Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisali, że brak możliwości technicznych, bo niezbędna jest budowa sieci rozdzielczej w drodze a oni tego nie robią tylko UM. UM ani w tym ani w następnym roku nie przewiduje takich inwestycji.

U nas sytuacja wygląda tak, że na około wszyscy mają, ale gdyby w naszej drodze ciągnąć to dzieli mnie od sąsiada, który ma wodę jedna działka.

Daga&Adam myślę, że to jakieś 25-30 m. I tam moglibyśmy spokojnie się wpiąć. A ile Was wyniosło?

 

Mozliwe, ze do sasiada jest pociagnieta cienka rurka i nie da sie do niej juz Was wpiac :( Oni maja odpowiednie wytyczne - chodzi o spadki cisnienia, opory hydrauliczne i takie tam. Ja tez nie moglem sie wpiac do sasiada mimo ze mialem do tej rurki ~30m ale byla to rurka fi32 i na niej siedzialo juz kilka domow (bodaj 3), musielismy kopac do najblizszej fi50. Ale jezeli powiedzieli Wam, ze do sasiada mozecie to 30m to jest smieszna odleglosc :) O ile nie bedziecie mieli problemu z uzyskaniem zgody na przejscie przez ta jedna dzialke po drodze to wykopanie tego + zakopanie to ~400 pln (jakby co zapraszam na priv;) plus rura (wodociagi kasuja zwykle duzo wiecej - jakies 5-6 pln / m czyli ok 180 pln) i wcinka ~100-200 pln. Calosc ja widze grubo ponizej 1 tys pln, nie liczac papierow (projekt).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że problem z wodociągami to standard. Mi również odmówili wpięcia się do istniejącej sieci. Muszę pociągnąć wodociąg od głównej drogi, mimo że jestem w trzeciej lini zabudowy, a dwa domy przede mną są już podpięte. Także mam do zrobienia ok 200 m sieci wodociagowej, do której podepną dwa domy po drodze. Wodociągi zaproponowały, że sie dorzucą do kosztów, pod warunkiem, że po zakończonej inwestycji przekażę im własność. Szukali łosia co im wymieni stare rurki na nowe, no i chyba znaleźli. Ale i tak poczekam z tym na sam koniec budowy, może do tego czasu się coś zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORTA jest w HADEXIE w Jastrzębiu.

Byłam, oglądałam.

Ale do końca mnie nie przekonały...

:-?

 

Czemu? Jakie modele ogladalas? Oni robia od szajsu do porzadnych ;) Przy czym wszystkie maja porzadne ramiaki drewniane, a wypelnienie odrazu lepiej wziasc z plyty -> drzwi sa duzo mocniejsze, ciezsze i sprawiaja wrazenie znacznie solidniejszych. Wypelnienie z plyty = tylko + 100 pln do skrzydla.

 

Bo po głowie chodzą mi jednak prawdziwe, drewniane.

W Pszczynie np. jest autoryzowany punkt drzwi STOLBUD WŁOSZCZOWA.

Jeszcze nie byłam, ale mam zamiar podjechać.

 

Porta ma tez w ofercie serie NATURA ktora jest zarabista - ta jest oklejana fornirem czyli naturalnym drewnem. Bo tak naprawde nie ma w calosci drewnianych drzwi - wszystkie sa kombinowane i skladane nei tylko z czystego drewna (jakby takie byly to by sie raz dwa wypaczaly :) Ze stolbudu nic mi sie za bardzo nie podoba :( Szukam drzwi z raczej nowoczesnym designem. Chyba zdecyduje sie jednak na porte - serie PORTA LINE, PORTA STYL, wychodza w okolicy 1k pln z oscieznica regulowana w juz niezlej okleinie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no nie wiem sama, ale jakoś się mi nie podobały...

:-?

 

Oglądałam te tańsze i droższe ( fornirowane ).

Ale jakieś takie.... "sztuczne" były.

 

A pełne drewniane ze STOLBUDU widziałam w ALBUDZIE w Jastrzębiu.

Mają tylko jeden model - z serii "Castel".

Piękne !

Gdzie tym z PORTY do nich.

:-?

Ale cena.... z osieżnicą drenianą wyjdzie jakieś 2.300 zł, hehe.

:o

 

Ja po prostu kocham drewno...

Estetka bardzo jestem.

I "ekolożka".

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pełne drewniane ze STOLBUDU widziałam w ALBUDZIE w Jastrzębiu.

