Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak to jest?

Smaruje sie sciany fund. od wewnątrz dysperbitem czy nie?

Wody gruntowe są stosunkowo wysoko, ziemia mocno piaszczysta.

Godojcie ludziska :lol:

Myśla że ja. Jak mo to być zasute łod środka piochym czy ziymiom to ni ma różnice czy to je wewnątrz czy na zewnątrz. A swojom drogom to drenażu chyba sie łod środka nie robi niy :wink: .

Jo nie wiym, bo jo mom pywnica 8)

Sellim - zachowej se coś do łogryzanio na potym bo jeszcze nie dzwoniyli, co łoznaczo że dzisio tyż ni :-? . Dołech chopu czas do poniedziałku. Potym już nawet dokładnie wiym co i kaj kupuja.

 

Potym kupuje u mie :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to jest?

Smaruje sie sciany fund. od wewnątrz dysperbitem czy nie?

Wody gruntowe są stosunkowo wysoko, ziemia mocno piaszczysta.

Godojcie ludziska :lol:

 

My też mamy piwnice.Wysmarowane mamy tylko zewnętrzne ściany (też fundamentowe).

Po co smarować od wewnątrz, jeśli zakłada się, że izolacje poziome mają być skuteczne. :wink: Izolację daje się na ławy, (niektórzy mają też pod ławami) i na podłogę na gruncie. Ale oczywiście nie jestem specem.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles , godołes coś ze mosz znajomego w branzy płotkarskiej ?

ja, mo siatka z Bekerta i mo piec od Malejkigo i za tydzień jedzie do Holandii :D :wink:

To spytej sie go jak tam ten jego "lejek"

 

Kupuja od jego "pod sprzedawcy" - mo sklep na Beacie - po drodze z Rybnika do Rydułtów

na razie grzeje ino woda, dalij przerobio CO, na szczyńście jest ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co on zrobi z tym piecem którego ja nie kupię 8) .

 

Nie bój żaby.Myślę, że chłop modli się, co byś nie naciskał.Pewnie pieca nie ma i nie będzie go mieć. Dziwne, ale często ludziska sprzedają coś, czego nie mają. Tak się robi interesy.

 

A teraz moje przemyslenia:

W BudoZbycie jak zamawiam materiały, to płacę jak są na placu.

 

W Lubarze najpierw trzeba zapłacić, wystawiają wirtualne faktury PROFORMA :lol: (to taka forma księgowości, której nie uznaje Urząd Skarbowy), dopiero potem realizują zamówienie.

Może trzeba założyć firmę z wkładem własnym 0 zł i obracać cudzymi pieniędzmi. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba założyć firmę z wkładem własnym 0 zł i obracać cudzymi pieniędzmi. :oops:

Chyba wynika to z tego, że chwilowo z rynku "klienta" zrobił nam się rynek "producenta". Faktura proforma jest wystawiana chyba wtedy kiedy danego towaru nie ma w firmie. W niektórych miejscach nawet jeżeli materiał fizycznie jest a nie został jeszcze wprowadzony "do komputera" to nie mogą wystawić faktury. Taka faktura jest dla Ciebie jakimś tam dowodem wpłaty za określony materiał. Branie 100% zaliczki za materiał to bandytyzm na który zgadzam się jedynie w wyjątkowych przypadkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te...mondrala z Podkarpacia ...powiedz mi czy komin 160 fi nado sie do paliwa stałego (okrągły -systemowy)

 

No mondrala sprawa wyglado tak !!!

 

fi 160 to przekrój ze mamtymatyki 200 cm2

 

I tak na piec górnospalający (mo znacznie cieplejsze spaliny) styknie noł problym

 

Na piec dolnospalający - o połowa za mało !!!!

 

Stąd też bydzie sie to objawiać w drugim przypadku - czynstszym czyszczyciym, problymym przy rozruch (może Ci się kurzić).

 

Wyjściym to jest jak wspomnioł Piejar zainstalowani czopuch hybrydowego (montuje się to na wyjściu spalin z kotła) - mozna to to zainstalowąc do kazdego kotła - trzeba tylko zgrac to ze sterowaniem. Wszystko ddo się zrobić.

Problym pojawio się przy kotłach z podajnikiembo tam sterownik mo w ciul ustawiyń- m.in slimaka posuwu itd itp. nie ma sensu stosowac tu Automatycznego palacza - bo jest bezsynsu - w tych sytuacjach hybryda skonstruowano jest na włoncz wyłoncz.

Przy takim kominie jak Twój - styknie wspomóc tyn ciong podczas rozpalanio !!!! i przy ciulatej pogodzie.

Jeżeli natomiast wzionbyś kocioł bez podajników - to do hybrydy dokłodom Automatycznego palacza i mosz Piec wyciągowy z całom elektronikom.

Jeśli piec bez podajnika - to nie musisz kupowac do niego nadmuchu - bo hybrydom zrobisz z niego piec wyciągowy (wydajniejszy i oszczędniejszy (spaliny przeciągane są do komina przez załadunek a nie pchane - tak więc lepiej się dopalają). Zarówno Automatyczny palacz jak i hybryda - mogiesz dostac u mie :) :wink: . Jak bydziesz potrzebowoł to ci prziwieza :) Ale piyrsze trza mi wiedziec jki bydziesz mioł tyn piec....

 

Jak to to wyglondo zoboczysz na mojiw www !!! Tam jest kocioł ferrum z własnie czopuchym hybrydowym - to to co wylazuje z pieca do komina - automatyczny palacz je przikryncony z boku pieca

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potym kupuje u mie :)

Sebo8877

Minął kolejny dzień. Ciekawe co on zrobi z tym piecem którego ja nie kupię 8) .

Dowej Sebo oferta na priva ale musza mieć te 3 m2 wymiennika. Jak sie postarosz to możno sprzedosz dwa?

Selimm - kajś pisali o jakimś czopuchu hybrydowym. Poszukej po tym haśle.

 

Piejar jak ech godoł powyżyj tyn kocioł co mo w sprzedaży to je na mojij www - je to piec WYCIONGOWY - z hybrydom.

 

Cyna mosz na PW a DTR-ki na majlu :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma byc z podajnikiem ,ale nie mam jeszcze swego typu

poczekom na Piejara az sie w koncu zdecyduje -bo przy 2 to dostana rabat 8)

 

http://www.hydrotech.com.pl/index.php?me=5&id=13

 

 

co powiesz na to ?

 

Sell - na stronie wyglado na ok. Konstrukcja bazuje na systemie dolnospalajacym tak samo zreszta jak malejek - tak więc trza się z tym kominem przespac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kocioł ale ni mo paleniska awaryjnego (i chyba nie może mieć). Podobna idea jak u Urzonia z Pszczyny.

 

Ni moze mieć - bo to jest zagazowywanie- odgazowywanie - popularnie nazywane HOLGAZEM

 

Z tym że gazować można tu i węgiel i drewno i praktycznie kazdy inny opał stały

 

Sebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...