Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Firmy nie znam

dwa razy kupowałem okna

jakis tam firm

w jednym przypadku

gdyby nie to, ze do wątłych

nie naleze (bez podtekstow chudzielce )

to bym sobie profil tego okna na nosie zobaczył

 

takze teraz byłem zainteresowany

raczej czyms co mnie niespodziewanie

nie-zaskoczy :wink:

 

za 16 okien -roznej wielkosci zaplacilem ok. 14.5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar te Twoje okienka sa produkowane w IZOTERM Pszczyna?

Własnie mam wycene na 5-komorowe Brillant.

Wiecie co? im wiecej czytam tym mniej wiem. Cholera które lepsze? 3 komorowe czy 5 komorowe?

Tak to jest z tym czytaniem. Jak policzyłem w OZC ile watów zaoszczędzę na 5 komorowych to doszedłem do wniosku że to bez sensu bo wystarczą jakieś 2-3 nieplanowane otwarcia drzwi i też mi tyle ciepła ucieknie. Wybór był między Veką (okna "krakowskie" na Chrobrego) a Rehau. Zaważył jeden argument - profil Veki nie był gładki na powierzchni, miał jakieś takie smugi związane chyba z technologią produkcji. Na Rehau tego nie było tak widać - rama skrzydła była gładsza. Jeżeli chodzi o sztywność to faktycznie 3 komorowe są miękkawe ale nie mam porównania z pięcio.. W bloku mam od ok 15 lat plastikowe okna z AP Żory, które pewnikiem są 3 komorowe. Nic złego o nich nie mogę powiedzieć. 5 komorowe Briliant były zdaje się zaokrąglone z jednej strony (to się chyba mówi zlicowane czy półzlicowane - nie znam się) poza tym przekraczały budżet. Za moje 11 okien dałem niecałe 14 tys ale miałem w tym dwa okna łukowe i duuuuże tarasowe. Na tych łukach nam zależało bo to duża ozdoba naszej "stodoły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar przypominij mi jaka wartosc opadnia gruntu podali ci na marcelu . Na chwalowicach gosc mnie zaczyna dzaznic bo wg niego wartos 150-200 mm/s2 to zerowa kategoria szkod gorniczych . leca w ciula na maksa i czuje ze bede mial z nimi cyrk .pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze pomęczę :)

wiecie kto w okolicy sprzedaje okna na profilach schuco?

 

Na Mikołowskiej po stronie prawej jadąc od centrum ( tuż przed skrętem na Sosnową) jest salon drzwi i okien .Tam mają profil Schuco.

Nie wiem czy to jest Sosnowa ale trzeba w prawo przed tymi światłami, na których jedzie się "w las" do Gliwickiej. Schuco są drogawe ale ponoć dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar przypominij mi jaka wartosc opadnia gruntu podali ci na marcelu . Na chwalowicach gosc mnie zaczyna dzaznic bo wg niego wartos 150-200 mm/s2 to zerowa kategoria szkod gorniczych . leca w ciula na maksa i czuje ze bede mial z nimi cyrk .pozdro

Sprawdza w doma. Przyspieszenie to jedno a osiadanie to drugie. Spróbuj zobaczyć mapy osiadania - na Marcelu mi pokazali. Mie niby dali pierwszo kategoria ale zabezpieczenia mom mocniejsze, ponoć na trzecio - tak twierdzi architekt. Decyzja co do zabezpieczen dostaniesz "na dziś" a co bydzie za 10 lot to nie wiadomo. Póki co nie martwia sie na wyrost. Mom chałupa 200 m od grubskigo płota a oni pod sobom raczej nie fedrujom (abo już wybrali :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ Hahory :)

 

Co do urodzin Jamlesa -to żem to wyszpiegowoł :) a kaj to nieważne :)

 

Ciekawe kiedy tego bolsa rychtyk postawi:)

 

Piejar 1-3 grudnia jeżem w Radlinie - cos mi sie spomino o jakiś kotłowni..??? Sellim tys zmo bezmała prziś :)

 

Co do szkod - prowad ajest tako ze pomomo orzeczonej kalsy zawsze robi się 2 klasy wyżyj- na zaś - bo tak jak pisze Piejar nie wiadomo co bydzia za pora lot

 

Pozdrowiynia

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar 1-3 grudnia jeżem w Radlinie - cos mi sie spomino o jakiś kotłowni..??? Sellim tys zmo bezmała prziś :)

Sebo8877

Możno w sobota już byda hajcowoł. Jeszcze mi została kotłownio do posklejanio ale myśla zdążyć. Zapraszom. Namiary telefoniczne poszły na priv. Dejcie szybciej znać, browary załatwia. Jak bydziecie chcieć to mogymy jakiś wuszt w kominku spolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...