Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pięć ton ekogroszku w piwnicy i zima nie straszna. Ale cena zabija - 650/t. A w zeszłym roku był po 550 ... Masakra.

AGA - moje namiary wysłałem.

 

ja w tym temacie.

Piejar widziałam , że pisałeś coś o tym czeskim eko-groszku.

Nie wiesz może czy warto się w niego pakować?

W jakiej on jest cenie?

W atex-ie retopal po 520/t , pieklorz chwałowice 585/t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...że pisałeś coś o tym czeskim eko-groszku. Nie wiesz może czy warto się w niego pakować?

W jakiej on jest cenie?

W atex-ie retopal po 520/t , pieklorz chwałowice 585/t

Mam worek tego groszku ale moim zdaniem jest to węgiel brunatny, łamie się w rękach. Podobno ma kosztować 500 zł/t z transportem. Jak dam go do zbadania to napiszę co jest wart.

Co do cen "chwałowickiego" w Atexie to jest superowa ale wg cennika na http://www.kwsa.pl Pieklorz w odbiorze samochodowym jest po 601 PLN brutto. Wniosek stąd taki że jak po 585 to brać nie babrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że pisałeś coś o tym czeskim eko-groszku. Nie wiesz może czy warto się w niego pakować?

W jakiej on jest cenie?

W atex-ie retopal po 520/t , pieklorz chwałowice 585/t

Mam worek tego groszku ale moim zdaniem jest to węgiel brunatny, łamie się w rękach. Podobno ma kosztować 500 zł/t z transportem. Jak dam go do zbadania to napiszę co jest wart.

Co do cen "chwałowickiego" w Atexie to jest superowa ale wg cennika na http://www.kwsa.pl Pieklorz w odbiorze samochodowym jest po 601 PLN brutto. Wniosek stąd taki że jak po 585 to brać nie babrać.

Ja już sprawdziłem i retopal i pieklorz z atex-u jeden i drugi pali się dobrze, nie ma potrzeby zmiany ustawień na sterowniku. Jeżeli chodzi o cenę to myślę (może jestem naiwny) że autoryzowany sprzedawca nie będzie bawił się w jakieś czary mary. Biorę od nich drugi rok i jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar ty już mieszkasz prawda? Jak ci się sprawuje takie rozwiązanie?

Jest OK, żadnych problemów z klinkierem. Murowane było zaprawą barwioną Ceresit (droga niestety) i zero wykwitów.

 

Czy się mylę, czy ta zaprawa kosztuje coś koło 20-30 PLN za worek? I czy murując nią trzeba czy nie trzeba dodatkowo fugować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi doradzić gdzie po więźbę dachową się udać, cena oczywiście gra rolę ale jakość też ważna, dzięki za wszelkie porady.

http://www.tartakolczyk.com.pl/pl/ i http://www.zumi.pl/394831,Tartak._Jan_Bury,Istebna,firma.html mają dobre opinie na forum. Ja kupowałem w Istebnej, impregnowane zanurzeniowo i nie było problemów, a cieśla jakość ocenił bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do impregnacji zanurzeniowej to odradzam płacenie za impregnację mokrej więźby w tartaku. Mokre drzewo niewiele się "napije" (może barwnik trochę złapie).Lepiej przesuszyć u siebie i samemu zaimpregnować. Pamiętajcie że impregnaty są przeważnie bezbarwne. Kolorek pochodzi od barwnika i niekoniecznie musi świadczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że pisałeś coś o tym czeskim eko-groszku. Nie wiesz może czy warto się w niego pakować?

W jakiej on jest cenie?

W atex-ie retopal po 520/t , pieklorz chwałowice 585/t

Mam worek tego groszku ale moim zdaniem jest to węgiel brunatny, łamie się w rękach. Podobno ma kosztować 500 zł/t z transportem. Jak dam go do zbadania to napiszę co jest wart.

Co do cen "chwałowickiego" w Atexie to jest superowa ale wg cennika na http://www.kwsa.pl Pieklorz w odbiorze samochodowym jest po 601 PLN brutto. Wniosek stąd taki że jak po 585 to brać nie babrać.

Ja już sprawdziłem i retopal i pieklorz z atex-u jeden i drugi pali się dobrze, nie ma potrzeby zmiany ustawień na sterowniku. Jeżeli chodzi o cenę to myślę (może jestem naiwny) że autoryzowany sprzedawca nie będzie bawił się w jakieś czary mary. Biorę od nich drugi rok i jestem zadowolony.

