Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Myśmy zeszłej wiosny placili za jakies 8 mb + wcinkę i studzienke termo oraz projekt niecałe 5k. Cenę bardzo mocno podbijał przekop pod ulicą a najgorsze bylo to, że po podłączeniu ziemia zaczeła sie rabować i trzeba było zgłaszać reklamację do Rybnickich wodociągów, żeby nadsypali.

 

Zresztą mnóstwo znajomych mówiło nam, że najgorsze są Rybnickie wodociągi, a zamiast przyłaczania sieci kanalizacyjnej proponuję przydomową oczyszczalnię ścieków, tanio,szybko i bez problemów.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 zł za metr tynku cementowo - wapiennego to taniocha !!!!!!!

 

A już 13 zł to żart chyba jakiś !

:o :o :o

 

Średnio ceny u nas kształtują się od 20 - 28 zł.

 

Więc nic tylko brać.

Pytanie tylko, czy na pewno są dobrzy.

Jeśli tak to brać i się nie zastanawiać.

 

dokładnie, ja jestem umowiony za 21 za tynki c-w

 

Jak wyżej:

 

DOKŁADNIE, mysmy płacili w zeszłe wakacje 21 za tynki c-w i 24 za tynki gips.,

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Gros uchylna, pospawana ze zwykłych winkli, trochę lepsza amatorka. Montaż zamka - żenada. Pisząc o marketowych miałem na myśli Ecostar

 

a nie da sie jakos poprawic tego zamka w takim razie?dzwoniles do nich? zreszta uchylne ogolnie ida do lamusa lepiej segmentowa sobie zakupic pomimo ze drozsza( zawsze dziwie sie tym ktorzy maja garaz na dwa auta i dwie bramy- taniej wyszlo by miec jedna wieksza, o wygodzie wjazdu i wyjazdu nie wspominajac juz nawet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kominach systemowych, jakie są ich zalety, wady, na co zwracać uwage przy wyborze no i czy jest sens murować tradycyjnie z pełnej cegły, jeśli przepisy wymagają wkładu dla komina spalinowego?

 

Ja buduję systemowe. Zalety? Wygoda, szybkość budowy, niewiele miejsca zajmują, łatwe w montażu, brak efektu parzącej/gorącej ściany. Wady? - cena.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na przeznaczenie, tzn. na rodzaj stosowanego paliwa (dla oleju i gazu są inne niż dla drewna czy węgla), warto też zastanowić się nad ulokowaniem komina. Jeśli będzie on częścią ściany zewnętrznej bądź na zewnątrz budynku, to dobrze kupić komin 3-warstwowy, tzn. dodatkowo ocieplony wełną mineralną.

 

Jeśli chodzi o kominy z cegły pełnej to jedyne co jest wymagane (z moich informacji) to odpowiedni przekrój przewodu. Nie słyszałem nic, by trzeba było jeszcze stosować wkłady. Możesz przytoczyć jakiś konkretny przepis, podstawę prawną?

 

Warto też - moim zdaniem - kupić również pustaki wentylacyjne zamiast murowania cegłą. Wady i zalety podobnie jak z kominami systemowymi.

 

Mucia jaką cenę macie za tego solbeta i gdzie będziecie go zamawiać? Też się nad tym zastanawiałem (grubości 36cm), ale koniec końcem padło na poroton 25cm+15cm styro, wychodzi taniej, a będzie ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominów systemowych to są one fajne dla sprzedawcy i wykonawcy a użytkownik ma "tylko" zapłacić. Przy szacowaniu kosztów komina systemowego pamiętajcie, że dla pieca węglowego musi być odpowiednio duży przekrój (niektórzy wołają 400cm2 ale moim zdaniem to przesada) i koszty musicie szacować realnie, dla takiego właśnie komina. Jeżeli na etapie planowania policzycie najtańszy fi160 mm to potem jest płacz i zgrzytanie zębów.

Ja mam komin z cegły i żałuję że nie dałem wkładu jeszcze na etapie budowy (chciałem ale wszyscy mi odradzali). Na początku palenia miałem problemy z plamami na kominie ale w sumie udało mi się je rozwiązać "metodami naturalnymi" czyli przez ograniczenie fałszywego, zimnego powietrza. Teraz palę czwarty sezon i już nie mam żadnych problemów, nawet latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Gros uchylna, pospawana ze zwykłych winkli, trochę lepsza amatorka. Montaż zamka - żenada. Pisząc o marketowych miałem na myśli Ecostar

 

a nie da sie jakos poprawic tego zamka w takim razie?dzwoniles do nich? zreszta uchylne ogolnie ida do lamusa lepiej segmentowa sobie zakupic pomimo ze drozsza( zawsze dziwie sie tym ktorzy maja garaz na dwa auta i dwie bramy- taniej wyszlo by miec jedna wieksza, o wygodzie wjazdu i wyjazdu nie wspominajac juz nawet)

 

E ,chyba nie tak taniej, nas wychodzi drożej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa_ppc chyba masz racje, nie ma takiego obowiązku, by stosować wkład do komina spalinowego jeśli kocioł jest na paliwo stałe. Widocznie sprzedawca się zagalopował, bądź myślał o zastosowaniu kotła gazowego gdzie, sądząc po odpowiedzi kominiarza wkład taki jest zalecany.

 

piejar, może pamiętasz jaki jest zalecany przekrój komina dla kotła 25 kW? (14x27 czy może 20x20) ?

Ile wynosi zużycie cegły na 1mb jeśli prócz komina spalinowego będą 4 przewody wentylacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa_ppc chyba masz racje, nie ma takiego obowiązku, by stosować wkład do komina spalinowego jeśli kocioł jest na paliwo stałe. Widocznie sprzedawca się zagalopował, bądź myślał o zastosowaniu kotła gazowego gdzie, sądząc po odpowiedzi kominiarza wkład taki jest zalecany.

 

piejar, może pamiętasz jaki jest zalecany przekrój komina dla kotła 25 kW? (14x27 czy może 20x20) ?

Ile wynosi zużycie cegły na 1mb jeśli prócz komina spalinowego będą 4 przewody wentylacyjne?

Ja mam na paliwo stałe i nie mam wkładów tylko zwykły komin . A jesli chodzi o cegły to troche ich trzeba . Ja sobie liczyłam około 140 cegieł na jeden metr bieżący komina gdy są dwie wentylacje i jeden spalinowy 14/27 spalinowy a wentylacja 14/14. mieliśmy jeszcze jeden (trzeci w domu komin) z którego zrezygnowaliśmy były tam 4 wentylacje zamiast niego mam wentylacyjną dachówke i będziemy łączyć rurami (są to głownie łazienki)bo koszt komina był dużo skorszy od takiego rozwiązania, a oprócz tego mamy jeszcze 3 dziury wentylacyjne w innych kominach 14/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar, może pamiętasz jaki jest zalecany przekrój komina dla kotła 25 kW? (14x27 czy może 20x20)

Ja mam 14x27 czyli typowy komin z cegły z 1 cm fugą to daje 378 cm2. Nie ma chyba dużej różnicy w stosunku do 400 cm2 :D a jest to "miarowy" przewód z typowej cegły. Kocioł mam 25 kW i żadnych problemów z ciągiem oczywiście. Cegły musisz policzyć sam albo oddać to w ręce fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...