Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pomożecie mi coś w sprawie tych okien??/ :lol:

 

Spróbuj Termo-Profil http://www.termoprofil.eu/ czas oczekiwania na dzień dzisiejszy ok. 4 tygodnie. Ja biorę stamtąd bo mają niezłą renomę i nie są najdrożsi. Robią też drzwi. Masz jeszcze Norma2000 (w tej chwili mają promocję nawet do 40%), AP Żory (są dość drodzy, ale okna robią bez zarzutu), albo Stanisław Molitor z Gorzyc (robi okna na okuciach firmy Schuco, bardzo solidny montaż ale niestety nie najtańszy). Myślę że choć trochę pomogłem.

 

Ile płaciliście elektrykowi za punkt i co wchodziło w zakres tego punktu?

 

Nie powiem ci ile za punkt ale za całą instalację w domu o pow. 170m2 (piwnica+parter+poddasze) zapłacę ok. 6000 tys. (mój elektryk zajmie się wszystkim od projektu, przez zakup potrzebnych materiałów po zmianę taryfy z budowlanej na zwykłą, załatwi wszystkie papierki i inne formalności związane z instalacją) usługa kompleksowa, więc myślę że kwota całkiem rozsądna. A zapomniałem dodać że w cenie mam również okablowanie TV-Sat.

 

Daga&Adam,

ja Cię chyba zatrudnię do tej mojej działki, serio, hahahahaha !

 

Ja też się piszę na usługi i porady związane z ogrodem :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie powiem ci ile za punkt ale za całą instalację w domu o pow. 170m2 (piwnica+parter+poddasze) zapłacę ok. 6000 tys. (mój elektryk zajmie się wszystkim od projektu, przez zakup potrzebnych materiałów po zmianę taryfy z budowlanej na zwykłą, załatwi wszystkie papierki i inne formalności związane z instalacją) usługa kompleksowa, więc myślę że kwota całkiem rozsądna. A zapomniałem dodać że w cenie mam również okablowanie TV-Sat.

6kpln, to ja chyba zatrudnię tego elektryka jako podwykonawcę, kopleksowo???? z pomiarami, biały montaż, okablowania pod rtv/sat, alarm, domofon???? Na jakich zabezpieczeniach i ilu, ile różnicowoprądowych????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomożecie mi coś w sprawie tych okien??/ :lol:

 

 

Nie powiem ci ile za punkt ale za całą instalację w domu o pow. 170m2 (piwnica+parter+poddasze) zapłacę ok. 6000 tys. (mój elektryk zajmie się wszystkim od projektu, przez zakup potrzebnych materiałów po zmianę taryfy z budowlanej na zwykłą, załatwi wszystkie papierki i inne formalności związane z instalacją) usługa kompleksowa, więc myślę że kwota całkiem rozsądna. A zapomniałem dodać że w cenie mam również okablowanie TV-Sat.

 

:

 

ja poproszę o namiar na tego elektryka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiq77 bardzo dziękuje za podpowiedż, a czy masz jakiś pomysł ja zadaszyc bunkier zsypu na wegiel??

 

Prawie nad tym pracuję wybieram się po materiały żeby zrobić klapę jak będzie gotowe podeślę ci fotki, ale przypomnij się na priva gdzieś tak za tydzień.

 

6kpln, to ja chyba zatrudnię tego elektryka jako podwykonawcę, kopleksowo???? z pomiarami, biały montaż, okablowania pod rtv/sat, alarm, domofon???? Na jakich zabezpieczeniach i ilu, ile różnicowoprądowych????

 

Chyba nie da rady ma za dużo roboty (co do ceny nie dodałem że to dobry znajomy, natomiast jeżeli chodzi o to czy z pomiarami, biały montaż, okablowania pod rtv/sat, alarm, domofon, to jest w cenie (u mnie bez alarmu i domofonu, instalacja nie jest zbyt rozbudowana). Na jakich zabezpieczeniach i ilu, ile różnicowoprądowych niestety nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć.Ale jak będę wiedział to napiszę.

 

ja poproszę o namiar na tego elektryka

 

poszło na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Czy możecie mi napisać gdzie kupiliście zaślepki do studzienki drenarskiej ?

Ja ma rurę karbowaną o średnicy 31,5 cm i w składzie w Świerklanach powiedzieli że kosztuje 80 zeta. Może ktoś z Was kupił taniej i poda namiary :oops:

 

ja kupowałem w budo-zbycie i jak się niemyle za plastikowa dałem chyba coś koło 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie powiem ci ile za punkt ale za całą instalację w domu o pow. 170m2 (piwnica+parter+poddasze) zapłacę ok. 6000 tys. (mój elektryk zajmie się wszystkim od projektu, przez zakup potrzebnych materiałów po zmianę taryfy z budowlanej na zwykłą, załatwi wszystkie papierki i inne formalności związane z instalacją) usługa kompleksowa, więc myślę że kwota całkiem rozsądna. A zapomniałem dodać że w cenie mam również okablowanie TV-Sat.

 

 

Ja również poproszę o namiary na tego elektryka na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiq77 a powiedz mi jeszcze czy ten bunkier masz w jaki kolwiek sposób zbrojony??

 

bo ja chce wylać tylko zwykłe ścianki bez zbrojeń

 

Ja mam bunkier pod tarasem (ścianki z bloczków betonowych takich jakie się używa na piwnice) więc siłą rzeczy góra jest zbrojona i tylko zostawiłem dziurę na zsyp. Znajomy zrobił taki numer że zalał całość z góry robiąc normalny strop monolityczny a w zbrojeniu umieścił trzy pokrywy (takie jak można spotkać na studzienkach kanalizacyjnych) całość tzn. komplet pokrywa+pierścień kosztowała go jakieś 350PLN za sztukę. U mnie jest za mało miejsca żeby zmieścić te pokrywy więc zrobię zwykłą klapę.

 

Ja również poproszę o namiary na tego elektryka na priv.

 

Poszło.

 

Witajcie

Czy możecie mi napisać gdzie kupiliście zaślepki do studzienki drenarskiej ?

Ja ma rurę karbowaną o średnicy 31,5 cm i w składzie w Świerklanach powiedzieli że kosztuje 80 zeta. Może ktoś z Was kupił taniej i poda namiary

 

Ja kupowałem w Handlbudzie na Jedłowniku. zapłaciłem coś koło 45 PLN. ale to było w ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymyslilem sobie balustrade balkonowa ze stali nierdzewnej z wypelnieniem drewnianym.

http://www.techmet.info/galeria.php

Mam balustrady wewnętrzne i zewnętrzne od nich (co prawda z nierdzewki mam wewnątrz domu). Muszę przyznać że "w nierdzewce" są dobrzy. Znam kilka osób, które również od nich brały balustrady. Jeżeli chodzi o specyficzne wypełnienie, to zawsze możesz z nimi uzgodnić sposób montażu desek/płyt a potem wypełnienie zakupić i zamontować samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...