Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie o jaką moc przyłączeniową wnioskowaliście do Vattenfalla na czas budowy?

I ile płaciliście?

Wnioskuj o 10kW i jako plac budowy + docelowo budynek mieszkalny, wtedu vatenfal zakłada Tobie licznik, jesli wniosek złożysz tylko o plac budowy to ty zapłacisz za licznik. A 10 kW to stała opłata w granicach 100 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc***

doradzcie jak duże okna dać do domku?(na razie parter)

wstępnie planuję 2 okna 150x150 od południa (kuchnia i łazienka), od zachodu 180x150 w salonie, od północy 2x150x150(salon+pokój) i od wschodu 2 okna w garażu 90x60

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zachodu 180x150 w salonie,

 

I tylko to jedno okno masz w salonie ?? Stanowczo sa male jak dla mnie :-) Ja mam w salonie okno tarasowe 2,6 x 2,6 i zaluje ze nie zrobilem takiego 2,6 x 4m np., tylko cena moglaby mnie zabic), wykusz 2 x 2,55 i jedno okienko 1,6x1. To Twoje 1,8x1,5 to okno tarasowe ? Wysokosc 1,8 to nisko.. glowa bedziesz walil ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
od zachodu 180x150 w salonie,

 

I tylko to jedno okno masz w salonie ?? Stanowczo sa male jak dla mnie :-) Ja mam w salonie okno tarasowe 2,6 x 2,6 i zaluje ze nie zrobilem takiego 2,6 x 4m np., tylko cena moglaby mnie zabic), wykusz 2 x 2,55 i jedno okienko 1,6x1. To Twoje 1,8x1,5 to okno tarasowe ? Wysokosc 1,8 to nisko.. glowa bedziesz walil ;-)

pozdr.

 

W salonie sa zaplanowane 2 okna: od północy 150x150 i od zachodu 180x150. To nie jest okno tarasowe :p Taras mam zupełnie gdzie indziej :)

lee28: bałem się większych okien ze względu na ustawność salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie o jaką moc przyłączeniową wnioskowaliście do Vattenfalla na czas budowy?

I ile płaciliście?

Wnioskuj o 10kW i jako plac budowy + docelowo budynek mieszkalny, wtedu vatenfal zakłada Tobie licznik, jesli wniosek złożysz tylko o plac budowy to ty zapłacisz za licznik. A 10 kW to stała opłata w granicach 100 pln

 

 

Dzięki wielkie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie najtaniej i w dobrej jakości kupić deski do szałowania fundamentów i ogólnie na całą budowę.

 

Witam!

Ja kupiłem dobrej jakości deski w Firmie Lazar w Żorach( tel. 32- 4342864).Płaciłem 500 zł za kubik( bez faktury).Nie wiem czy to jest dobra cena , bo śpieszyłem się z zakupem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Witam.

Gdzie najtaniej i w dobrej jakości kupić deski do szałowania fundamentów i ogólnie na całą budowę.

 

podpinam się pod pytanie....deski i stemple które mam użyte do stropu nad piwnicą pójdą do szałowania stropu nad parterem. Jakoś wszyscy zapomniejli, że strop nad garażem też trzeba zaszałować - mam resztki desek i stempli - ratujcie...bo inaczej będę mieć miesiąc postoju...

teraz dopiero widze, że insah już odpowiedział....jeszcze ktoś może coś doradzic?

 

 

kolejna rzecz - gdzie najlepiej kupić wieźbę i jak długo trzeba czekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz - gdzie najlepiej kupić wieźbę i jak długo trzeba czekać ?

 

Słyszałem od znajomego cieśli, że dobrą więźbę robią w Orzepowicach koło nadleśnictwa, ale nie jest tam tania.

 

Ja biorę więżbę od poleconego gościa, który ją sprowadza z tartaku koło Tarnowa.Samo wykonanie więźby to 2-3 tygodnie, o ile nie ma innych zamówień,

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Was czytam i czytam i zdecydowalam sie w końcu odezwać :D , my budujemy w Kamieniu pod Rybnikiem a właściwie zamierzamy zacząć w wiosne w przyszlym roku..., wszystkie pozwolenia juz mamy.. :D, Vatenfall ma nam na w przeciągu miesiąca podłączyc prąd..., a sami w lipcu robimy przyłacze wody i kanalizacji ... :lol: , potem jeszcze grodzenie działki i na jesien startujemy po kredyt i chyba zakup materiałow jeszcze w tym roku... zobaczymy aktualnie daje do przeliczenie projekt do hurtowni co do wartości...

Miał ktoś z was do czynienia z firma Del-Bud z Żor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i chyba zakup materiałow jeszcze w tym roku... zobaczymy aktualnie daje do przeliczenie projekt do hurtowni co do wartości...
Z doświadczenia wiem, że model w którym wszystko kupujesz w jednym miejscu nie jest najtańszy. Ma oczywiście szereg zalet, ale jeśli tylko czas pozwala można szukać w kilku miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i chyba zakup materiałow jeszcze w tym roku... zobaczymy aktualnie daje do przeliczenie projekt do hurtowni co do wartości...
Z doświadczenia wiem, że model w którym wszystko kupujesz w jednym miejscu nie jest najtańszy. Ma oczywiście szereg zalet, ale jeśli tylko czas pozwala można szukać w kilku miejscach.

 

daltego daje projekt do przeliczenia i wyceny w kliku hurtowniach zobaczymy co pokaża :D ciekawa też jestem czy ilość np. bloczków betonowych bedzie im sie wszystkim zgadzać :lol: , a wiem że najlepiej jest szukac ... Nie chce zabardzo szukac za daleko bo dojdą koszty transportu a to tez jest istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloczki kupiłem w Lubarze w Rybnku, pustak max w Jabexie w Pyskowicach, dach i ytonga na działówki w Tamirze w Pszczynie, cement gdzieś lokalnie, już nie pamiętam. Folie na allegro, więźba wiadomo bezpośrednio z tartaku

Ilości dachówek w wycenie dachu robionej z projektu różniły się o ok 2%. A i tak zabrakło kilkadziesiąt, nie dasz rady obliczyć jeśli sporo jest ciętych. Jeśli możesz zwrócić (Tamir) to nie ma to kompletnie znaczenia, kupujesz tyle ile obliczą resztę oddajesz (lub zostawiasz rezerwę na wymianę uszkodzonych). Wcześniej trzeba uzgodnić transport, kto płaci. Chociaż duża hurtownia często jeździ w różne strony i w ciągu tygodnia,dwóch powinni być gdzieś w okolicy. Wtedy nie ma kosztów. Jeśli faktycznie mają dobre ceny to za chwilę kupisz tam coś znowu, jak będą dowozili zabiorą z poprzedniej dostawy to co niepotrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...