Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co to za tartak ?? Warto go tu "zareklamować" :D :D :D

 

Tartak prowadzi pewna pani z bardzo krótką pamięcią.

Nie polecam go ponieważ :

- drewno zamówione w kwietniu z zimowego wyrębu w wiekszosci jeszcze rosło w sierpniu....

- pani z oporami wymieniła belkę 9m, która w częsci środkowej przypominala stempel :evil: (podobno więźba nie była zamiawiana w I gatunku :lol: - tutaj powino paść słowo jakie padało w sławnym rybnickim barze AS.)

- jedyne słowo na jakie reaguje pani to "SĄD"

- bradzo wolno pracują - z więźbą od kwietnia nie zdążyli do połowy sierpnia, spóźnili się ok. 3 tygodni. :wink:

 

Tartak znajduje się za Makro i VW w kierunku Boguszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak pisałeś o pani to myślałem o innym tartaku (w Orzepowicach) skąd mam akurat dobre wrażenia.

Sebo - najprawdopodobniej dam zawór 3 drogowy termostatyczny (są takie z Afriso) ustawiony sztywno na jedną temperaturę. Są też do kupienia niewiele droższe zawory 3 czy 4 drogowe sterowane elektrycznie - jeszcze się nie zdecydowałem. Cyrkulację CWU prawdopodobnie zrobię bo to niewielki kłopot ale nie wiem jak z użytkowaniem - niektórzy straszą, że można przez to zmarnować sporo ciepła. Jak nie będzie OK to wyłączę i cześć. Na kaloryferach będą termostaty. Mały obieg czy priorytet boilera - coś słabo kumkam. Proszę jaśniej :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc już to to klaruja.

Mały obieg (wg mnie tyle wystarczy) bo priorytet bojlera to trocha już zachodu i pompa ładująco

Ale od poczatku

Mały obieg - tylko na bojler - odcinasz zasilanie na kaloryfery (piony) i masz obieg tylko na bojlerek (spalasz szufelke dwie węgla i cieła woda jest do mycia i kąpieli). Bojlerek zalecam płaszczowy. Możesz też wsadzic mu grzałę - ale czy to ekonomiczne ??? Wydaje mi się ze przepalanie latem to nie jest wielki problem a koszty w porównaniu z grzaniem prądem niepodwarzalnie na rzecz węgla.

 

Co do priorytetu bojlera - to obrazując po rozpalenie najpierw grzejesz bojler (zawory termostatyczne) potem jak sie już nagrzeje do odp ustawionej temp obieg zostaje włąćzony na kaloryfery. To tak obrazowo bardzo.

 

Co do cerkulacji CWU - mozna to załatwić w prosty sposób - pompe do cyrkulacji podłaczyć do programatoa elektronicznego - po to tylko by włanczała cyrkulacje w odpowiednich godzinach (rano 6-8) i wieczorem powiedzmy 18-23. to pozwoli zaoszczędzić sporo ciepła i kasy.

Widizałem też rozwiazanie miejscowe - przy każdym poborze ciepłej wody był włącznik czasowy - naciskałeś guziczka i uruchamiało to pompe - cyrkulacja działała - tak długo jak ustawiony był włacznik. Np w łazience 10 minut - wanna - 30 minut. itp.

Ciekawe ale sporo kablowania.

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza "po polsku" - bydzie szybciej (co ta edukacja może z człowiekiem zrobić :-) :-))

Mały obieg - tylko na bojler - odcinasz zasilanie na kaloryfery (piony) i masz obieg tylko na bojlerek (spalasz szufelke dwie węgla i cieła woda jest do mycia i kąpieli).

Jasne - tak właśnie będzie.

Bojlerek zalecam płaszczowy. Możesz też wsadzic mu grzałę - ale czy to ekonomiczne ??? Wydaje mi się ze przepalanie latem to nie jest wielki problem a koszty w porównaniu z grzaniem prądem niepodwarzalnie na rzecz węgla.

Będzie płaszczowy z grzałą.

Co do priorytetu bojlera - to obrazując po rozpalenie najpierw grzejesz bojler (zawory termostatyczne) potem jak sie już nagrzeje do odp ustawionej temp obieg zostaje włąćzony na kaloryfery. To tak obrazowo bardzo.

Nie wiem czy sterownik Geco zrealizuje taki priorytet ale ja planuję osobną pompę na bojler, czyli w "najgorszym" układzie bojek będzie się ładował razem z resztą instalacji.

