Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aha - dodam jeszcze, ze ja sie w antracycie robena zakochalem z uwagi na to, ze jest tylko delikatnie polyskujacy - generalnie to taki jakby mat z lekka angoba... :) Nie podobaja mi sie dachowki glazurowane, ktore swieca jak psu jaj**, wiec z marszu niestety odpadla wiekszosc ceramiki ;-)

pozdr.

 

zgadzam sie z przedmówca:) też nie podobają nam się glazurowane ale to kwestia gustu. Własnie dziś oglądałem z żona antracytową Robena, masz juz położoną?? nie umimy trafić na antracyt robena na dachu w całej okazałości, z tego co widziałem na fragmencie expozycji to jest ciemniejsza od antracytów innych producentów i to mi się podoba , jest prawie czarny matowy z delikatnym połyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówca:) też nie podobają nam się glazurowane ale to kwestia gustu. Własnie dziś oglądałem z żona antracytową Robena, masz juz położoną??

 

Bede mial za 2 tyg.. Ale moj sasiad juz ma kompletny :-) Znam tez inny dom w okolicy z ta dachowka. Tylko teraz nic nie zobaczysz - wszystko przykryl snieg :-) Jak przyjdzie lekka odwilz to zapraszam ;-)

 

nie umimy trafić na antracyt robena na dachu w całej okazałości, z tego co widziałem na fragmencie expozycji to jest ciemniejsza od antracytów innych producentów i to mi się podoba , jest prawie czarny matowy z delikatnym połyskiem

 

Ten polysk jest wiekszy jak dachowka zamoknie - robi sie tez wtedy bardziej czarny. W sloncu jak jest suchy - robi sie z niego taki aksamitny mat. Dokladnie taki jakiego szukalem :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów za miedzy.

Szukam sprawdzonej i pewnej ekipy budowlanej do budowy dużej parterówki (poddasze do zadaptowania później) w Mikołowie.

Jestem na etapie kompletowania dokumentacji.

Planowane rozpoczęcie prac to maj-sierpień 2009

Nie zalaeży mi na wielkiej firmie i specjalnie na zawrotnym tępie. Szukam samodzielnej , sprawnej i w miare taniej ekipy która doradzi w miare potrzeby i bedzie powaznie podchodziła do inwestora ! :))

 

prosze o info na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma sprawdzona hurtownię w Mszanej właściciel Pan Szermuszyn Terrom jak na razie tam znalazłam najtańsze wszystko. Max za 3.10 i Roben plus kasztan za 3.17 z dowozem i rozładunkiem . Tez mieliśmy budować z porothermu 25 ale jednak poważnie zastanawiamy sie nad zwykłym maxem 30 i docieplenie 12 lub 15 . Jak rozmawiałam z fachowcem to powiedział ze to jest mu obojętne z czego robi przyznał racje że przy porothermie fugi są fajnie równe ale jak ocieplamy to i tak za długo na nie nie będziemy patrzeć. Mówi że jak będziemy murować z maxa 30 to lepiej bo będzie łatwiej zbrojenie na strop usadowić obmuruje górę cegłą i nie trzeba będzię szałować. Mam wyceny z paru firm i jak chodzi o Roben ale kasztan to najdrożej w Handlobudzie policzyli Budo Zbyt jest tańszy jak chodzi o rynny z Marley to prawie to samo wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma sprawdzona hurtownię w Mszanej właściciel Pan Szermuszyn Terrom jak na razie tam znalazłam najtańsze wszystko. Max za 3.10 i Roben plus kasztan za 3.17 z dowozem i rozładunkiem . Tez mieliśmy budować z porothermu 25 ale jednak poważnie zastanawiamy sie nad zwykłym maxem 30 i docieplenie 12 lub 15 . Jak rozmawiałam z fachowcem to powiedział ze to jest mu obojętne z czego robi przyznał racje że przy porothermie fugi są fajnie równe ale jak ocieplamy to i tak za długo na nie nie będziemy patrzeć. Mówi że jak będziemy murować z maxa 30 to lepiej bo będzie łatwiej zbrojenie na strop usadowić obmuruje górę cegłą i nie trzeba będzię szałować.

 

Latwiej dla niego, nie dla Was ;-)

 

Generalnie - budujcie z tego co najtansze. Przy cenie max 30 VS porotherm 25 wezcie tez pod uwage zuzycie zaprawy - max jest "krotki" i trzeba uzupelniac spoiny pionowe, wiec zaprawy moze wyjsc ponad 2 x wiecej niz przy porothermie z PW, a zaprawa to wcale niemaly koszt :) Ja bym wybral porotherm 25, cenowo pewnie wyjdzie na to samo. 5cm wiecej miejsca w srodku przy tych samych rozmiarach zewnetrznych ;-) Moze sie ktos smiac ale 5cm przy np. obwodzie sredniego domu to 3-4m2 przestrzeni wiecej w srodku - na niektorych blokach tyle nie maja nawet lazienki :-)

pozdr.

