Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, chłopaki....zazdroszczę Wam. Ja dopiero na wiosnę zacznę i już mnie cholera bierze z tego marazmu....nic tylko czekać, czekać, czekać......na pozwolenie na budowę :evil: . Architekt obiecał że pod choinke już będę miała, ale coś mi się to nie widzi. Najgorsze, że kredyt by się zdało już załatwiać a tu bez pozwolenia ni chu chu..... :o .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś - zasuwam na budowie do północka, jutro cały dzionek a dopiero w niedziele se dychne :))

Jo mom to samo ale robota fajno że yno czekom na fajrant coby gnać.

 

 

Jo też mom fajno robota a dodatkowo mom bezuch z Radlina - kupom mości Panowei Kupom - bydymy dzisio robić - jeszcze yno 2 godziny :wink:

 

Piejar - kiedy sie kludzisz???

 

daggulka - noł stres - jeszcze Ci sie cale te budowani zbrzidnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo też mom fajno robota a dodatkowo mom bezuch z Radlina - kupom mości Panowei Kupom - bydymy dzisio robić - jeszcze yno 2 godziny :wink:

Piejar - kiedy sie kludzisz???

Jeszcze yno 40 minut. Kludza sie na przyszłe wakacje. Noł pośpiech - noł stres.

Daggulka do stresu się przyzwyczaj bo okazji nie zabraknie. Ekipka już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę już mam zamówioną. Widziałam jak budują u sąsiada.....kilku chłopów w młodym wieku, robili se jedną przerwę na śniadanie....antyalkoholowi do tego, dokładni , bezkonfliktowi....nic ino brać :D . Postawią mi cały stan surowy , tzn: fundamenty, ściany, stropy , kominy i co tam jeszcze trzeba + postawienie więźby i obłożenie dachówką albo gontem (jeszcze się nie zdecydowałam, ale więźbę robię pod dachówkę). I za stan surowy z dachem wezmą 25000- to znaczy majster weźmie :wink: :D . Ciężko ich było przekonac bo na przyszły rok mają już full zamówień, ale udało się (tzn. byłam nahalna i nie dawałam spokoju)- zdecydowali że taką małą Zośkę (tak się nazywa mój dom) gdzieś wcisną z terminem. Notabene u sasiada budują dom ponad 400m pow.użutkowej z basenem :o . To jest dopiero chałupa :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka to ty niezłe sąsiedztwo bedziesz miała :)

Ty sie tam usmiechaj i w zgodzie zyj to i na basen bedzie blisko :wink:

 

A z ekipami to chyba jest zawsze cos troche nie tak :x

Chociaz czasem sie zastanawiam czy nie przesadzamy, ale fakt faktem ze jak sie ich od czasu do czasu opier... :oops: to zaraz im robota lepiej idzie.

 

Ludzie macie piec na pelety czy jak to tam zwią, jak to sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie dach prawie skończony, a że budowany na wariackich zasadach to pomóżcie - ile kosztuje zrobienie tzw górnej podbitki (drewno i jego malowanie moje) z oheblowaniem i pomalowaniem krokwi. obróbka blacharska, założenie rynien-(bez rur)i desek okapowych?

 

Jedynie co na razie mi się podobało na mojej budowie (oprócz Pana Janka ze wsi) to ekipa montująca okna i wod-kan.

 

A reszta........ taka sobie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje zrobienie tzw górnej podbitki (drewno i jego malowanie moje) z oheblowaniem i pomalowaniem krokwi. obróbka blacharska, założenie rynien-(bez rur)i desek okapowych?

Sama boazeria jakieś 20 PLN/m2 do tego drewnochron jakieś 2-3 warstwy. Heblowanie krokwi najlepiej zrobić na ziemi przed ułożeniem więźby. Jak już na dachu to jest ekwilibrystyka z heblarką czy szlifierką i trudno przewidzieć ile Ci za to zaśpiewają. Deski okapowe (podrynnowe?) zakładaj bo nie ma sensu montować rynien do końcówek krokwi.

 

U mnie sobota była baaardzo zapracowana ale efekty są b.dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za podbitkę zaśpiewali 3 tys (na czarno oczywiście) - efekty są nieciekawe - rozszczepione krokwie bo przeciez trudno trafić gwoździem w 8 centymetrową krokiew, nie licząc tych gwoździ bitych obok, krokwie, chociaż od samego początku mówiłam, jaką chcę podbitkę heblowane były na górze - problem z oheblowaniem krokwi przy murze..

deski podrynnowe mam łączone - np 3m, 1m i 10 cm brrrrr (to 10 cm - jak gdyby nie mozna było uciąć 3,10 od razu) a niestety widać to bardzo bo podbitka jest jasna. rynny bez spadku. grzebień pod dachówką założony odwrotnie - jeden na pewno bo podniosłam dachówkę. Niewykończone "rogi dachu" - połączenia wiatrownicy, rynny, deski podrynnowej i blachy. Nie jest to proste... a teraz kiedy wszystko zostało obcięte o parę cm za krótko wręcz niewykonalne...

I najciekawsze - z 3 kominów obróbkę blacharską zrobili na jednym, 2 zostawili na potem, blacha jest założona na opak- powstał piękny łapacz wody - chyba myśleli że tam nie wejdę.

W więźbie brakuje 5 jętek.

Zażądali zapłaty, we wtorek 14,11.

Nie zapłacę

Koszmar... polecona firma.

Znajomi koleżanki..

Niejedno piwo z nimi wypiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie bramy z Gros-a (Wodzisław Marusze i Rybnik Piasta). Są to najzwyklejsze uchylne bramy i jestem nimi trochę rozczarowany a szczególnie montażem zamka. Obie z montażem kosztowały 2150 PLN.

 

gadalem Ci co se masz dać pozor :wink:

mi juz montuja zamek jakies 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...