Co do cerkulacji CWU - mozna to załatwić w prosty sposób - pompe do cyrkulacji podłaczyć do programatoa elektronicznego - po to tylko by włanczała cyrkulacje w odpowiednich godzinach (rano 6-8) i wieczorem powiedzmy 18-23. to pozwoli zaoszczędzić sporo ciepła i kasy.

Też jasne, taki programatorek nawet już mam - używałem go do mojej dogorywającej lodówki.

Widizałem też rozwiazanie miejscowe - przy każdym poborze ciepłej wody był włącznik czasowy - naciskałeś guziczka i uruchamiało to pompe - cyrkulacja działała - tak długo jak ustawiony był włacznik. Np w łazience 10 minut - wanna - 30 minut. itp.

Ciekawe ale sporo kablowania.

To coś tak nie za bardzo ... Ciepła woda jest potrzebna wtedy kiedy ją odkręcasz - po to jest recyrk żeby nie tracić ciepłej wody która ochłodziła się od zalegania w rurkach. Pompowanie wody po myciu nie jest już potrzebne. Ja planuję załączanie recyrk np w godzinach 5:50 - 6:10 - żeby tylko wymienić wodę "z nocy" i gdzieś w okolicach powrotu z pracy. Nie ma sensu fyrlać wody godzinami. Trzeba jedynie usunąć tą ochłodzoną tak, żeby "na kurku" była ciepła (jak nie gorąca). Rurki z cwu będę izolował termicznie.

 

A ja niestety jeszcze niemamlejka :-) bo wczoraj zadzwonił gość że cośtam cośtam i że będzie na wtorek :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko masz fajnie

Co do tych właczników to były czasowe jak ktoś nie pstryknął ponownie po umyciu rąk.

Tak se ludzik chciał tak mu zrobili - ja bym tego tak nie robił. Najsensowniej tak jak pisałem - właczać cyrkulacje jak jest najbardziej po3ena- rano i wieczor

 

Wiym ze pisani po polsku idzie pryndzyj ale cąłkiym tysz pryndko idzie po naszymu - yno ciulato sie to potym czyto.

 

Sebo887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - kupiyłech dzisio dwie puszki "rybnickigo". W życiu takigo dziadostwa żech nie piył.

Rybnickie zawsze było beznadziejne i widać teroz postanowili wrocić do tradycji :D :D :D :D :D :D :D :D . Jakby to piwo smakowało jak tyskie abo jakie inne dobre toby była reklama do miasta a tak ... łobciach.

Szkoda, bo widać że kasa ładujom w to miasto że aż żol sie stond wyprowodzać. (to "stond" wygląda beznadziejnie :-? )

Nie dziwia sie że tak mało ludzi przyszło coby być na fotce reklamującej to pifko. Jo bych sie doł stamtąd wymazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - kupiyłech dzisio dwie puszki "rybnickigo". W życiu takigo dziadostwa żech nie piył.

Rybnickie zawsze było beznadziejne i widać teroz postanowili wrocić do tradycji :D :D :D :D :D :D :D :D . Jakby to piwo smakowało jak tyskie abo jakie inne dobre toby była reklama do miasta a tak ... łobciach.

Szkoda, bo widać że kasa ładujom w to miasto że aż żol sie stond wyprowodzać. (to "stond" wygląda beznadziejnie :-? )

Nie dziwia sie że tak mało ludzi przyszło coby być na fotce reklamującej to pifko. Jo bych sie doł stamtąd wymazać.

 

A idź oszklistwo- kibelek non stop :) Tak więc Ci sie nie dziwia- - jo już skończył z tym browarym - ostatnio jak ech był u rodziców próbowali my na powrót hamera - eeee :( oszkliwe :(

 

stond - wygląda zajefajnie :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest?

Smaruje sie sciany fund. od wewnątrz dysperbitem czy nie?

Wody gruntowe są stosunkowo wysoko, ziemia mocno piaszczysta.

Godojcie ludziska :lol:

Myśla że ja. Jak mo to być zasute łod środka piochym czy ziymiom to ni ma różnice czy to je wewnątrz czy na zewnątrz. A swojom drogom to drenażu chyba sie łod środka nie robi niy :wink: .

Jo nie wiym, bo jo mom pywnica 8)

Sellim - zachowej se coś do łogryzanio na potym bo jeszcze nie dzwoniyli, co łoznaczo że dzisio tyż ni :-? . Dołech chopu czas do poniedziałku. Potym już nawet dokładnie wiym co i kaj kupuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...