Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wlasnie - nie ma ktos z Was na zbyciu jakichs starych drzwi z oscieznica ?

Najlepiej jakies metalowe.. Rozmiar z tego co pamietam to mam tam chyba dziure 94 albo 104 szeroka.. Moze gdzies Wam zbywaja, leza w piwnicy, garazu, a moze konczycie budowe i trzeba tymczasowe zdemontowac ? :) Podjade i pozbede sie problemu! ;) :) :) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

walą w pręta z tymi dachówkami, ja też już porównywałem w Budozbycie, Handlobudzie, Lubarze, Hadexie, w Orzeszu jakaś firma " Dachy i ... " i powiem wam kolega ma rację żadnej promocji nie było i nie ma, tylko rabaty różne,

najgorzej bo nie mogę się zdecydować czy Braas czy Roben Plus czy średzka falista, najbardziej podoba mi się ta ostatnia w kolorze czarno-brązowym ale jak w jednym tańszy Brass to w drugim Plus to w trzecim ŚF

 

Moim zdaniem Myszka niezłe te ceny, a Adiqq chyba do poszukania jeszcze :wink:

jedyna promocja Robena to.....

http://www.roben.pl/42313.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazobetonu na metr kw wchodzi ok. 8 sztuk, jutro kupuję po 4,09 szt.

Witam mi udało się za 3.76 ale mam pytanie na czym się to kładzie czy na zwykłej zaprawie cz na speciałach.

Ale za jaką grubość? Ja piszę o 12cm.

Murować można na kleju(cienka spoina) lub tradycyjnie na zaprawie cement-wap. zależy od preferencji murarza.

 

Została mi prawie cała paleta porothermu 30cm, chętnych proszę o kontakt 791 566 046

Materiał do odbioru w Gaszowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu dachówki ja kupiłem Robena antracytowego(monza plus) po 2,9 brutto- 2 tygodnie temu Powierzchnia dachu 320 m2( dach kopertowy) najlepszą cene dali mi w Lubarze

 

To b. dobra cena.

 

Ja za to mam super mega cene na welne Rockwool Toprock (0,035) 15cm - 16,75 pln brutto / m2 i do tego Superrock 10cm (0,035) - 11,18 pln brutto / m2. To ostatnie dni na tak dobra cene - idzie podwyzka z rockwoola. Cena jest naprawde hiper dobra - nawet na allegro ceny nie schodza ponizej 19-20 za toprocka :-) Jak ktos chce namiar to piszcie. Transport gratis przy zamowieniu bodaj 4 palet (tych duzych rockwoolowych - na jednej tego toprocka jest 70m2), mozna laczyc.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką grubość będziesz ocieplał? Też myśle o rockwool'u

 

15 miedzy krokwie (mam krokwie 18cm - chcialem dac 16cm toprocka ale roznica miedzy 15stka, a 16stka jest totalnie nieproporcjonalna i nieoplacalna:) + 10 superrocka pod krokwie. W sumie 25 ale obie welny maja lambde 0,035 czyli chyba najlepsza na rynku. Opor tych dwoch warstw to 4,25 + 2,85 = 7,1, czyli przegroda bedzie miala U = 0,14 - niezle :)

 

Popularnie stosowany Megarock + Rockmin w takiej ilosci (15+10) daje opor 6,35, czyli U przegrody = 1,57, a "marketowy" domrock (0,045) grubosci 25cm daje juz opor tylko 5,5, czyli U = 1,81.

 

Z "ciekawych" obliczen - domrocka (sprzedawanego tak chucznie w promocjach w praktikerach / castoramach) trzebaby dac az 32cm, zeby uzyskac taka sama lambde jak "moj" zestaw toprock+superrock grubosci 25cm!

 

Warto zrobic sobie obliczenia, bo drozsze moze wyjsc taniej i zajmowac mniej cennego miejsca na poddaszu :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz:) co do materiałów "marketowych" i ich pseudo promocji mam podobne zdanie

 

Wlasnie wtaszczylem pod dach ~213m2 Rockwoola Toprocka 15cm grubego - 61 rolek po 16,75 / m2 HA HA :-)

 

W marketach ostatnio sprzedawali po 16,5 pln / m2.. duuuzo gorszego domrocka!!

 

No to rozpoczynam kurs ocieplania dachu ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu dachówki ja kupiłem Robena antracytowego(monza plus) po 2,9 brutto- 2 tygodnie temu Powierzchnia dachu 320 m2( dach kopertowy) najlepszą cene dali mi w Lubarze
cena super ja negocjuje bo jak na teraz to mam3.19 za roben antracyt :evil: reszta materiału:porotherm profi 7.20

bloczki bet. 38cm -

porotherm 44-6.70

porotherm 25-5.90

poro...11,5-5.22

poro...30-4.75

ocencie bo jak dla mnie to jest jeszcze margines do zbicia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gdzie można kupić najtańsze i najlepsze bloczki fundamentowe? Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...