Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KiR szuka kogos kto zrobi przyłacze, a to zupelnie inna bajka niz instalacja w domu - trzeba odpowiednie uprawnienia miec. p. Henryk 601530565

Jestem zadowolony, dało się z gosciem dogadac :)

 

A powiedz mi co geodety obchodzi sprwawa wody - on ma zrobic mapy i tyle jego w tym interesu..dziwny jakis...inna sprawa ze potrzebujesz WT od wodociagow do PnB, ale to geodety nic nie powinno obchodzic

 

No wiesz co Adrian, nie wiem. Powiedział, że będzie wiedział jaki zakres mierzyć. Gościu raczej zna się na rzeczy, więc wydawało mi się, że tak ma być a teraz już sama nie wiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wam, mili forumowicze :D

 

Pragne się niejako ujawnić, ponieważ przez ostatnie kilka miesięcy systematycznie przeglądałem ten wątek, zaczynając od wpisów z 2007 więc można powiedzieć, że "dobrze was znam";). Jako, że dobrnąłem do ostatniej strony, nadszedł więc czas na pierwszy wpis:)

Fajnie się czytało, przeglądało jak wasze domki pną się w góre.

Teraz nadszedł czas, aby na własnej skórze poczuć te "niekączące się" zmagania. Choc mam nadzieje, że za kilka lat- tak jak wy teraz, bede mogł powiedzieć, że warto było.

 

Pozdrawiam i licze na owocnie spędzony czas przed komputerem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

KiR - powiedz geodecie ze ma taki zakres dla mapki przyjac zeby pasowalo :)

Ja tez mam mapke troche rozjechana z tego powodu...

http://forum.muratordom.pl/post2766777.htm#2766777

obrys terenu mam i do gory i na dol zeby pasowala mapka i do pradu i do wody :)

chociaz do pradu to i tak sobie swoje zamowili...

nie wiedzialem skad bede miec wode i prad, z ktorej strony.

Taka mapa jest drozsza, ale lepiej wiekszy obrys(czy jak sie to nazywa) i swiety spokoj niz nowe mapy zamawiac. Wieksza mapa = wieksze problemy przy kserowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jak policzyć liczbę kamieni na jeden poziom ???? mając oczywiście projekt :] będę wdzięczny za podanie sprawdzonego sposobu:D

 

Liczysz scianka po sciance.. Nie ma innej opcji. Potem uzyskana liczbe m2 dzielisz przez powierzchnie boczna pustaka (powiekszona o 2cm na zaprawe) i juz :) Ja tak liczylem bloczki betonowe i porotherm i praktycznie zostalo mi po 10 pustakow jednego i drugiego, ktore sie gdziestam potem zuzylo :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jak policzyć liczbę kamieni na jeden poziom ???? mając oczywiście projekt :] będę wdzięczny za podanie sprawdzonego sposobu:D

 

Liczysz scianka po sciance.. Nie ma innej opcji. Potem uzyskana liczbe m2 dzielisz przez powierzchnie boczna pustaka (powiekszona o 2cm na zaprawe) i juz :) Ja tak liczylem bloczki betonowe i porotherm i praktycznie zostalo mi po 10 pustakow jednego i drugiego, ktore sie gdziestam potem zuzylo :-)

pozdr.

 

No albo policz m2 ścian potem sobie sprawdź ile danych kamieni trzeba na 1m2 do tego dodaj jakieś 10% (docinka, uszkodzone) i wyjdzie ci bardzo zbliżona ilość ja tak zrobiłem i phorotermu 44 zabrakło mi 5 szt. a 24 zostało 10szt. a taką ilość tak jak napisali Daga&Adam zawsze gdzieś wykożystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

mi policzyli na składzie ile czego, to co zostalo to oddalem..tak samo bloczki. Minus taki ze trzeba troche wiecej zapłacic. bo zawsze licza z zapasem..tak samo mam z dachówkami itd.

A powiedzcie mi ile dachówek sobie zostawic na wypadek jakiegos uszkodzenia itp.? czy wszysko oddac z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
A jeszcze jedna sprawa - mieli mi zaczac tydzien temu tynki - w koncu maja zaczac w tym tygodniu, ale boje sie mrozow...palenie paleniem w piecyku, ale przeciez cale cieplo przez dach ucieknie ....a jak skuteczne sa te srodki przeciwzamrzaniowe? (mrowczan wapnia itp) co myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa - mieli mi zaczac tydzien temu tynki - w koncu maja zaczac w tym tygodniu, ale boje sie mrozow...palenie paleniem w piecyku, ale przeciez cale cieplo przez dach ucieknie ....a jak skuteczne sa te srodki przeciwzamrzaniowe? (mrowczan wapnia itp) co myslicie?

 

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_map_coamps.php?ntype=2n&row=151&col=83&lang=pl

 

To sa b. dokladne i sprawdzajace sie w praktyce prognozy - na najblizsze dni w Wodzislawiu bedzie -10 do -15 :( Mierzyles temperature w srodku domu w tej chwili ? Jezeli jest ponizej 5st C to lepiej te tynki przekladaj na pozniej, przy tej temperaturze cement nie wiaze :( A jak nie zwiaze, a jeszcze na dodatek zamarznie - to bedziesz mial tynki do skucia. Ja bym sie bal stosowac wszelkiej masci dodatkow na tynki! Do betonow to co innego, tynki to za cienka warstwa - w dodatku kladzona na wychlodzone podloze :(

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

na szczescie sam wykonawca nie spieszy sie do roboty w takich warunkach , tynki odkladamy do lepszych temperatur, w okolicy nowego roku ma byc cieplej :)...ewentualnie wchodzi w gre tynkowanie piwnicy - tam mam juz na calosci ocieplenie i bez ogzewania utrzymuje sie tempratura 4-5 stopni...ale jest jeszcze piecyk przeciez :)

Adam, co do prognozy to znam te strone jeszcze od czasow studenckich, juz wtedy byla ona dobra :)) tylko pod troche innym adresem bodajze icm.edu.pl obserwuje ja na biezaco...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też stopnęlismy, ale nam tylko czubek komina został i nie dam ruszyć poniżej 5 stopni na plusie.

 

Za to dachówki będa się układać :)))

 

Reszta , jak temperatura się podniesie.

 

 

Adiqq ciągle myślimy jakby się wyrwać :(( i jak zawsze ,

niby mieliśmy mieć wolne , a zarobieni po kokardę :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

 

Adiqq ciągle myślimy jakby się wyrwać :(( i jak zawsze ,

niby mieliśmy mieć wolne , a zarobieni po kokardę :(((

ja mam to samo, jak nie z dzieckiem na urodziny do figloraju, to na wigiljke do przedszkola itd. a rano spie po nockach i tak nie ma czasu na nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...