Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bank -chodzi o drzwi czy o zamki, sprawdź to...

Dzwi docelowe mam 170 szerokości (łaczna szerokość z doświetleniami po bokach) a tymczasowe to 80cm. zamykane na dwie kłódki, reszta zabita dechami na stęplach. Nad drzwiami też musi być jakiś stępel lub krawędziak, zeby drzwi nie dało sie łatwo ponieść i zdjąć z zawiasów.

 

Swoje tymczasowe kupiłem poprzez forum za 100 zł. (Pozdrawiam Olę i Tomka). Szukaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taa.To ja też zacznę tu zaglądać bo tak lokalnie jest tu i swojsko :wink:

Dzisiaj miałem bardzo miłą i konkretną rozmowę a Agą Nr 1(tak przypuszczam) i to ona mnie zwerbowała.Udzieliła mi wielu cennych informacji i praktycznych porad za co ze szczerego serca dziękuję :)

Swoją budowę planuję rozpocząć w tym roku od fundamentów i prosiłbym o namiary na ludzi od zbojenia i fundamentów.Gdybyście wiedzieli też gdzie można tanio kupić stal czy beton - będę wdzięczny za namiary.Acha budujemy też w Skrzyszowie i tak na upatrego to do Agi mam taki dobry rzut kamieniem przez miedzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.To ja też zacznę tu zaglądać bo tak lokalnie jest tu i swojsko :wink:

Dzisiaj miałem bardzo miłą i konkretną rozmowę a Agą Nr 1(tak przypuszczam) i to ona mnie zwerbowała.Udzieliła mi wielu cennych informacji i praktycznych porad za co ze szczerego serca dziękuję :)

Swoją budowę planuję rozpocząć w tym roku od fundamentów i prosiłbym o namiary na ludzi od zbojenia i fundamentów.Gdybyście wiedzieli też gdzie można tanio kupić stal czy beton - będę wdzięczny za namiary.Acha budujemy też w Skrzyszowie i tak na upatrego to do Agi mam taki dobry rzut kamieniem przez miedzę :D

 

 

Taaaaa, to byłam ja - we własnej osobie. :D

Nie ma za co dziękować - budujący powinni sobie pomagać.

Bezinteresownie.

Dużo jest takich ludzi co po prostu chcą pomóc, nawet tu na Forum takich nie brakuje.

 

W razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???

W warunkach zabudowy powinieneś mieć wpisane, że należy wykonać zabezpieczenie. Pisze się pismo do kopalni i oni określają kategorię szkód oraz przyśpieszenia przy drganiach. U mnie niby była 1 kat (ponoć kopalnie zaniżają) ale architekt zrobił zabezpieczenia na 3 kat. Przy 3 kat nie miałem płyty ale jedynie poszerzone ławy - zewnętrzny obrys to ławy o szerokości 80 cm. Po wykonaniu zabezpieczeń zgłaszasz się na kopalnię i oni refundują koszty zabezpieczenia. Możesz sobie zrobić płytę jak masz na to pieniądze ale kopalnia i tak refunduje tylko do klasy jaką Ci wskazała. Wiem też, że robi się jakieś zbrojenia krzyżowe (chyba po przekątnej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno się rozwiązać wentylację kotłowni w piwnicy? Piec na paliwo stałe (ekogroszek).

W kotłowni powinien być napływ powietrza z zewnątrz. Moim zdaniem nie musi być on przy podłodze bo niby dlaczego?. Ważne żeby powietrze do palenia w kotle miało którędy wlecieć. Ja mam napływ pod sufitem i jest OK. Oprócz tego musi być przewód wentylacyjny, co nie stanowi problemu bo i tak od kotłowni pewno pociągniesz dwa przewody dymowe (kocioł i kominek) i pewno dwa wentylacyjne (kotłownia i pomieszczenie z kominkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno się rozwiązać wentylację kotłowni w piwnicy? Piec na paliwo stałe (ekogroszek).

W kotłowni powinien być napływ powietrza z zewnątrz. Moim zdaniem nie musi być on przy podłodze bo niby dlaczego?. Ważne żeby powietrze do palenia w kotle miało którędy wlecieć. Ja mam napływ pod sufitem i jest OK. Oprócz tego musi być przewód wentylacyjny, co nie stanowi problemu bo i tak od kotłowni pewno pociągniesz dwa przewody dymowe (kocioł i kominek) i pewno dwa wentylacyjne (kotłownia i pomieszczenie z kominkiem).

 

Nie wiem dlaczego założyłeś, że mam kominek. Pisałem o kotle w piwnicy mocno zagłębionej w gruncie. Sytuację mam taką, jaką nabyłem z dobrodziejstwem inwentarza (mieszkam w domu wybudowanym i oddanym do użytkowania przez kogoś innego). Jednak parę rzeczy jest w nim, ekhm, do poprawienia/dokończenia i nad tym pracuję.

 

Ale do rzeczy. Do kotłowni w piwnicy dochodzą u mnie przewody kominowy i wentylacyjny. Wentylacyjny jest pod sufitem, kominowy w około połowie wysokości kotłowni. Kominiarz twierdzi, że powinien być jeszcze nawiew pochodzący z przebicia się przez ścianę piwnicy do otoczenia (którego nie mam). I podobno jego wyjście ma być wyprowadzone "zetką" przy podłodze, żeby wymuszać obieg powietrza nawiew->wentylacja w sytuacji pojawienia się czadu. Co prawda czujnik elektroniczny czadu założyłem i nigdy nic nie zgłaszał ale...

 

Dlatego pytam czy rzeczywiście muszę dorobić ten nawiew, a jeśli tak to jakich rozmiarów i czy koniecznie z ta "zetką", czy też kominiarz próbuje mi wmówić jakieś głupoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgus - nie wiem czemu nawiew miałby być przy podłodze. Przebij się pod sufitem i już. Ja mam pod sufitem - zgodnie z projektem, odebrane przez kominiarza. Nie wiem co to jest zetka.

 

Zetka to taka rura z dwoma kolankami. Że wlot jest poziomo nad gruntem przez ścianę, potem kolanko w pion, rura w dół do podłogi i znów kolanko żeby wylot był równolegle do podłogi.

 

W sieci znalazłem też, że niektórzy zalecają dwa takie wpusty, jeden podpięty rurą spiro bezpośrednio do wentylatora nawiewowego. Ale to już chyba przegięcie jest, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to nie znajdziesz takich.

 

Znajdzie, znajdzie - niech szuka na allegro :) Mi sie udalo wyrwac drewniane drzwi z 1937 z futrynami za psie pieniadze - przypuszczam, ze sa zdecydowanie bardziej antywlamaniowe niz te chinskie badziewie z marketu - futryny to ma z drewna przekroju ~15x10, zero wypaczenia, zero kornikow etc - przedwojenne, super solidne drzwi :-) Z daleka wszyscy mysla, ze to juz docelowe drzwi :p

 

Jakby co - Adiqq juz je zaklepal ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetka to taka rura z dwoma kolankami. Że wlot jest poziomo nad gruntem przez ścianę, potem kolanko w pion, rura w dół do podłogi i znów kolanko żeby wylot był równolegle do podłogi.

W sieci znalazłem też, że niektórzy zalecają dwa takie wpusty, jeden podpięty rurą spiro bezpośrednio do wentylatora nawiewowego. Ale to już chyba przegięcie jest, nie? :)

Dla mnie sprowadzanie tego powietrza na podłogę jest już przegięciem. Ale każdy robi tak jak chce :wink:. Ważne jest żeby zapewnić napływ powietrza dla kotła no i dla palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...