Mają tylko jeden model - z serii "Castel".

Piękne !

Gdzie tym z PORTY do nich.

 

One nie moga byc z litego drewna - tak sie obecnie juz nie produkuje drzwi :-) Oczywiscie, ze maja prawdziwego drewna wiecej niz porty oparte o np. plyte wiorowa :)

 

Ja po prostu kocham drewno...

Estetka bardzo jestem.

I "ekolożka".

:D :D :D

 

Ekolodzy to sie zwykle do drzew przypinaja, a nie kupuja drzwi z nich zrobione :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe płyty wiórowe w drzwiach z PORTY są też z drewna, hahaha !

:lol:

 

Co do drzwi z drewna to tu masz troszkę racji.

Ale tylko troszkę.

:wink:

 

W dzisiejszych czasach już nie robi się drzwi z LITEGO drewna - czyli z jednego kawałka drzewa.

Tak robiono dawniej.

 

Dzisiejsze drewniane drzwi są klejone warstwowo - ale warstwy te ( płyty ) są z pełnego drewna.

Więc suma sumarum są DREWNIANE.

 

I takie mi się marzą - widziałam i te i te.

Dotykałam, głaskałam, zamykałam, otwierałam - dla mnie to różnica klas.

I różnica cen.... zasadnicza.

:cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykałam, głaskałam, zamykałam, otwierałam - dla mnie to różnica klas.

I różnica cen.... zasadnicza.

:cry: :cry: :cry:

 

Moze dotykalas i zamykalas te z wypelnieniem "plaster miodu" ? One sa rzeczywiscie zupelnie inne w "obsludze" niz z wypelnieniem z plyty - poprostu czuc ze to "badziew" bo sa lekkie i sprawiaja wrazenie niesolidnych :) Z grubszym, pelniejszym wypelnieniem ciezko je w "dotyku" rozroznic od drewnianych - oczywiscie pod warunkiem ze okleina jest porzadna - a te co ogladalas to zapewne byly jak w kazdym sklepie na wystawie najtansze.. Wlasnie objechalem pare sklepow i jak byly porty to na wystawie rozmiar 70, wypelnienie plaster miodu i okleina albo portadecor albo jakas dziwna farba.. Nie ma co porownywac do wyzszych modeli:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam to mnie pocieszyłeś, bo myślałam, ze to większy koszt.

Za nami chłopak ma fi 32, ale gościu z wodociągów powiedział, że tu by się bał podłączać. W naszej prywatnej drodze (my jesteśmy trzecią linią zabudowy) jest fi 60, ale między mną a wodociągiem jest jeszcze jedna działka i dlatego wodociągi nie pociągną. Ale powiedzieli, żDaga&Adam

może będzie się można wpiąć z drogi obok, ale między tą drogą jest jeszcze jedna działka i muszę mieć pozwolenie.

Nie wiem czy zrozumiale to ujęłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kosztami to tak nie do końca, ja za wcinke całkiem niedawno płaciłem 1200 :o

 

No oczywiscie zalezy gdzie ta wcinka ma byc - Ty sie wcinales w asfaltowej drodze, ja w szczerym polu na dzialce u sasiada :) W moim przypadku po dokopaniu sie do rury (btw. i jej uszkodzeniu lopata co kosztowalo 180 pln hehe) wodociagi tylko przyjechaly i zalozyly trojnik, wlozyli rury po czym moznabylo wszystko spokojnie samemu zasypac. Moja wcinka kosztowala nie wiecej niz ~150 pln.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak spytam co będzie z pogodą , mamy dach jeszcze do zrobienia - polepszy ?????????

 

Ewus u nas właśnie robią od wtorku w tej pogodzie dach :wink:

 

My w tej pogodzie otynkowaliśmy piwnice, pogoda jak pogoda puki nie ma mrozu można robić. Radzę ci przykryj domek nim spadnie śnieg.

