Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...to sie przed miejscem uszkodzenia taka rure sciska i tym samym blokuje przeplyw. Trwa to tyle samo co zakrecenie zasuwy (tam trzeba szukac czym to zakrecic, tu trzeba szukac czym to zacisnac;)...

No tak, a w tym rozwiązaniu wystarczy wykopać dziurę i to w dobrym miejscu

:wink:

 

Hm, zakladamy, ze rura peknie w domu, tak ? No to zaciskamy ja tuz przed uszkodzeniem :) Ale wlasciwie czemu mialaby peknac ? Te rury nie pekaja ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem z Wodzislawia Slaskiego i wczesna wiosna chcialbym rozpoczac budowe. Jestem teraz na etapie szukania dobrego murarza i zbrojarza. Chcialbym uniknac firmy, bo taka opcja wydaje sie tansza. Czy znacie kogos dobrego i zaufanego??? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem z Wodzislawia Slaskiego i wczesna wiosna chcialbym rozpoczac budowe. Jestem teraz na etapie szukania dobrego murarza i zbrojarza. Chcialbym uniknac firmy, bo taka opcja wydaje sie tansza. Czy znacie kogos dobrego i zaufanego??? Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Damian? Sasiad? Z Leszka ? :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

potrzebuje kupic wegiel workowany w niewielkich ilosciach.

Bede palic podczas tynkow w kozie

http://allegro.pl/item804487378_piecyk_szamotowy_koza_do_130_m2_atrakcyjna_cena.htm

teoretycznie moglbym troche wegla wziasc od rodzicow, ale wole kilka workow sobie kupic i miec spokoj :lol: :lol: :lol:

a jeszcze taki pomysl przyszedl - moze brykietem sprobowac? bedzie sie palic dluzej?

poprosze o jakies namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje kupic wegiel workowany w niewielkich ilosciach.

Bede palic podczas tynkow w kozie

http://allegro.pl/item804487378_piecyk_szamotowy_koza_do_130_m2_atrakcyjna_cena.htm

teoretycznie moglbym troche wegla wziasc od rodzicow, ale wole kilka workow sobie kupic i miec spokoj :lol: :lol: :lol:

a jeszcze taki pomysl przyszedl - moze brykietem sprobowac? bedzie sie palic dluzej?

poprosze o jakies namiary...

 

Groszek, orzech, brykiet drzewny, brykiet z wegla brunatnego - wszystko kupisz (workowane) na Rybnickiej w Wodzislawiu - wlasciwie to juz w Radlinie - za Olszarem, za Faba - jadac od Wodzislawia w kierunku Rybnika to za mostem 200m po lewej stronie, a jeszcze przed stacja gazowa (ta obok tego nowo wybudowanego niebiesko-szarego budynku).

 

~22kg brykietu z wegla brunatnego 20 pln

- 25kg groszku 22 pln

- 30kg orzeszka (i tego najbardziej do kozy polecam) jakos 21 pln

 

Brykiet wegla brun. pali sie srednio, daje srednio ciepla, tak czy siak trzeba miec najpierw cos na rozpalke. Najlepszy i najtanszy jest zwykly wegiel granulacji "orzech" :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupował ktoś wełnę w ostatnim czasie jakie ceny można wynegocjować w Rybniku za isover 15cm allegro pokazuje że poniżej 14,00zł budozbyt na dzień dzisiejszy daje 18,60 chyba trochę za drogo jeżeli macie dajcie jakieś namiary

 

 

w leroy merlin w zorach do 15.11 jest wełna 15cm ursy za 10,90 za metr moze warto ją zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem z Wodzislawia Slaskiego i wczesna wiosna chcialbym rozpoczac budowe. Jestem teraz na etapie szukania dobrego murarza i zbrojarza. Chcialbym uniknac firmy, bo taka opcja wydaje sie tansza. Czy znacie kogos dobrego i zaufanego??? Z gory dzieki za odpowiedz.

