Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piwnice mam całkowicie schowane w ziemi dlatego zrezygnowałem z ocieplenia , nie zależy mi specjalnie na ciepłej piwnicy.

 

Warto zaizolowac przynajmniej pas 50 lub 100cm ponizej poziomu gruntu - na ta glebokosc w zimie bedzie Ci przemarzac sciana, a przemarznieta sciana to nie tylko chlod ale prawdopodobienstwo wystapienia grzybka, szczegolnie przy slabej wentylacji (a skoro jej nie bedziesz ocieplac to i pewnie wentylacja bedzie slabiutka).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam do sprzedania bloczki betonowe fundamentowe

 

w dwóch klasach betonu , oczywiście z atestem :

 

1. klasa betonu pomiędzy B15-b20 ( wymiar bloczka 12x25x38)

2. klasa betonu b25 ( wymiar bloczka 12x24x38 )

 

1 - w cenie 2,45 zł / szt ( w okolicach Knurów, Rybnik, Gliwice z transportem 2,90) - przy ilości (14 palet x 72 szt=1008 szt)

 

2. cenie 2,90 / szt ( w podobnych okolicach z transportem i HDS - +- 3 zł / km z Gliwic - wchodzi 10 palet po 60 szt. = 600 szt.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt :

696 325 520 - Arek

lub mailem : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Potrzebuję Waszej pomocy.. Doradzcie prosze czym najlepiej i najtaniej utwardzić wjazd do domu? Mamy spory kawalek wjazdu, kostka wyszłaby nas strasznie drogo, poniewaz to jakieś 300m, dlatego razem z mężem zastanawiamy się nad jakims kruszywem, kamyczkiem, tuczniem, ale nie bardzo się znamy czym byłoby najlepiej i gdzie można coś podobnego kupić do dobrej cenie? Będę wdzięczna za Wasze cenne rady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300m to faktycznie mnóstwo powierzchni :roll:

 

Ja Ci powiem jak ja zrobiłam :wink:

W zeszłym roku kupiłam kamień kopalniany ( u nas krzyczą tylko za transport, więc od jednej wywroty 18t. zapłaciłam 180zł) ... rozsypałam go grubo, ograniczyłam rollborderami drewnianymi coby nie roznieść go na pół działki :wink: , poleżało se toto roczek, zlasowało się (normalnie jeżdziliśmy po tym samochodami i parkowaliśmy w tym miejscu). W tym roku kupiłam 10 ton kamienia klińca i na to wysypałam (kliniec około 60 zł za tonę), ograniczyłam krawężnikami betonowymi (w betoniarni do nabycia za około 7zł za metr).

możesz zobaczyć w moim dzienniku na przedostatniej stronie jak to wygląda :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była rapówka plus Izoplast jedna warstwa i na to folia kubełkowa. Piwnice bez izolacji okazały się wystarczająco ciepłe. Zimą minimalnie 15 stopni przy minimalnym dogrzewaniu.

Oopss... przypomniałem sobie, że to co wystaje mi ponad grunt mam ocieplone 5 cm styropianu :D . Ot sklerozka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czym najlepiej i najtaniej utwardzić wjazd do domu

Potwierdzam, że najtańszy jest niesort z hałdy kopalnianej. Niesort oznacza że dostajesz to co kopara do łychy nabierze. Za większe pieniądze można kupić kamień z hałdy ale sortowany. Ja utwardzałem niesortem i muszę powiedzieć, że po 3 latach nastąpiło takie "posortowanie" że na wierzchu jest drobny pył, który zimą zamienia się w ciapę. Może pomaga to, co zrobiła Dagmara czyli przysypanie innym kamieniem. My będziemy niesort wybierać i na to miejsce przyjdzie jakaś kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję miejsca gdzie uzyskam fachową poradę dotyczącą rodzaju ogrzewania.

Mam do wyboru:

I - prąd + kominek DGP

II- prąd + kominek z płaszczem wodnym

 

zastanawiam się jeszcze nad kolektorami.

 

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jednak może Ktoś z Was ma namiary na kogoś kto doradzi co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co skłoniło Cię do tego prądu choć ma on swoje zalety :wink:. Patrząc na proponowane przez Ciebie opcje proponuję prąd+DGP+rekuperator. Płaszcz wodny i solary spowodują, że będziesz musiał wykonać typową wodną instalację z grzejnikami i rurami. Do Twoich opcji dodałem rekuperator bo grzejąc się prądem (czyli najdroższym medium) trzeba odzyskać maksimum ciepła z powietrza wydostającego się z wentylacji (a wentylować musisz). Dodatkowo przydałby Ci się GWC, który zimą wstępnie ogrzeje powietrze zasysane do domu. Wydaje się, że wszystkie te opcje będą b. drogie ale typowe ogrzewanie wodne również tanie nie jest - moje kosztowało ok 23 tys mimo, że zrobiłem je sam (fakt, że dom mam duży). Teraz, koszt ogrzewania to ok 3 tys rocznie (eko groszek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czym najlepiej i najtaniej utwardzić wjazd do domu

Potwierdzam, że najtańszy jest niesort z hałdy kopalnianej. Niesort oznacza że dostajesz to co kopara do łychy nabierze.

