Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja nie mialem robionej tej "zacierki ", byla tylko probka tego. tez bylem i jestem przeciwny gladziom bo wole fakture od gladkosci ale jest praktyczniejsza z powodu opisanego wyzej.

gipsowac sam nie gipsowalem, podzielilem sie robota , ja szlifuje, uzupelniam ubytki, gruntuje , kolega 2 razy szpachtluje a ja koncze , ewentulanie szlifem i gruntuje lub jeszcze daje akrylputz.

teraz to mam chalupe na zewnatrz biala i w srodku tez biala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja nie mialem robionej tej "zacierki ", byla tylko probka tego.

 

Aha. No ja w wiekszosci pomieszczen ja sobie dalem zrobic - to nie jest gladz wapienna ale chyba wlasnie szlichta cementowa zacierana filcem -> wyslalem smsa do Marcina - powinien mi niedlugo odpisac co to dokladnie jest :) Cos mi ten Alpol swita w glowie ale oni nie maja misia na opakowaniach - chyba ze zmienili design :) Ale raczej nie - to byla chyba inna firma. Faktura jest o wiele mniej widoczna niz bez tej zacierki -> mi sie podoba, sniezka grunt powinna ja jeszcze bardziej wylagodzic i bedzie idealnie :-) Z naprawami to sie niedlugo u mnie okaze - wiele ich na szczescie nie mam :)

 

tez bylem i jestem przeciwny gladziom bo wole fakture od gladkosci ale jest praktyczniejsza z powodu opisanego wyzej.

gipsowac sam nie gipsowalem, podzielilem sie robota , ja szlifuje, uzupelniam ubytki, gruntuje , kolega 2 razy szpachtluje a ja koncze , ewentulanie szlifem i gruntuje lub jeszcze daje akrylputz.

teraz to mam chalupe na zewnatrz biala i w srodku tez biala :wink:

 

Aha :) Ja jednak sobie odpuszcze - za miesiac sie chyba wprowadzam, nie ma czasuu ;) Na zewnatrz ocieplenie zaczynamy robic od poniedzialku. Wzialem jednak do tego goscia - znajomy sasiada, robil wlasnie u sasiada niedawno - fajnie, rowno, szybko. Ma swoje rusztowania etc i nie jest drogi - 30 pln / m2 za przyklejenie + wklejenie siatki na kleju. Myslisz / myslicie, ze cena dobra? Ja mysle ze chyba tak :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek -> juz wiem, to byl Stabil (wiedzialem ze jest tam mis! :) szpachla cementowa - biala, pcz-15 :)

 

"Szpachla cementowa biała STABILL PCZ-15 służy do cienkowarstwowego wygładzania i uszlachetniania zewnętrznych i wewnętrznych ścian w budynkach. Może być stosowana jako warstwa wykończeniowa lub jako warstwa podkładowa pod tynki deko-racyjne"

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negocjuj bo masz z czego ale tak zebys dal zarobic :wink:

 

Wlasciwie to juz sie z nim dogadalem, wiec raczej nie bedziemy juz negocjowac :) Cena imho uczciwa dla obu stron. Chcialem robic sam ale obawiam sie ze nie zdarzylbym przed mrozami (mam nadzieje, ze on zdarzy - pogoda zapowiada sie fajna na najblizsze 2 tyg :) no i z wprowadzeniem sie.. A tak wykonczy sie w miedzyczasie sporo wnetrza :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam codziennie do was zaglądam czasami nawet coś maznęłam choć nigdy nic nie wspomniałam o domku-zaczęliśmy w tamtym roku w maju obecnie kończymy zamykanie (drzwi zew.i brama garażowe)-do miesiąca mają wprawić i zaczynamy środek.Tym samym mam pytanie o tynki gipsowe- czy macie jakąś ekipę godną polecenia? W lutym/ marcu mamy zamiar ciągnąć wodę do domu ,ale trzeba kopać jakiejś 20m wzdłuż drogi potem ok.3m pod drogą(do mojej działki) i ok 20m do domu.Mam teraz pytanko ponieważ owy wykop i przekop pod drogą zaproponowały nam wodociągi ,ale koszt szok!!!taniej zamówić koparkę i samemu, jedyny problem to pod drogą a czy ktoś z was korzystał z firmy o takich usługach i jaki koszt ew.namiary będę wdzięczna:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

nie wiem jak w wodzisławoiu, ale w rybniku, nie mozesz sobie sam tego zrobic, musisz miec firme (chodzi u uprawnienia) - mi Adam robil wykop,a firma poszla na to ze sam robie wykop - placilem 15/mb(samo ulozenie rury+troche poglebiebie wykopu tu i owdzie) + 100/mb od przewiertu pod droga.

moge dac na prv namiary na goscia z Rybnika co mi robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w wodzisławoiu, ale w rybniku, nie mozesz sobie sam tego zrobic, musisz miec firme (chodzi u uprawnienia) - mi Adam robil wykop,a firma poszla na to ze sam robie wykop - placilem 15/mb(samo ulozenie rury+troche poglebiebie wykopu tu i owdzie) + 100/mb od przewiertu pod droga.

moge dac na prv namiary na goscia z Rybnika co mi robil

 

