Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena niby podobna jak u innych wykonawców ale dodatkowo będę miała bez dodatkowych opłat architekta, geodetę, kierownika budowy, tymczasowe ogrodzenie, transport, jakieś mapki z przyłączami (o ile dobrze zrozumiałam), oni też załatwiają całą papierologię związaną z pozwoleniem na budowę. Ja się całkowicie nie znam na budowie, mój chłop zresztą też nie i dlatego chcemy aby jedna firma postawiła nam dom. aha przypomniało mi się, że nie biorą żadnych zaliczek a zapłata po ukończeniu robotyz możliwością płacenia w ratach

Wygląda sensownie.

Uwaga na kierownika budowy - on musi pilnować Waszych interesów a nie firmy. Proponuję wziąć swojego "pitbulla" tym bardziej że jesteście "zieloni" :wink: . Nie traćcie czujności w rozmowach z firmą. Przed podpisaniem umowy wszystko jest słodko i ładnie ale umowę trzeba przeczytać i twardo bronić swoich praw. Miękka postawa może się odbijać czkawką przez cały czas budowy i przez wiele lat po jej zakończeniu. Zapiszcie z jakich materiałów ma to być budowane tzn jeżeli dachówka ceramiczna czy betonowa to jakiego producenta. Uwaga na zapisy o możliwości zmiany umówionej ceny i o stosowaniu "materiałów zastępczych - równoważnych". Zażądajcie wzoru umowy do spokojnej analizy - nie podpisujcie jej pod presją czasu. Sprawdźcie co faktycznie podpisujecie - czy umowa nie zmieniła postaci "w ostatniej chwili".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys rozmawiałem z firmą

http://www.grinsbud.pl

jesli chodzi o terminowosc to słyszałem ze jest tak jak w umowie

pare realizacji widziałem na własne oczy - w miare poprawnie

(choc dom w Czernicy był spartolony -widac go na zdjęciu )

 

moze bym sie z nimi zdecydował budować po raz kolejny ,ale na swoich warunkach -zadnej sciany 1-warstwowej (na zwyklej zaprawie z dodatkiem kulek styropianowych -tak to robią firmy) ..tylko 2 lub 3 W.

dachowka nie od lokalnego producenta (w cenie brassa)

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi co do podpisywania umowy, chociaż i tak nie będę wiedziała jaka dachówka lepsza? :oops: ale w razie jakichkolwiek wątpliwości mam nadzieję, że mi doradzicie.

Jeżeli w pozwoleniu na budowę jest wymóg inspektora to musi być. Ja tak miałem ze względu na zabezpieczenie przed szkodami gorniczymi

Wydaje mi się, że ja też będę musiała mieć inspektora bo w wypisie z planu zagospodarowania przestrzennego pisze: "z uwagi na to, że obszar znajduje się w obrębie terenu górniczego wznoszenie budynków wymaga spełnienia warunków ochrony przed wpływami działalności górniczej" Myślę, że taki inspektor to pilnuje już całej budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi co do podpisywania umowy, chociaż i tak nie będę wiedziała jaka dachówka lepsza? :oops: ale w razie jakichkolwiek wątpliwości mam nadzieję, że mi doradzicie.

To szukaj, czytaj i ucz się. Niestety, ze swojego doświadczenia wiem, że czasem nadmiar wiedzy utrudnia podejmowanie decyzji :wink:

Myślę, że taki inspektor to pilnuje już całej budowy?

Inspektora najmujesz sama. Możesz wziąć chłopa "do podpisywania" lub takiego do (prawie) codziennego doglądania. On ma reprezentować Twoje interesy. Podobnie jak kierownik. Ja wziąłbym "pitbulla" na kierownika i "podpisywacza" na inspektora, bo dyspozycyjność kosztuje. Nie licz na to, że za 600 PLN ktoś będzie co 2 dzień będzie przyjeżdżał na budowę (600 za całą budowę, nie na miesiąc :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar dziynki wielki za widoki z lauby :)

 

Jestem pod wrażeniem tych Biertułtowskich Dwóch Wieże :)

 

Dziynki wielkie :) - łza się w oku kręci :roll:

 

Dla rewanżu - nowe fotki u mnie tu możecie podejrzeć - stan na 10 lipca http://www.bastki.friko.pl/bryla/drenaz.html tu http://www.bastki.friko.pl/drzwi/drenaz.html i tu http://www.bastki.friko.pl/kociol/party.html

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie wszystkim kasa pokończyła i chodzom po parkingu z puszkom :D :D :D .

Jo wpadom poczytać ale ostatnio ni ma co

 

Wszyscy pomału wongli kupujom - to kasa ucieko.

 

Z ciekowaści Piejar po wiela na Marcelu - u nas niebotycznie 520 zł/t

 

Sebo8877

http://www.kwsa.pl/index.php?m=32&ind=4&cennik=gsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...