 

Ja mam tak:

 

- 370 pln / 17t niesortu

- 450 pln / 17t sortu (0-60cm)

 

Cena juz z transportem. Jest to "czerwony" tzw. kliniec, podobno ten drugi (sortowany) znacznie lepiej sie klinuje i jego tez zamowilem (jakies 5-6 wywrotek pewnie wejdzie). Nie dajcie sie nabrac na ten czarny syf z hald - on jest radioaktywny i kopalnie pozbywaja sie go bardzo chetnie za darmo :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję miejsca gdzie uzyskam fachową poradę dotyczącą rodzaju ogrzewania.

Mam do wyboru:

I - prąd + kominek DGP

II- prąd + kominek z płaszczem wodnym

 

Moim zdaniem jezeli juz prad to do tego tylko i wylacznie ogrzewanie wodne - czyli kominek z plaszczem wodnym. Dlaczego? Bo grzejac w II taryfie bedziesz mial z 30-50% taniej, a jezeli nie planujesz podlogowki to gdzies to cieplo generowane w nocy, ktore trzeba oddac w dzien - musisz magazynowac. Wiec potrzebny bedzie duzy bufor wodny, do ktorego latwo podepniesz kominek z plaszczem i kolektory. Do samych kolektorow zreszta musisz miec duzy bufor - on w lato generuje duze ilosci ciepla ktore gdzies trzeba oddawac :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jezeli nie planujesz podlogowki to gdzies to cieplo generowane w nocy, ktore trzeba oddac w dzien - musisz magazynowac.

Zakładam, że kolega właśnie zrobi podłogówkę grzaną elektrycznie, bez udziału wody. Taka płyta sama w sobie jest akumulatorem ciepła. Jeżeli idzie o kominek z płaszczem wodnym to przyznam, że nie jestem zwolennikiem robienia kotłowni w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co skłoniło mnie do grzania prądem? Dobre pytanie. Nie ma w okolicy gazu. A do ekogroszku nie mam pomieszczenia (piec,itd)

Tak naprawdę chciałbym grzać GŁÓWNIE kominkiem i prąd traktować jako alternatywę.

 

Znacie może jakąś firmę z naszych okolic która obiektywnie może zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 370 pln / 17t niesortu

- 450 pln / 17t sortu (0-60cm)

Super ceny. A gdzie to kupowałeś?

 

Moge dac namiar na goscia - dopiero we wtorek mam pierwszy transport tegoz :) Ale wczesniej wozil mi kilka wywrotek piasku i zwiru do drenazu (~16-32mm) wiec z czystym sumieniem polecic moge.. Na priva (lub jak tu bedzie wiecej chetnych) moge dac namiar. Gosc jest chyba z Rogow lub z Gorzyc - generalnie zajmuje sie transportem i kasuje ok 180-200 pln / wywrote 17t, a material kasuje po cenach zakupu :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jezeli nie planujesz podlogowki to gdzies to cieplo generowane w nocy, ktore trzeba oddac w dzien - musisz magazynowac.

Zakładam, że kolega właśnie zrobi podłogówkę grzaną elektrycznie, bez udziału wody. Taka płyta sama w sobie jest akumulatorem ciepła. Jeżeli idzie o kominek z płaszczem wodnym to przyznam, że nie jestem zwolennikiem robienia kotłowni w salonie.

 

Jezeli planuje kominek wodny i kolektory to nie widze innej opcji jak jednak podlogowka "wodna" - jeden wielki bufor do ktorego oddajemy cieplo z roznego rodzaju zrodel ciepla, a z tego dopiero ogrzewamy dom :) DGP to dla mnie maksymalnie niewygodne i niekomfortowe ogrzewanie.. Przesuszone powietrze, slaba regulacja, zbyt mala akumulacja ciepla.. Ja juz w tym roku odpalam pompe ciepla z 100% podlogowki w dobrze ocieplonym domu - bedzie bardzo stabilna temperatura - cieplo w zimie, zimno w lecie, i o to przeciez chodzi :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 370 pln / 17t niesortu

- 450 pln / 17t sortu (0-60cm)

Super ceny. A gdzie to kupowałeś?

 

Moge dac namiar na goscia - dopiero we wtorek mam pierwszy transport tegoz :) Ale wczesniej wozil mi kilka wywrotek piasku i zwiru do drenazu (~16-32mm) wiec z czystym sumieniem polecic moge.. Na priva (lub jak tu bedzie wiecej chetnych) moge dac namiar. Gosc jest chyba z Rogow lub z Gorzyc - generalnie zajmuje sie transportem i kasuje ok 180-200 pln / wywrote 17t, a material kasuje po cenach zakupu :)

pozdr.

 

Byłabym także wdzięczna za namiary na gościa :)

Z góry dzięuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...