Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też mnie interesują okna i rolety ofert co prawda pozbierałam sporo ale sama nie wiem na jakie się zdecydować.

 

Witaj ja zdecydowałem się na okna z firmy Thermo-Profil z Wodzisławia (szczerze polecił mi ich mój znajomy który jest bardzo zadowolony), wprawdzie nie mam jeszcze zamontowanych (właśnie kładą mi dachówkę) ale już zamówiłem i myślę że będzie ok

 

PS Robią też całkiem fajne drzwi wejściowe.

 

Ja zdecydowałem się po długim namyśle na Oknoplast. Czekam dopiero na montaż, ale wydaje mi się , że to rozsądny kompromis między ceną a jakością.

 

Pytanie z innej beczki: czy podbitkę lepiej zrobić przed tynkiem zewnętrznym, czy potem? I ile kosztuje ta "przyjemność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też chciałem kupić okna thermo profil ale okazało się że przy takich wielkościach okien jak my mamy niezbędne jest wstawianie w profil jakiś potężnych wzmocnien :( dlatego zrezygnowaliśmy.

 

Do końca wachaliśmy się pomiędzy oknoplastem a jezierskim.

Ostatecznie wybór padł na okna firmy jezierski z pakietem trójszybowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesują okna i rolety ofert co prawda pozbierałam sporo ale sama nie wiem na jakie się zdecydować.

 

Witaj ja zdecydowałem się na okna z firmy Thermo-Profil z Wodzisławia (szczerze polecił mi ich mój znajomy który jest bardzo zadowolony), wprawdzie nie mam jeszcze zamontowanych (właśnie kładą mi dachówkę) ale już zamówiłem i myślę że będzie ok

 

PS Robią też całkiem fajne drzwi wejściowe.

 

Ja zdecydowałem się po długim namyśle na Oknoplast. Czekam dopiero na montaż, ale wydaje mi się , że to rozsądny kompromis między ceną a jakością.

 

Pytanie z innej beczki: czy podbitkę lepiej zrobić przed tynkiem zewnętrznym, czy potem? I ile kosztuje ta "przyjemność"

 

Ja mam podbitkę zrobioną razem z więźbą. Malowana była raz przed położeniem a drugi raz pomaluję podczas tynkowania. (podbitka jest z drzewa, a dokładniej z boazerii sosnowej) mnie ta przyjemność kosztowała jakieś 2,500 plus farba (lakierobejca) z firmy dulux 1,000 (prawie 20 litrów) malowane jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesują okna i rolety ofert co prawda pozbierałam sporo ale sama nie wiem na jakie się zdecydować.

 

Witaj ja zdecydowałem się na okna z firmy Thermo-Profil z Wodzisławia (szczerze polecił mi ich mój znajomy który jest bardzo zadowolony), wprawdzie nie mam jeszcze zamontowanych (właśnie kładą mi dachówkę) ale już zamówiłem i myślę że będzie ok

 

PS Robią też całkiem fajne drzwi wejściowe.

 

ja mam zamontowane z Termoprofilu z Wodzisławia, ale jeszcze nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
A który moddel membrany wybrałeś?

Ja biorę pod uwagę Tyveka lub Dorkena.Pzdr

Wybrałem to co doradził mi p.Staszek z Tamiru, wcześniej był na tyle ok, że nie wnikałem już w szczegóły i nie porównywałem parametrów po przecinku. Upewniłem sie u kierbuda i kupiłem. u mnie to była delta vent n 1300 G (odpisałem z faktury bo już nie pamietałem) http://www.folnet.pl/docs/delta_vent_n.pdf

i tu też może się komu przyda poradnik http://www.folnet.pl/docs/poradnik_folnet.pdf

pozdr

 

A zdradzisz ile Cię ta przyjemność kosztowała? ;-)

 

No właśnie - miał ktoś do czynienia z folią MARMA ? (Sd=0,012, PP=2000)

w "moim" składzie mi ją polecają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też właśnie dzisiaj ganialiśmy za membrana też w jednym miejscu nam Marmę polecali, o podobnych parametrach w innym Corotop Strong 3 warstwy 1800, my nastawiliśmy się na Tyvek Ultra tam jest trochę gorszy parametr Sd bo jest 0,05 ale pozostałe są bardzo dobre sami nie wiemy co zrobić. Może ktoś jeszcze coś doradzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który moddel membrany wybrałeś?