 

mój jest dobry i poleciłabym każdemu z czystym sumieniem ale już rozchwycony na przyszły rok :roll: ... mam nadzięję że uda Wam się znaleźć...trzeba szukać intensywnie w różnych źródłach...dobrze też pytać na budowach i dowiadywać się o opinie inwestorów...ważne by był sprawdzony ...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupował ktoś wełnę w ostatnim czasie jakie ceny można wynegocjować w Rybniku za isover 15cm allegro pokazuje że poniżej 14,00zł budozbyt na dzień dzisiejszy daje 18,60 chyba trochę za drogo jeżeli macie dajcie jakieś namiary

 

 

w leroy merlin w zorach do 15.11 jest wełna 15cm ursy za 10,90 za metr moze warto ją zobaczyc

 

Uwaga na te promocje w marketach - zwykle jest to najgorszej odmiany welna.

 

W castoramie / praktikerze zawsze jest np. rockwool MEGAROCK, ktory ma lambde bodaj 0,044. Ja w tej samej cenie co w promocji marketowej wynegocjowalem w hurtowni TOPROCKa, ktory ma lambde 0,035. Roznica kolosalna - 15cm toprocka to to samo co 20cm megarocka!

 

Takze uwaga - trzeba sprawdzac parametry :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello w wolnych chwilach planujemy Hm... i tu mam zagwózdke :) chcemy budować z leier 38 bo niby do wznoszenia ścian jednowarstowych ale w łapki wpadła nam gazetka i tam pisało, że po zmianie prawa 1 stycznia 2009 roku współczynnik musi wynosić mniej niż 0,3W/m2K. Oświećta mnie ludziki kochane w takim układzie jak moge budować z 38 jak mnie ten współczynnik nie wyjdzie? :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello w wolnych chwilach planujemy Hm... i tu mam zagwózdke :) chcemy budować z leier 38 bo niby do wznoszenia ścian jednowarstowych ale w łapki wpadła nam gazetka i tam pisało, że po zmianie prawa 1 stycznia 2009 roku współczynnik musi wynosić mniej niż 0,3W/m2K. Oświećta mnie ludziki kochane w takim układzie jak moge budować z 38 jak mnie ten współczynnik nie wyjdzie? :oops:

 

Jednowarstwowo z 38 ? :o Jezeli juz to z jak najcieplejszego pustaka - przynajmniej 44, najlepiej cos kolo pol metra ;-)

 

Gdybym ja budowal teraz po raz drugi to budowalbym sciane trojwarstwowa. Ale fakt - jest drozsza. Jezeli chcesz pozostac w podobnym pulapie cenowym co ten leier 38 ale miec znacznie lepszy wspolczynnik U (w granicy 0,18) to kupuj najtansza ceramike (u mnie najtanszy okazal sie porotherm 25) i nie zaluj styropianu - on jest w tej chwili bardzo tani (mozna kupic nawet za 80 pln / m3;)

 

Ja aktualnie ocieplam chaupke styro grubosci 20cm :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że po zmianie prawa 1 stycznia 2009 roku współczynnik musi wynosić mniej niż 0,3W/m2K.

Za moich czasów (2004-2007) ten współczynnik to maksymalnie 0,5 dla ściany jednowarstwowej i 0,3 dla wielowarstwowej. Czy coś się zmieniło od 01.01.2009 - nie słyszałem. Tak więc wg starych przepisów możesz zbudować sobie 1 warstwową z PTH 38 ale ciepła to ona nie będzie. Grubością styro specjalnie bym się nie podniecał bo przez ściany ucieka zaledwie ok 20% ciepła. Resztę stracisz na wentylację, okna, dach etc. Moim zdaniem nie ma co dawać więcej niż 15 cm ale wolnoć Tomku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... te 20% to oczywiście zależy od konkretnego domu, u mnie było to ok 15%. Pamiętaj, że typowy wkład szybowy ma współczynnik ok 1,0 czyli przez 1 m2 okna tracisz tyle co przez 3 m2 ściany (wniosek - małe okna, małe straty :-)). Jeszcze więcej ciepła tracisz przez profil okna a powierzchnia profilu w całej powierzchni okna to nawet 20-30% powierzchni otworu okiennego itd itp. Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że często zbyt dużą wagę i emocje przywiązujemy do rzeczy, które dają nam niekoniecznie duże oszczędności. A najwięcej ciepła i tak traci się na wentylację, a wentylować trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...