Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sebo - dziynki za łorning ale spróbuja som coby mi inni nie godali jaki to piwo je. Kibelek mom na budowie i to je tyż dobro lokalizacjo do testów :wink:

U mie ciaproki skończyli łocieplać a w piątek inni zaczeli tynki wewnętrzne. Łobejrzymy co je warto ta ekipa. Poczontek wyglondo łobiecujonco.

Rzutem na taśma (przed szprycem) zrobiyłech dokumentacjo fotograficzno instalacji elektrycznej. Mom prawie 400 fotek :-) i rozrysowane wszystkie obwody (bo jako prawdziwy artysta-elektryk robiłech wedle natchnienio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem Majka i mieszkam w jednej z dzielnic Rybnika.

Mam do Was pytanko:) marzy mi się mały domek powiedzmy, że działke i projekt juz mam tylko przerażają mnie te wszystkie formalności i związane z nimi koszty, czy ktoś wie ile może to wszystko kosztować ? nie chodzi mi o samą budowe, ale o zezwolenia i takie tam :)

Same zezwolenia nie kosztują dużo chyba że będziesz się "bawić" :wink: w ekspertyzy geologiczne, badania gruntu itp. Większe koszty własne poniesiesz w formie straconych nerwów i siwych włosów. Pewne procedury potrzebują też czasu więc nie załątwisz tego w tydzień. Spróbuj zwalić to wszystko na adaptującego projekt - pewno Cię skasuje ale będziesz miała spokojniejszą głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - dziynki za łorning ale spróbuja som coby mi inni nie godali jaki to piwo je. Kibelek mom na budowie i to je tyż dobro lokalizacjo do testów :wink:

U mie ciaproki skończyli łocieplać a w piątek inni zaczeli tynki wewnętrzne. Łobejrzymy co je warto ta ekipa. Poczontek wyglondo łobiecujonco.

Rzutem na taśma (przed szprycem) zrobiyłech dokumentacjo fotograficzno instalacji elektrycznej. Mom prawie 400 fotek :-) i rozrysowane wszystkie obwody (bo jako prawdziwy artysta-elektryk robiłech wedle natchnienio)

To tak jak jo - z tym że tynkowac tynkowałem som a co za tym idzie fotografie mom i tylko sie modlic by te natchnienie się kiedyś mi nie przewiertało :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem Majka i mieszkam w jednej z dzielnic Rybnika.

Mam do Was pytanko:) marzy mi się mały domek powiedzmy, że działke i projekt juz mam tylko przerażają mnie te wszystkie formalności i związane z nimi koszty, czy ktoś wie ile może to wszystko kosztować ? nie chodzi mi o samą budowe, ale o zezwolenia i takie tam :)

Same zezwolenia nie kosztują dużo chyba że będziesz się "bawić" :wink: w ekspertyzy geologiczne, badania gruntu itp. Większe koszty własne poniesiesz w formie straconych nerwów i siwych włosów. Pewne procedury potrzebują też czasu więc nie załątwisz tego w tydzień. Spróbuj zwalić to wszystko na adaptującego projekt - pewno Cię skasuje ale będziesz miała spokojniejszą głowę.

 

i mniej nerwów a co za tym idzie duższe życi :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Rybnik to niedaleko mnie ....a jakoś nie rozumiem za bardzo co piszecie :wink: . Ja będę budować w Zebrzydowicach , to będę cesarok (tak słyszałam)....a to inna gwara :D ? Pozdrawiam serdecznie-Dagmara.

 

Ni ma sprawy z Cesarokami tysz sie dogodomy :)

 

(jo zazynom być gorolym przez zasiedzyni :p :p :p ) - hanysym byda zaś z korzyni do śmierci :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D Jako, że jesteście grupą rybnicką to może słyszeliście albo mieliście kontakt z firmą budowlaną TECH-BUD z Gaszowic. Spodobała mi się ich oferta ale nie wiem czy będę zadowolona z ich pracy :D , jeśli ktoś może udzielić mi jakichś informacji o solidności tej firmy to będę naprawdę wdzięczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niby podobna jak u innych wykonawców ale dodatkowo będę miała bez dodatkowych opłat architekta, geodetę, kierownika budowy, tymczasowe ogrodzenie, transport, jakieś mapki z przyłączami (o ile dobrze zrozumiałam), oni też załatwiają całą papierologię związaną z pozwoleniem na budowę. Ja się całkowicie nie znam na budowie, mój chłop zresztą też nie i dlatego chcemy aby jedna firma postawiła nam dom. aha przypomniało mi się, że nie biorą żadnych zaliczek a zapłata po ukończeniu robotyz możliwością płacenia w ratach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...