Ja biorę pod uwagę Tyveka lub Dorkena.Pzdr

Wybrałem to co doradził mi p.Staszek z Tamiru, wcześniej był na tyle ok, że nie wnikałem już w szczegóły i nie porównywałem parametrów po przecinku. Upewniłem sie u kierbuda i kupiłem. u mnie to była delta vent n 1300 G (odpisałem z faktury bo już nie pamietałem) http://www.folnet.pl/docs/delta_vent_n.pdf

i tu też może się komu przyda poradnik http://www.folnet.pl/docs/poradnik_folnet.pdf

pozdr

A zdradzisz ile Cię ta przyjemność kosztowała? ;-)
Sorry, nie zauważyłem wczesniej pytania. 3,57 za m2, pod koniec ubiegłego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

Wirecki: kupowałeś w folnecie, jak długo czekałeś na przesyłkę?

no i kolejne zapytanie : mając dach cirka 170-180m2 dwuspadowy czy wystarczą 3 rolki folii? tj. 225m2? Podejrzewam, że trzeba też kupić taśmę do tego...ehhhh trudne pytania....przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
niskie ceny są na folnet.pl, kupowałem tam taśmy do klejenia foli paroszczelnej, i inne "wynalazki". Samą folię paroszczelną, a wcześniej też membranę Dorkena najtaniej znalazłem w Tamirze w Pszczynie. Dorken Delta Reflex sprzedali mi jeszcze taniej niż w folnet.pl. Co do wyboru producenta, nie doradzę, nie znam się na tym, spytaj wykonawcę co sugeruje, na czym robił. Kierbud też powinien pomóc.

 

odniosę się jeszcze do tej wypowiedzi, bo dopiero teraz jestem na tym etapie. Na pytanie wykonawcy jaką folię kupić, odparł: "najtanszą". Już go więcej nie będę o takie rzeczy pytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Witam powiedzcie mi gdzie mozna kupic rury drenarskie i jakie sa ceny chodzi mi o przekroj 100mm albo 150mm wiadomo chodzi o najtanszy koszt pozdrawiam

 

Witaj Fido84 - mam rodzinę w Bełsznicy :lol:

Ja osobiście kupowałem fi 100 w Lubarze - płaciłem 4,19 za 1mb + złaczka za 6,34. Do tego Rura karbowana 315x6000mm za 51,85/mb i pokrywa do studienki za 56,12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folnet to mega wypas. Wpłata przed 13 tą to na drugi dzień o 10.00 kurier dzwoni czy jestem w domu. Dwa razy kupowałem i dwa razy tak samo. Gość z tel. kontaktowego doradzi Ci co i jak, co warto, czego nie warto, ile - też powinien, ja się nie podejmuję. Może wykonawca :) :) Ilość akurat musi określić....

Spytaj też w Tamirze, dokupisz tam na metry jak zabraknie, a nie będzie trzeba płacić za przesyłkę. Moim zdaniem lepiej kupić na styk lub ciut za dużo dobrego towaru nizby rolka tańszego miała zostać.

 

Wirecki: kupowałeś w folnecie, jak długo czekałeś na przesyłkę?

no i kolejne zapytanie : mając dach cirka 170-180m2 dwuspadowy czy wystarczą 3 rolki folii? tj. 225m2? Podejrzewam, że trzeba też kupić taśmę do tego...ehhhh trudne pytania....przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak pisał -Wirecki- zakupy w Folnet Membrana Tyvek Ultra 4 rolki na dach 250m2 ,taśmy kalenicowe,kosz dachowy, ławy ,stopnie i pozostała drobnica .Przesyłka kurierem na drugi dzień na budowę a płatność przy odbiorze.Zamówienie zrobiłem telefonicznie ,gościu jest cierpliwy jak mało kto...

Dach mam czterospadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...