko groszek? bardzo prosze o opinie . tzn ile spalił , przy jakiej powierzchni itp

 

w moim przypadku jest tak: 110m powierzchni ogrzewanej (z tego polowa na pol gwizdka 16-18stC) + 50m nieogrzewanej piwnicy. Do tego nieskonczone ocieplenie dachu (tylko 1 warstwa welny, brak plyt GK). W najwieksze mrozy tej zimy (noca -15, dzien bylo cos kolo -10) palilem prawie worek dziennie (czyli niecale 25kg), teraz pol worka na dzien, moze troche wiecej. W tym jest uwzglednione grzanie CWU.

Nie wiem na ile Ci sie te dane przydadza, bo porownanie z innym domem jest klopotliwe. Powierzchni nie da sie wprost przeliczyc na zapotrzebowanie na cieplo, do tego rozne technologie budowy, wentylacja, okna, lokalne warunki itp. A na dokladke roznej jakosci wegiel i sprawnosc kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z opalaniem kotłem na eko groszek? bardzo prosze o opinie . tzn ile spalił , przy jakiej powierzchni itp

 

w moim przypadku jest tak: 110m powierzchni ogrzewanej (z tego polowa na pol gwizdka 16-18stC) + 50m nieogrzewanej piwnicy. Do tego nieskonczone ocieplenie dachu (tylko 1 warstwa welny, brak plyt GK). W najwieksze mrozy tej zimy (noca -15, dzien bylo cos kolo -10) palilem prawie worek dziennie (czyli niecale 25kg), teraz pol worka na dzien, moze troche wiecej. W tym jest uwzglednione grzanie CWU.

Nie wiem na ile Ci sie te dane przydadza, bo porownanie z innym domem jest klopotliwe. Powierzchni nie da sie wprost przeliczyc na zapotrzebowanie na cieplo, do tego rozne technologie budowy, wentylacja, okna, lokalne warunki itp. A na dokladke roznej jakosci wegiel i sprawnosc kotla.

 

Dziekuje za informacje , miałes problemy z nabyciem groszku? ile zapłaciłeś za tone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba "nadejszła" wiekopomna chwila

i czas kupować materiały.

 

Uważacie , że juz niżej nie spadną ???

Bo z reguły w marcu już ida do góry ??

 

Zaczynający jak zamyślacie z tymi materiałami ???

 

 

Ewuś my się rozglądamy za materiałami...mamy wyceny z Handlobudu, Budo zbytu, będziemy mieli z Lubaru i jeszcze szukamy. Ceny właściwie w miarę porównywalne. A gdzie Wy kupujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...