 

PS do wszystkich biorących udział w dyskusji na temat drzwi, Wszystkim którzy chcą drewniane radzę wizytę u stolarza on wam zrobi dobre drzwi. Ja tak zrobiłem, pojechałem, zapytałem jakie modele drzwi robi, powiedział że zrobi mi każdy model czy jak kto woli wzór z dowolnego katalogu.Wybrałem model z katalogu DRE, cena ok. 1500 za sztukę razem z ościeżnicą tunelową (po fabrycznemu regulowaną). Zamówiłem, czas realizacji w moim przypadku to lipiec 2010 ale mnie się nie spieszy. To co kupicie w jakimkolwiek salonie sprzedaży drzwi, nie ma nic wspólnego z drewnianymi drzwiami. Wiem bo sam w takim (wymienionym w którymś poście salonie pracowałem przez 2 lata). Jeżeli drewniane to tylko robione u stolarza, jeżeli płycinowe (bez znaczenia czy wypełnieniem jest plaster miodu czy płyta drążona) czyli tańsze polecam DRE albo DOOR-POL absolutnie nie CLASSEN to straszny szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykałam, głaskałam, zamykałam, otwierałam - dla mnie to różnica klas.

I różnica cen.... zasadnicza.

:cry: :cry: :cry:

 

Moze dotykalas i zamykalas te z wypelnieniem "plaster miodu" ? One sa rzeczywiscie zupelnie inne w "obsludze" niz z wypelnieniem z plyty - poprostu czuc ze to "badziew" bo sa lekkie i sprawiaja wrazenie niesolidnych :) Z grubszym, pelniejszym wypelnieniem ciezko je w "dotyku" rozroznic od drewnianych - oczywiscie pod warunkiem ze okleina jest porzadna - a te co ogladalas to zapewne byly jak w kazdym sklepie na wystawie najtansze.. Wlasnie objechalem pare sklepow i jak byly porty to na wystawie rozmiar 70, wypelnienie plaster miodu i okleina albo portadecor albo jakas dziwna farba.. Nie ma co porownywac do wyzszych modeli:)

pozdr.

 

Nie, w HADEXIE dotykałam wszystkie modele, również te drogie i.... nie przekonały mnie.

Chociaż bardzo chciałam, żeby mnie przekonały, hahahaha !

:evil:

 

A jak dotykałam te ze STOLBUDU to... ach.

Fajne.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS do wszystkich biorących udział w dyskusji na temat drzwi, Wszystkim którzy chcą drewniane radzę wizytę u stolarza on wam zrobi dobre drzwi. Ja tak zrobiłem, pojechałem, zapytałem jakie modele drzwi robi, powiedział że zrobi mi każdy model czy jak kto woli wzór z dowolnego katalogu.Wybrałem model z katalogu DRE, cena ok. 1500 za sztukę razem z ościeżnicą tunelową (po fabrycznemu regulowaną). Zamówiłem, czas realizacji w moim przypadku to lipiec 2010 ale mnie się nie spieszy. To co kupicie w jakimkolwiek salonie sprzedaży drzwi, nie ma nic wspólnego z drewnianymi drzwiami. Wiem bo sam w takim (wymienionym w którymś poście salonie pracowałem przez 2 lata). Jeżeli drewniane to tylko robione u stolarza, jeżeli płycinowe (bez znaczenia czy wypełnieniem jest plaster miodu czy płyta drążona) czyli tańsze polecam DRE albo DOOR-POL absolutnie nie CLASSEN to straszny szajs.

 

 

Sergiq77,

nooooooooo, pewnie masz sporo racji.

 

Gorąco proszę o namiar na Twojego stolarza.

Z polecenia go masz ?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA - chciałem Ci załatwić namiar na stolarza, który robił drzwi koledze ale po kilku latach jest niezadowolony (chyba pęka mu fornir) więc nie poleca :cry:

Drzwi DRE wydały nam się zaskakująco dobre w stosunku do ich ceny (chodzi o wygląd i ogólne wrażenie). Wiadomo, że jest to prosty produkt ale po 3 latach użytkowania nic złego się z nimi nie dzieje. Co do "gładzenia i chodzenia wkoło" to przejdzie Ci szybko. Za tydzień, dwa kupisz drzwi i będziesz chodziła koło gniazdek, lamp itp itd. Cena 1500 za drzwi z pełną ościeżnicą robione przez stolarza to rozsądna cena ale trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić na dobrego fachowca, który ma dobry materiał. I tego Wam życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiR napisała

K%^&%^%^% wodociągi wody nam nie chcą dać

 

Nic nowego....Nasza działka i dwie obok mnie też nie mają szans na pociągnięcie wody przez wodociągi w ciągu najbliższych 3 lat, nie zdążyliśmy się wpisac w plan realizacji inwestycji, wszystkim dookoła pociągnęli wodę a nam zaproponowali ,że za 13 tysięcy to nas podłączą..Śmiech na sali hehe

 

Studnie sobie wykopię i koniec nich spadają ze swoją wodą.

