Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

roznica traconej energii miedzy dwoma rodzajami scian to 200 * 4320 * 0,15 * 20 = 2592kWh. Zakladajac ogrzewanie pradem, oszczednosc to 2592 * 0,35 = 907,2 pln / sezon, przy jakims gazie, czy oleju - zapewne ok 500-600 pln :) Czy to duzo, czy malo ? Niech kazdy sam oceni :D

 

no tak, tylko wszystko zalezy od tego czym ogrzewasz no i od powierzchni scian. W moim przypadku roznica o ktorej piszesz to niecale 200zl/rok. Zbyt malo, zeby sie babrac z jakims styro :) Co oczywiscie nie znaczy, ze innym sie to nie oplaca. Po prostu kwestia mocno indywidualna.

 

 

a to nowosc - zniknelo rozroznienie scian 1W i 2W. Cos mi sie wydaje, ze w nastepnej aktualizacji beda takie parametry, ze sciana 1W bedzie niemozliwa do wykonania. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polećcie silikaty w naszych okolicach, chciałbym to zobczyć, hurtownie lub domki

 

Cieeeeezzzkooooo... Jak chcesz budowac - to kupuj np tu:

 

http://www.allegro.pl/item561399633_cegla_t_24_silka_silikat_silikaty_pustak_bloczek.html

 

Najlepiej jeszcze jak sam sobie transport zalatwisz - fabryka jest gdzies na wschodzie - ja bylem juz prawie zdecydowany na ~dwa tiry i transport sobie zalatwilem za 1,5k pln / kurs ale ostatecznie zrezygnowalem, bo jakby np. zabraklo materialu to ciezko byloby lokalnie go dokupic.. Hurtownie z okolicy niektore nawet nie wiedza co to silikaty i beda Ci zwykly beton komorkowy pokazywac, eh ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

Tak się zastanawiam nad studnią głębinową. Znacie kogoś kto się czymś takim zajmuje i jakie są orientacyjne koszty wykonania takiej studni?

Pomysł jest taki, żeby woda w kuchni była z wodociągu, ale już np. łazienka spokojnie mogłaby być ze studni (koszty - oszczędność powinna być duża) Chociaż słyszałem, że nasze kochane wodociągi robią tak: zabudują czujnik na "studni" i każą płacić kanalizację za zużycie ze studni, ale nawet jeśli, to zawsze to oszczędność na wodzie, a tej idzie mi mnóstwo (teraz na blokach, to co będzie w domu?!?) :)

No i nie musiałbym się sąsiada prosić o wodę na czas budowy - bezcenne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam czy można sie dowiedzieć gdzie najlepiej po ten gazobetonowy bloczek sie zgłosić znaczy kto je w regione rozprowadza

 

Gazobeton, czy silikaty ?

 

Gazobeton to inaczej beton komorkowy - to ten sam material :) Kupisz w kazdej hurtowni - to popularny material.

 

Co innego silikaty.. Choc jak sie dopiero dowiedzialem Handlobud jest partnerem handlowym grupy silikaty wiec juz cos powinni miec w ofercie z ich asortymentu - rok temu mogli sprowadzic ale bylo drogo, nie wiem jak teraz :)

 

Generalnie - dzwonic, dzwonic, dzwonic.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po zimowej przerwie 8)

Jestem na etapie ścian działowych(domek zamknięty), jak tylko skończę będę potrzebował fachowców do instalacji i wykończenia, proszę o namiary na sprawdzone ekipy(ew. ceny)

Z tego co ustaliłem:

elektryk 1800 za instalacje bez podłączenia gniazdek(zrobię sam)

centralne(na dole podłogówka na górze tylko w łazience, w 3 pokojach grzejniki) i instalacje wod-kan, cena z piecem na groszek(ślimak), grzejniki henrad około 21tys.

I pytanie dodatkowe lepiej ślimak czy tłok do groszka? oczywiście na PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie. Ile biorą u nas za robociznę dachu. Interesuje mnie wieźba i położenie dachówki. Rynny i podobne sprawy zostawiamy sobie na później. Czy około 40-45 zł/m2 to będzie normalna cena? Za kilka dni będziemy gadać z dachowcem i wdzięczna byłabym za opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie. Ile biorą u nas za robociznę dachu. Interesuje mnie wieźba i położenie dachówki. Rynny i podobne sprawy zostawiamy sobie na później. Czy około 40-45 zł/m2 to będzie normalna cena? Za kilka dni będziemy gadać z dachowcem i wdzięczna byłabym za opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

Witam wszystkich Rybniczan.

Równiez dokładam sie do pytania gdyż jestem na takim samym etapie.

A wiec mój cieśla zaproponował mi cene 55 zł za m2, w tym wieżba, folia,łaty,kontrłaty,kompletne orynnowanie, kompletne ułozenie dachówki, obróbki blacharskie.

Z tego co sie orientowałem to niezła cena.

Ale moze ktos ma namiary na tanszego ale zarazem dobrego i godnego fachowca od dachów?

A tak na marginesie, buduje sie w Boguszowicach :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile biorą u nas za robociznę dachu. Interesuje mnie wieźba i położenie dachówki. Rynny i podobne sprawy zostawiamy sobie na później.

 

Nie mozecie rynien zostawic na pozniej - najpierw sie montuje rynny, okapy, wroblowke, a dopiero pozniej dachowke - w standardowy sposob inaczej sie nie da ! :) Podbitke mozna zostawic na pozniej.

 

Czy około 40-45 zł/m2 to będzie normalna cena? Za kilka dni będziemy gadać z dachowcem i wdzięczna byłabym za opinie na ten temat.

 

40-45 to naprawde bardzo dobra cena. Nizej nie zejdziesz! W wiekszych miastach ceny dochodza do 100, a nawet 150 pln / m2 wiec tylko sie cieszyc :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...