 

--

Adam Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja buduje z porotherm 44 i zero docieplania moze być?

 

Wiesz, temat sciana 1W czy 2W to temat rzeka i nie chce zaczynac wojny ;) Dla mnie sciana 1W jest poprostu zimna :) I jak budujesz ze "zwyklego" Porothermu 44 (nie wersji Si) to juz teraz sciana nie bedzie spelniac warunkow odbioru i przy skladaniu papierow o pozwolenie na budowe - nie powinienes go otrzymac.. No i 44 vs 25 to 19cm roznicy - na obwodzie np. mojego domu = 65mb tracisz az 12m2 - czyli ok 8-9% powierzchni mieszkalnej.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sciana 1W jest poprostu zimna :) I jak budujesz ze "zwyklego" Porothermu 44 (nie wersji Si) to juz teraz sciana nie bedzie spelniac warunkow odbioru [...]

Juz dyskutowalismy na temat OZC i ilosci ciepla uciekajacego przez sciany oraz oplacalnosci ocieplania styro o roznej grubosci, wiec prosze mi tu nie siac paniki :)

A co do norm - cos sie zmienilo? Bo mi sie wydawalo, ze norma dla scian 1W to 0,5W/m2K a 2W 0,3W/m2K. Norma dla sciany 1W jest spelniona nawet przez zwykly PTH 38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dyskutowalismy na temat OZC i ilosci ciepla uciekajacego przez sciany oraz oplacalnosci ocieplania styro o roznej grubosci, wiec prosze mi tu nie siac paniki :)

 

Hm, nie pamietam tego watku (w tym temacie) ale roznice miedzy sciana z porothermu 44 (U=~0,3), a np. porothermu 25 + 20cm styro (U=~0,15) sa spore. Przy elewacji ~200m2, zakladajac srednia temperature w sezonie grzewczym ~0C i 4320h, zatem roznica traconej energii miedzy dwoma rodzajami scian to 200 * 4320 * 0,15 * 20 = 2592kWh. Zakladajac ogrzewanie pradem, oszczednosc to 2592 * 0,35 = 907,2 pln / sezon, przy jakims gazie, czy oleju - zapewne ok 500-600 pln :) Czy to duzo, czy malo ? Niech kazdy sam oceni :D

 

A co do norm - cos sie zmienilo? Bo mi sie wydawalo, ze norma dla scian 1W to 0,5W/m2K a 2W 0,3W/m2K.

 

Tak - od 1 stycznia 2009:

 

http://www.polskieustawy.com/norms.php?actid=4395&norm=1&lang=48&adate=20090101&head=0

 

Przypominam, ze "stary" porotherm 44 ma U = 0,31 czyli nie spelnia normy :-) Wienerberger zrobil "nowy" porotherm 44 ktory ma U=0,30, choc na stronach jeszcze nie wszystko zaktualizowali:

 

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1077526678644&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1119356883967

 

"Współczynnik przenikania ciepła U=0,31* W/m˛K

* zaprawa termoizolacyjna Porotherm TM"

 

Przy normalnej zaprawie ma jeszcze wiekszy wspolczynnik !!

 

Norma dla sciany 1W jest spelniona nawet przez zwykly PTH 38.

 

Niestety, U=0,35 od 1 stycznia wymaga docieplenia :) Cos mi sie wydaje, ze bedzie to w polsce niedlugo towar nie do kupienia - bo kto by kupowal 38 i ocieplal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowy bywalec tego forum ale mam sporo pytań, na ściany nośne w środku domu mam kamienie 25 czy można tez ewentualnie dac 20 oczywiście za zgoda nadzoru. Z czego najlepiej zrobić działówki bo cena porothermu połówek jest nieciekawa. Czy ktoś ma jakiś namiar na stal w dobrej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowy bywalec tego forum ale mam sporo pytań, na ściany nośne w środku domu mam kamienie 25 czy można tez ewentualnie dac 20 oczywiście za zgoda nadzoru.

 

Ale z jakiego materialu masz te kamienie ? Z silikatow mozesz dac nawet grubosc 18cm, z innych lzejszych / slabszych materialow raczej 25 to minimum. Ponizej beda juz problemy z np. ukryciem rurki kanalizacyjnej, praktycznie brak mozliwosci robienia roznych bruzd pod instalacje etc :)

 

Z czego najlepiej zrobić działówki bo cena porothermu połówek jest nieciekawa.

 

Ja robilem z szarego gazobetonu na grubosc 12cm. Jezeli zalezy Ci troche na tlumieniu dzwiekow i wiekszej dzwiekoszczelnosci to celuj we wspomniane wczesniej silikaty - z tym ze murarze i elektryk nie beda zadowoleni - to jest bardzo twardy material i trudno sie go obrabia :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...