Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej wszystkim ja może nie rybnik ale zaraz koło. Moje pytanie to:

1. gdzie po piasek?

2. kaj zamówić beton na ławy?

 

piasek najbliżej i najtaniej: masz do Utexu w Roszkowie (chyba)

beton na ławy: CERAMOT w Bukowie (cegielnia) są chyba najtańsi w okolicy. Ja kupowałem 03.06.2009 i zapłaciłem 210 za m3 razem z pompą.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv.

 

Ja tez, ja tez - szukam pilnie wylewkarzy -> Ci, co polecasz sa dobrzy ?:) Zacieraja mechanicznie ? Bede wdzieczny za namiary!

pozdr.

 

Dobra, skoro tylu chętnych to podam tutaj, może mnie moderator nie wyrzuci... U mnie robili goście z tej firmy:

 

Master-Bud Christian Stalmach, Żory, tel. (509) 429 503

 

Ja potrzebowałem tylko 40m2 w 3 piwnicach co jest problemem, bo za dużo na ręczne robienie, a trochę mało dla niektórych "agregatowców".

 

Przywieźli piach i cement samowyładowczą ciężarówką, nadmiar cementu zabrali (piachu nie zabierają). Mają agregat z długimi wężami, niwelator do wyznaczania identycznego poziomu we wszystkich pomieszczeniach. Położyli folię, dylatacje do ścian, wylewkę. Na końcu całość zatarli mechanicznie (tarcza tak z pół metra na oko, napędzana silnikiem elektrycznym).

 

Całość zrobili w 5 godzin. Oczywiście dalsze codzienne polewanie do utwardzenia zostawili już mnie. Po dwóch dniach jak się szara zaczęła robić zacząłem polewać.

 

Ceny nie podaję, bo zależy od grubości wylewki i stopnia nierówności podłoża. U mnie grubość wyszła od 3,5cm (w kilku najcieńszych miejscach), przeciętnie ok. 5-6cm do prawie 10cm w nagłębszych dziurach. Ale jestem zadowolony z efektów - równo, nie pęka, nie pyli. Czekam już na kafelkarza, który ma wykończyć całość gresem szkliwionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam pod koniec kwietnia to byla kwestia 2 tygodni, bo bardziej mi tak pasowalo, wiadomo 1 dzien.Z tego co wiem to moj dom byl jakims setnym w tym roku, takze respecta :D

a robota elegancka i klienta sie sluchaja.

 

Dzieki wszystkim!

 

Podzwonilem tez troche po ogloszeniach i znalazlem jednego sensownego fachmana, ktory na haslo "czy zacieracie mechanicznie?" nie odpowiedzial "tak, wylewki robimy agregatem" i dodatkowo uzywa niwelatora laserowego :) I rzeczywiscie terminy sa calkiem krotkie - najdluzej czeka sie w firmach, ktore robia zarowno tynki jak i posadzki.. Same posadzki niektore firmy robia 350m2 / dzien jak sie dowiedzialem - rzeczywiscie respekt :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

bardzo proszę Was o pomoc :

PILNIE POSZUKUJĘ TYNKARZY !!!!!!

 

Osobiście skłaniam się do tynków cementowo-wapiennych, ale mogą tez być gipsowe. Sprawa jeszcze do rozstrzygnięcia. :wink:

 

Proszę Was o namiary SPRAWDZONYCH i NIEDROGICH ekip.

W miarę możliwości proszę również o podanie ich cen za metr kwadratowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Witam :)

 

Za jakiś czas będą mi potrzebne stemple, tak na 2,70 m około...może ma ktoś do odsprzedania używane? :)

 

Moje stemple będą wolne gdzieś w połowie sierpnia, jak się harmonogram robót nie opózni...część stempli krótsza(piwnica), ale dokupywałem 50 szt 2,70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Już pytałem ale pytanko pozostało bez odzewu więc zapytam ponownie. Polećcie mi proszę firmę na naszym terenie produkującą okna, czy ktoś z was miał do czynienia z firmą Termo-Profil z Wodzisławia Śl. To samo pytanko a w zasadzie prośba dotyczy bramy garażowej. Z góry dzięki

 

Znajomi kupowali tam - tyle że okna. - w oddziale w pszowie.

Są bardzo zadowoleni z okien i z z montażu - 12 chłopa przyjechało i bardzo szybko zamontowali wszystkie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pytałem ale pytanko pozostało bez odzewu więc zapytam ponownie. Polećcie mi proszę firmę na naszym terenie produkującą okna, czy ktoś z was miał do czynienia z firmą Termo-Profil z Wodzisławia Śl. To samo pytanko a w zasadzie prośba dotyczy bramy garażowej. Z góry dzięki

 

Znajomi kupowali tam - tyle że okna. - w oddziale w pszowie.

Są bardzo zadowoleni z okien i z z montażu - 12 chłopa przyjechało i bardzo szybko zamontowali wszystkie okna.

 

Dzięki za info. Pytałem o nich bo wczoraj byłem wycenić okna właśnie tam i firma wydawała mi się bardzo profesjonalna i rzetelna. Więc chyba się na nich zdecyduję jeżeli cena będzie konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pytałem ale pytanko pozostało bez odzewu więc zapytam ponownie. Polećcie mi proszę firmę na naszym terenie produkującą okna, czy ktoś z was miał do czynienia z firmą Termo-Profil z Wodzisławia Śl. To samo pytanko a w zasadzie prośba dotyczy bramy garażowej. Z góry dzięki

 

bramę mam z firmy Gros - mają oddział w Rybniku na Gliwickiej. Jak narazie sprawuje sie OK. Cena tez była przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...