 

A ile macie do najblizszej rurki ? Ja kopalem 300m i to naprawde nie sa porazajace koszta.. W trzech sasiadow wyszlo to nas w sumie po 1,5k pln na leb. Robione przez wodociagi to rzeczywiscie koszt o wiele wyzszy (ok 100-120 pln / m ;)

pozdr.

ja również mam problem z wodociągami :( Hetmańska w Niedobczycach, 3-cia linia zabudowy, rury są ale nie pozwalaja mi sie podłaczyc bo stare, wyliczyli mi koszt ok 300m na 24 tysiące, szukam podwykonawcy który zrobi mi wykop i założy rury a potem tylko wepne sie do wodociągów

za to wode w studni mam idealną :)

 

a architekta olecam p. Pańczyka z ag projekt na Skłodowskiej-Curie, robie tam projekt indywidualny ale na podstawie gotowego z muratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematów wodnych. Mój architekt zmagał sie z podobnym problemem i wiem że wygrał. Wszystko rozbija się o ustawę o zaopatrzeniu w media (cy cuś tam takiego) w której jest napisane, że wodociągi muszą dostarczać wodę ale nie mogą przerzucać kosztów rozbudowy infrastruktury na klienta. Wy macie robić przyłącza a oni magistrale. Jeżeli ktoś z Was ma zapłaconego DAS-a to proponuję wyruszyć na wojnę z wodociągaczami za pomocą ww firmy. Jak widać duży monopolista czyli Vattenfall umie robić przyłącza, nawet długie, za pewien ryczałt. Niestety wodociągacze to lokalni kacykowie, którzy rządzą się jak szare gęsi i po chamsku rozbudowują swoją sieć za Wasze pieniądze. Zauważcie, że zaraz po wykonaniu, ochoczo przejmują ją na własność żeby potem podłączać innych do swojego (już) kolektora. Nie dawajcie się wozić. Wodociągi i tak będą Was doić przez następne 20-30 lat wystawiając rachunki za wodę. Vf będzie robił to samo ale oni rozumieją co to jest inwestycja i czas zwrotu a poza tym są za duzi żeby uprawiać monopol - przyczepiłby się do nich jakiś UOKiK. Lata temu tak było - ludzie musieli niby płacić za stacje trafo itp ale szybko pojawiła się ustawa która to zmieniła. Mnie też chciał wozić niejaki pan Maks z wodociągów ale żona pojechała do niego "z pyskiem" i zmiękł. Ja bym tak nie umiał :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA - chciałem Ci załatwić namiar na stolarza, który robił drzwi koledze ale po kilku latach jest niezadowolony (chyba pęka mu fornir) więc nie poleca :cry:

Drzwi DRE wydały nam się zaskakująco dobre w stosunku do ich ceny (chodzi o wygląd i ogólne wrażenie). Wiadomo, że jest to prosty produkt ale po 3 latach użytkowania nic złego się z nimi nie dzieje. Co do "gładzenia i chodzenia wkoło" to przejdzie Ci szybko. Za tydzień, dwa kupisz drzwi i będziesz chodziła koło gniazdek, lamp itp itd. Cena 1500 za drzwi z pełną ościeżnicą robione przez stolarza to rozsądna cena ale trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić na dobrego fachowca, który ma dobry materiał. I tego Wam życzę :wink:

 

Piejar,

dziękuję.

Za dobre chęci.

 

W przyszłym tygodniu mam spotkanie z dwoma stolarzami ( z polecenia ).

Dam Wam znać jak poszło.

I jak wycenili swoją robotę.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mam spotkanie z dwoma stolarzami ( z polecenia ).

Dam Wam znać jak poszło.

I jak wycenili swoją robotę.

:wink:

 

A ja zamowilem dzisiaj 8 skrzydel PORTA z oscieznicami regulowanymi na cala szerokosc muru, z wypelnieniem z plyty otworowej (a czesc z pelnej), mam nadzieje ze bede zadowolony :-) No i do garazu moje wymarzone szare metalowe szczelne z domykaniem - takie proste i typowo techniczne :p Calosc 8k pln minus 10% rabat. I chyba w poniedzialek domowimy jeszcze sobie te drzwi na zewnatrz:

 

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/CAL233.jpg

 

Produkcji CALa, to juz prawdziwe drewno (debowe) - ok 4,5k pln :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...