 

Gdzie jest ten Atex? Możesz podrzucić namiar?

Oczywiście ta cena jest ceną węgla luzem (nie workowany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka168,

 

my kupowaliśmy w tartaku w Warszowicach, ul.Pszczyńska.

 

Drzewo bardzo dobrej jakości.

Nasz dekarz ( wysokiej klasy specjalista :wink: ) w zasadzie robi dachy tylko z tego tartaku.

 

Tylko pytanie, czy nie ma z właścicielem tartaku takiego układu, hahaha ! 8)

 

No, ale drzewo jest naprawdę dobre - Kierownik Budowy widział i bardzo pochwalił ( a przecież jest bezstronny w tej sytuacji ).

 

Właściciel tartaku jest elastyczny cenowo - braliśmy b. dużo drzewa na więźbę ( wzmocniona ) i sporo nam spuścił.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi doradzić gdzie po więźbę dachową się udać, cena oczywiście gra rolę ale jakość też ważna, dzięki za wszelkie porady.

http://www.tartakolczyk.com.pl/pl/ mają dobrą opinie na forum.

 

Ja kupowałem właśnie tam, impregnowane ciśnieniowo, jeżeli chcesz namiary na człowieka który robi więźby z ich drzewa a przy okazji zajmuje się transportem drzewa właśnie od nich pisz na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia ile ona teraz kosztuje ale nie wymaga fugowania. Jest barwiona (u mnie czarna) a symbol zaprawy to CT32.

 

Dzięki, teraz już wiem że to co zamówiłem to to samo co ty zastosowałeś u siebie różnica tkwi tylko w kolorze.PZDR

 

A tak przy okazji, skoro już piszę, to czy ktoś z was miał może pomysł żeby zamiast szamba zrobić przydomową oczyszczalnię, jak się za to zabrać, a może ktoś ma jakieś namiary na firmy (sprawdzone) w naszej okolicy które się tym zajmują. Stoję przed właśnie takim dylematem bo mam zaprojektowane szambo. Ale za trzy lata zostanę zmuszony do podłączenia się do kanalizacji, która właśnie powstaje, a nie bardzo mi się to uśmiecha (szkoda kasy na szambo które i tak będzie za niedługo bezużyteczne). Więc tak sobie wymyśliłem że może oczyszczalnia. Poradźcie coś proszę. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy - planuję się budować koło Rybnika, w Jankowicach - w szkielecie :D Mam nadzieję, że jednak mnie nie pogonicie do grupy szkieletowców. Jako, iż do budowy mam jeszcze trochę czasu chciałbym popytać o następujące rzeczy:

1. będę budował na szkodach górniczych - pan architekt wymyślił że będzie trzeba zamiast fundamentu zastosować płytę - znacie/polecacie jakiegoś wykonawcę?

2. no i tradycyjnie przed rozpoczęciem prac szukam używanego blaszaka :D

Pozdrawiam

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zamiast fundamentu zastosować płytę - znacie/polecacie jakiegoś wykonawcę.

No to będziesz chyba pierwszy z taką przypadłością. U mnie skończyło się na 80cm ławach. Płytę wg projektu zrobi Ci pewno każdy wykonawca. O ile się orientuję to trzeba wykopać, podsypać (?), zazbroić i zalać czyli podobnie jak przy dowolnych fundamentach. Jedyna różnica to koszt :cry: ale pewno kopalnia powinna Ci zwrócić. I tak musisz zacząć od uzyskania informacji z kopalni nt klasy szkód i przyspieszeń gruntu (tąpania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy - planuję się budować koło Rybnika, w Jankowicach - w szkielecie :D Mam nadzieję, że jednak mnie nie pogonicie do grupy szkieletowców. Jako, iż do budowy mam jeszcze trochę czasu chciałbym popytać o następujące rzeczy:

1. będę budował na szkodach górniczych - pan architekt wymyślił że będzie trzeba zamiast fundamentu zastosować płytę - znacie/polecacie jakiegoś wykonawcę?

2. no i tradycyjnie przed rozpoczęciem prac szukam używanego blaszaka :D

Pozdrawiam

Peter

 

Polecam wątek:

http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...