Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja się trochę nie zgadzam z tym.

:wink:

 

Znaczy zaprzeczasz fizyce ? :)

 

Czytałam wielokrotnie, że ściany jednowarstwowe i dwuwarstwowe ( ocieplone np. styro ) mają ZBLIŻONE parametry cieplne.

Jest też wątek gdzieś tu na FM, można sobie poczytać co i jak.

 

Po co czytac jak wystarczy policzyc - porotherm 44si ma U=0,3. Same 15cm zwyklego styropianu lambda 0,040 ma opor R=3,75 czyli U = 0,26, czyli juz sam styropian jest cieplejszy.. A jeszcze trzeba dodac opor pustaka (porotherm 25 ma bodaj R=0,9 czyli opor porotherm25 + styro15 = 4,65 tj. U = 0,215.

 

Moja sciana ze styropianem 20cm ma U = 0,18, to jest o prawie 2 x cieplejsza sciana od porothermu 44.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
A ja się trochę nie zgadzam z tym.

:wink:

 

Czytałam wielokrotnie, że ściany jednowarstwowe i dwuwarstwowe ( ocieplone np. styro ) mają ZBLIŻONE parametry cieplne.

Jest też wątek gdzieś tu na FM, można sobie poczytać co i jak.

 

A niewątpliwym plusem ścian jednowarstwowych jest to, że przy nich o połowę mniej mniej roboty i mniej syfu.

:-?

 

Ja gdybym budowała drugi raz... to chyba byłyby to ściany jednowarstwowe.

8)

pustak 44(U=2,9) to mniej wiecej to samo co pustak 25+10cm styro(też w granicach U=0,3) --> dlatego pisza o zblizonych, bo (strzelam) tyle ociepla 75% ludzi. Natomiast samo w sobie mowienie o zblizonych parametrach cieplnych jest bez sensu, skoro można ocieplic 5,8,10,12,15,20 lub wiecej i za każdym razem jest inny wynik U dla ściany i za każdym razem ściana jest dwuwartswowa. Co do tej połowy mniej roboty to nie jestem przekonany - te ocieplanie nie jest takie straszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sciana ze styropianem 20cm ma U = 0,18, to jest o prawie 2 x cieplejsza sciana od porothermu 44.. :)

 

Zeby jeszcze troche bardziej zobrazowac -> przy roznicy miedzy pustakiem porotherm 44 U = 0,3, a moja scianka z U=0,18, przy 160m2 scian zewnetrznych ucieka nam co godzine 0,12W/m2K. Czyli przy mrozie -20st C na zew. i +20st C w srodku - wyparowuje nam 768W co godzine WIECEJ! 0,7kW przy ogrzewaniu taniutkim weglem to 7gr, a przy grzaniu drogim pradem - ok 30gr CO GODZINE :) Przez *tydzien* takich mrozow tracimy 11 pln weglem i 50 pln pradem :)

 

Takze ja ze swojej strony polecam mimo wszystko cieplejsza sciane 2W.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Własnie przymierzam sie do zakupu okien i bram garażowych do swojej chaty i mam nadzieje i licze na to ze podzielicie sie ze mną swoimi opiniami o różnorakich producentów z Rybnika i nie tylko. Mam nadzieje ze doradzicie lub odradzicie mi zakup konkretnych okien. Sam mam mętlik w głowie gdyż na dzień dzisiejszy jak wiemy okien jest mnóstwo ale to nie problem wydac powiedzmy 15tys i potem żałowac. Pewnie wiekszośc z Was juz ma swoje okna wiec licze na obfite doradztwo. Z góry dzieki!!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Własnie przymierzam sie do zakupu okien i bram garażowych do swojej chaty i mam nadzieje i licze na to ze podzielicie sie ze mną swoimi opiniami o różnorakich producentów z Rybnika i nie tylko. Mam nadzieje ze doradzicie lub odradzicie mi zakup konkretnych okien. Sam mam mętlik w głowie gdyż na dzień dzisiejszy jak wiemy okien jest mnóstwo ale to nie problem wydac powiedzmy 15tys i potem żałowac. Pewnie wiekszośc z Was juz ma swoje okna wiec licze na obfite doradztwo. Z góry dzieki!!! Pozdrawiam.

 

 

radze tylko bardzo szerokim łukiem mijać firme davidson z raciborskiej , okna słabej jakosci, montaz tragiczny a zlozenie reklamacji wrecz niemozliwe. szefostwo mile do czasu wziecia pieniazkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Własnie przymierzam sie do zakupu okien i bram garażowych do swojej chaty i mam nadzieje i licze na to ze podzielicie sie ze mną swoimi opiniami o różnorakich producentów

 

No to ja się podzielę okna wybrałem z firmy Termo-Profil z Wodzisławia (profile Burgmann, okucia Winkhaus) brałem z polecenia znajomych którzy te okna maja już kilka lat i są z nich bardzo zadowoleni. Co do bramy właśnie zamówiłem Hormanna (segmentowa LPU40 z okleiną decograin), do końca listopada dają 10% upustu na bramy oraz 15% procent na bramy z napędem, a to całkiem sporo. Jeżeli chcesz namiary na firmę która zajmuje się montażem tychże bram zerknij na stronę http://www.automatyka-budynku.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebuję na wtorek - środę.

:-?

 

Allegro - zamawiasz dzisiaj, wysylka jutro kurierem, jest u Ciebie we wtorek rano :) Tylko oczywiscie szukaj sprzedawcy ktory gwarantuje szybka wysylke kurierem.

pozdr.

No tylko te firmy kurierskie coś się obijają :x .Ja zamawiałam ostatnio stelaże do wc,zostały wysłane na drugi dzień do firmy kurierskiej,a kurier mi je przywiózł 4 dni później :evil:

Taże lepiej poszukaj gdzieś niedaleko z odbiorem osobistym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebuję na wtorek - środę.

:-?

 

Allegro - zamawiasz dzisiaj, wysylka jutro kurierem, jest u Ciebie we wtorek rano :) Tylko oczywiscie szukaj sprzedawcy ktory gwarantuje szybka wysylke kurierem.

pozdr.

No tylko te firmy kurierskie coś się obijają :x .Ja zamawiałam ostatnio stelaże do wc,zostały wysłane na drugi dzień do firmy kurierskiej,a kurier mi je przywiózł 4 dni później :evil:

Taże lepiej poszukaj gdzieś niedaleko z odbiorem osobistym :wink:

 

Uuuu mi sie jeszcze nie zdarzylo a np. w ostatnich ~2 tygodniach kurierzy byli u mnie ok 12 razy - DHL, GLS, DPD, Raben. Przywozili paczki od 1kg do 200kg (zbiornik 1000l na palecie) - zawsze na drugi dzien po wysylce. Na allegro zamawiam baaaaardzo duzo, na roznych sklepach internetowych tez (muzimershop, folnet, TME, kratki.com). Ty chyba o poczcie piszesz, albo trafiles na kuriera "opek", ktorego unikam jak ognia :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...