W Wodzislawiu zupelnie inne, zdecydowanie bardziej przyjazne inwestorowi zasady :-) Dziure mozna wykopac samemu, a rure i wrzucenie jej kupuje sie juz u wodociagow - na szczescie to juz jest u nich stosunkowo tanie (rura 50-tka ok 9pln/m, rura 32-ka ok 5-6 pln / m), wcinka jakos 150-200 pln. Najwiecej jednak biora za sam wykop ale to moze zrobic kazdy we wlasnym zakresie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...a pomyslec ze ja za wcinke placilem 1200zl...jak sie pisze skarki do UOKiKu czy do innych instytucji....rozboj w bialy dzien

 

Ale czekaj - 1200 za samo zalozenie zlaczki na wczesniej wykopana rure tak ? Czy wliczasz w to tez cala robote z kretem i tak dalej ? Ja pisze o sytuacji kiedy przychodza wodociagi i maja juz na wierzchu ichniejsza rure - zakladaja tylko odpowiednia zlaczke "samowiercaca" i to wszystko - kwestia paru minut roboty :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawed2 na prv masz namiary. co do przeciskow to nie wydaje mi sie zeby taki kret byl drogi, niestety nie znam lokalnych firm :-?

znam realia ze jesli nie przeciskiem to musisz wystapic o zajetosc pasa drogi lub cala szerokosc a to trwa a tak 2 godzinki i przecisniete

 

Wielki dzięki)

 

 

adiqq

 

nie wiem jak w wodzisławoiu, ale w rybniku, nie mozesz sobie sam tego zrobic, musisz miec firme (chodzi u uprawnienia) - mi Adam robil wykop,a firma poszla na to ze sam robie wykop - placilem 15/mb(samo ulozenie rury+troche poglebiebie wykopu tu i owdzie) + 100/mb od przewiertu pod droga.

moge dac na prv namiary na goscia z Rybnika co mi robil

Bardzo proszę o namiary , zobaczymy myślę że nie będzie źle:) troch mi to rozjaśniliście- dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
heh...a pomyslec ze ja za wcinke placilem 1200zl...jak sie pisze skarki do UOKiKu czy do innych instytucji....rozboj w bialy dzien

 

Ale czekaj - 1200 za samo zalozenie zlaczki na wczesniej wykopana rure tak ? Czy wliczasz w to tez cala robote z kretem i tak dalej ? Ja pisze o sytuacji kiedy przychodza wodociagi i maja juz na wierzchu ichniejsza rure - zakladaja tylko odpowiednia zlaczke "samowiercaca" i to wszystko - kwestia paru minut roboty :)

pozdr.

 

 

to tylko za wcinke - wodociagi przychodza na gotowo i robia wcinke

http://www.pwik-rybnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=88

Ale jak wszystko policzysz, to wiem ze niecale 1200 bylo - musialbym poszukac faktury - 1202,21 dokladnie zapłacilem :)

punkty z kosztorysu:

obejma - 257,71

zasuwa - 306,85

obudowa teleskopowa 101,56

skrzynka uliczna do zasuw 46,96

plomby+inne razem oklo 15

wcinka 395

jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ale jak wszystko policzysz, to wiem ze niecale 1200 bylo - musialbym poszukac faktury - 1202,21 dokladnie zapłacilem :)

punkty z kosztorysu:

obejma - 257,71

zasuwa - 306,85

obudowa teleskopowa 101,56

skrzynka uliczna do zasuw 46,96

plomby+inne razem oklo 15

wcinka 395

jakos tak

 

Aaaaa to masz gorzej - zainstalowali Ci zasuwe. Beda Cie mogli odciac jak sie spoznisz z platnosciami :) :) :) To w Wodzislawiu jeszcze jest jakis przedpotopowy system (choc mi to akurat pasuje hehe) bo nie daje sie zadnych zasuw - ja i moich trzech sasiadow jestesmy podlaczeni na zwyklych, zasypanych ziemia trojnikach. Jakby chcieli mnie odlaczyc - nie maja zadnej mozliwosci :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Wodzislawiu jeszcze jest jakis przedpotopowy system (choc mi to akurat pasuje hehe) bo nie daje sie zadnych zasuw - ja i moich trzech sasiadow jestesmy podlaczeni na zwyklych, zasypanych ziemia trojnikach. Jakby chcieli mnie odlaczyc - nie maja zadnej mozliwosci :)

pozdr.

 

zajebiste rozwiazanie - jak Ci strzeli rura przed wodomierzem to bedziesz mial basen w piwnicy, bo sie nie da wody zakrecic :)

Ja tam wole zasuwe, za wode place, wiec nie mam czego sie bac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebiste rozwiazanie - jak Ci strzeli rura przed wodomierzem to bedziesz mial basen w piwnicy, bo sie nie da wody zakrecic :)

 

Rura PE100 32 SDR 11 ze zlaczkami zgrzewanymi elektrooporowo nie peknie ;-) Gdyby to byla PCVka albo zlacza skrecane - nie dalbym glowy.

 

A nawet jakby jakims cudem - to sie przed miejscem uszkodzenia taka rure sciska i tym samym blokuje przeplyw. Trwa to tyle samo co zakrecenie zasuwy (tam trzeba szukac czym to zakrecic, tu trzeba szukac czym to zacisnac;) Na wszelki wypadek w kotlowni zrobilem sobie spadek do kratki i dalej do kanalizy :)

 

Ja tam wole zasuwe, za wode place, wiec nie mam czego sie bac :)

 

Ja tez, ale czasem z glowy wyleci :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...