Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wirecki - dziękuje :D

 

z tego co sprawdziłam na razie bloczki najtaniej w budozbycie, ale spisuje sobie wszystko..., :D Niestety mąża mam generalnie za granica wiec raczej wszystko na mojej na głowie przynajmniej w kwesti rozeznania...

dlatego licze na forum, zawsze łatwiej jak ktoś juz przez to przeszedl i wie gdzie szukac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znajdz sobie dobrego kierownika budowy, takiego co doradzi i będzie twoim kumplem. Mi się udało, ale on jest z Będzina, to kawałek.

 

Bloczki najtańsze były gdzieś pod Gliwicami wystawiane na allegro, ale okazło się, że z jakością nienajlepiej i kierbud odradził. Poza tym tylko całe palety chcieli wozić itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz sobie dobrego kierownika budowy, takiego co doradzi i będzie twoim kumplem. Mi się udało, ale on jest z Będzina, to kawałek.

 

My też mamy tego samego kierownika co Ty Wirecki :wink: .

Jest poprostu genialny,on wie wszystko o co go tylko zapytam,heheheh.

My budujemy w Rudzie Śląskiej i nie ma problemów dla niego z dojazdem,także warto zapytać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy tego samego kierownika co Ty Wirecki :wink: .

Jest poprostu genialny,on wie wszystko o co go tylko zapytam,heheheh.

My budujemy w Rudzie Śląskiej i nie ma problemów dla niego z dojazdem,także warto zapytać :lol:

 

taaak, ale jest róznica pomiędzy Rudą Śląska a Będzinem , a Będzinem i Rybnikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tą chwile mam tak:

budozbyt: 2,99 brutto

lubar: 3,10 brutto

szostak: 3,10 brutto

 

co do kierownika to wiem..., juz mam jednego na oku :D

 

Witam!

Ja kupowałem bloczki i beton w Dom Budzie w Warszowicach k/Żor. Jakość bardzo dobra, cen nie pamiętam, ale można zawsze negocjować.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem bloczki i beton w Dom Budzie w Warszowicach k/Żor. Jakość bardzo dobra, cen nie pamiętam, ale można zawsze negocjować.

 

tez tam kupowalem bloczki i murarze strasznie marudzili ze krzywe. Fakt ze byly mocne i sie nie kruszyly/pekaly. To bylo w roku 2007,wiec moze cos sie pozmienialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy powiedzcie ile porothermów było uszkodzonych w dostawie, u Was ??

 

u mnie na caly transport (32 palety) polamanych bylo moze 10 pustakow. Co do reklamacji - ja bym sie upomnial, 10% to strasznie duzo. Z drugiej strony te ubite pustaki nie sa pelnowartosciowe ale tez da sie wykorzystac.

Kiedys reklamowalem pekniete dachowki (krancowe a wiec dosc drogie) i nie bylo zadnych problemow z wymiana na dobre. A uszkodzenia zauwazylem dopiero po rozpakowaniu palet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz kształtują się ceny robocizny na dach? pytam, bo czekają mnie negocjacje "uzupełniające" z wykonawcą :)

 

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

a możne prosic namiar na tych górali?... wprawdzie dach to przyszly rok...ale warto mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???

 

Apacz - ty chcesz jeszcze dodatkowo wzmocnić fundamenty?, bo z tego co wiem to projekt domu powinieneś mieć policzony tzn. wzmocniony juz racji na wystepująca tam klase szkód górniczych... na etapie adaptacji projektu do działki budowlanej, i to powinno wystarczyć ... Ja mam w tej chwili projekt policzony pod pierwsza klase szkód górniczych, chociaz kopalnia do której "należy" teren jeszcze nie rozpoczeła wydobycia... zacznie w 2018 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???

 

W sam raz na szkody górnicze i nie tylko :)

http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm

Ja będe robił coś takiego mimo,że nie mam szkód ale jest to dobra sprawa na Śląsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...